Sayfa 61/418 İlkİlk ... 1151596061626371111161 ... SonSon
Arama sonucu : 3732 madde; 481 - 488 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post

BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

10 sene ve 56 yasini beklemeyenin BES’ e girme amacini anlamiyorum. Stopaj vs denmis, yok efendim 5 sene sonra ne olurmus. Anlamakta sikinti var sanirim. 56 yas ve 10 sene beklemeyecek olan zaten BES’e girmesin. Anlasilamadim sanirim, tekrar koyuyorum.

bireysel emeklilik https://eksisozluk.com/entry/67760679

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Son düzenleme : asuGaGuGa; 30-09-2018 saat: 19:10.

2.  Alıntı Originally Posted by asuGaGuGa Yazıyı Oku
    10 sene ve 56 yasini beklemeyenin BES’ e girme amacini anlamiyorum. Stopaj vs denmis, yok efendim 5 sene sonra ne olurmus. Anlamakta sikinti var sanirim. 56 yas ve 10 sene beklemeyecek olan zaten BES’e girmesin. Anlasilamadim sanirim, tekrar koyuyorum.

bireysel emeklilik https://eksisozluk.com/entry/67760679

10 sene sonra 56 yasindan buyuk olacak bir yakininiza actirin, tavandan odeyin, en riskli fonlara girin. Ytd

3. Yazi kime tam anlayamadim ama sayet cevap hakki dogmussa... Sorun zaten BES e insanlari mecbur tutmalari yoksa zaten isteyen girsin istemeyen girmesin. Ben her turlu parami idare edebilirim yeterki gasp olmasin.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
    Bireysel vergi beyannamesinde, BES primleride vergiden düşülüyor sanırım. Beyan edilen gelirin %15'ini ve asgari ücretin yıllık tutarını aşmamak şartı var. http://www.gib.gov.tr/node/85468
    Vergi indirimi açısından ciddi avantaj var. Bu konuda bilgisi olan var mı,?
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

5. bu konuda birçok şey konuşuluyor ama konuşulması gereken konu nadiren konuşuluyor.

fon işletim gider kesintileri;

zaten anapara üzerinden kesiliyor bir de fahiş fahiş oranlar yok mu insanı deli ediyor.

adam diyorum ki bana düz altın al, içinde cart hissesi curt ülkesi eurobond u x ülkesi tahvili olmasın.

normalde iki yıl tecrübeli işletme mezununun yapabileceği bir iş bir bakıyorsun anaparadan 1,5% (örneğin) kesinti var.

bu işin kesinti hakkı maximum %0,1

6. SOn NOKTAYI KOYALIM AFYONLU DAYIM GONUŞSUN

Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

tahvil faizi : %26.38 .. artışta..

domates: 12 tl/kg ... artışta..bir yılda %100 den fazla arttı..

evet .. tarihi günlerden geçiyoruz.. devlet katkılarının reel olarak erimesi süreci sürüyor..ancak yıllardır basını dikkatle takip edenler zaten bu devlet katkısının yetkililer tarafından bir yük olarak görüldüğünü hatırlayacaktır ..tek bir fonksiyonu vardı: yem..

evet.. yem olarak kullanıldı.. esasen eski sistemin (vergi iadesi) kaldırılmasından anlaşılması gerekiyordu bu sonucun...
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Uludağ Ekonomi Zirvesi ne katılan Mehmet Şimşek, BES katkı payı oranı ile ilgili verdiği röportajda, yüzde 25 oranındaki devlet katkısının çok yüksek bir oran olduğunu belirtti. Şimşek, Hali hazırda çok büyük olan oran, bu şekilde zaten sürdürülemez. Kısa ve orta vadede azaltma planı yok ama sonsuza kadar da böyle devam edemez dedi.

http://www.sigortamedya.com.tr/beste...kisi-azaliyor/

evet , sene 2014, bu sözler yem olarak kullanıldığını açıkça gösteriyor..
    Son düzenleme : discretus; 04-10-2018 saat: 20:34.
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Sayfa 61/418 İlkİlk ... 1151596061626371111161 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •