Sayfa 468/468 İlkİlk ... 368418458466467468
Arama sonucu : 3740 madde; 3,737 - 3,740 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

1. Arkadaşlar merhaba,

Gönüllü Bes de önden ödeme yapmak istiyorum. Bu yılın kalan aylarını kredi kartıyla şimdiden ödeyeceğim. Bu şekilde ödeyince vadesiz hesabımdan otomatik kesinti yıl sonuna kadar yapılmaz artık değil mi.. Bir de ben bugün kalan 7 ayın ödemesini kredi kartıyla şimdiden yaptım diyelim, hisse fonundayım, ödediğim bu paralarla fon alımını hangi gün oluşacak fiyatla yapacak acaba ?

2. Bir de OKS de Türkiye hayat emeklilikteyim... bu ayın 8 i gibi ,uygulama üzerinden ,maaştan kesilen oranı %3 ten %15 e çıkarma değişikliğini yaptım. Ayın 15 inde gene %3 kesildi.. Acaba %15 kesintiye haziran 15 indeki kesintide mi başlayacak..

3.  Alıntı Originally Posted by ideaid Yazıyı Oku
    Arkadaşlar merhaba,

Gönüllü Bes de önden ödeme yapmak istiyorum. Bu yılın kalan aylarını kredi kartıyla şimdiden ödeyeceğim. Bu şekilde ödeyince vadesiz hesabımdan otomatik kesinti yıl sonuna kadar yapılmaz artık değil mi.. Bir de ben bugün kalan 7 ayın ödemesini kredi kartıyla şimdiden yaptım diyelim, hisse fonundayım, ödediğim bu paralarla fon alımını hangi gün oluşacak fiyatla yapacak acaba ?
    kredi kartıyla yaptığınız ödeme ekstreniz kesilip borcu ödedikten sonra hesaba geçiyor çoğu kurumda. o nedenle hisse alımlarınızda o para hesaba geçtikten sonra olur.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

4.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    kredi kartıyla yaptığınız ödeme ekstreniz kesilip borcu ödedikten sonra hesaba geçiyor çoğu kurumda. o nedenle hisse alımlarınızda o para hesaba geçtikten sonra olur.
    Teşekkür ederim bilgilendirme için.

Sayfa 468/468 İlkİlk ... 368418458466467468

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •