Sayfa 300/467 İlkİlk ... 200250290298299300301302310350400 ... SonSon
Arama sonucu : 3733 madde; 2,393 - 2,400 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Hocam,

BES için ilk defa duyduğum bir hizmet.

Sadece fiba emeklilikte var galiba değil mi?
    benim diğer bes hesabım garanti de orada öyle bir hizmet yok. Fon koçu vb uygulamalar var benimde duyduğum diğer bes firmalarında.
    Garantinin fon koçu da iyi öneriler verebiliyor ama büyük kurum fonları genelde aktif yönetilmediği için seçtirdiği fonların performanslarını çok beğenmiyorum diyebilirim.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

PYŞ ilk fon değişikliğini yaptı benim hesapta
    %15 altın
    %10 dış borçlanma araçları
    %60 Temkinli Değişken
    %15 Atak Değişken
    Fon olarak fon değişimi yapmış...
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

3. Ben de yarindan itibaren Allianz'in Akilli BES uygulamasina gecip 1 yil kadar robot tavsiyesi ile birikimlerimi degerlendirecegim; bakalim sonuc ne olacak )

4.  Alıntı Originally Posted by bravoecho Yazıyı Oku
    Ben de yarindan itibaren Allianz'in Akilli BES uygulamasina gecip 1 yil kadar robot tavsiyesi ile birikimlerimi degerlendirecegim; bakalim sonuc ne olacak )
    Selamlar.Yaş kac hocam ?
    Ben 28 deyim.BES'i dusunmuyor degilim yavas yavas.
    Saygilar.

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. 40 hocam... ne kdr erken baslarsaniz o kadar iyi
    Lakin su konudahep ikilemde kaliyorum, fon piyasasinda yillik getirisi cok guzel olan fonlar var
    BES mi fonlar mi?
    Devletin verdigi %25'i de ben odeyeyim sorun degil, ama getiri iyi olsun diyorum ben...

Neyse...bakalim Akilli BES ne getirecek anlariz ileride

Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    Selamlar.Yaş kac hocam ?
    Ben 28 deyim.BES'i dusunmuyor degilim yavas yavas.
    Saygilar.

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by bravoecho Yazıyı Oku
    40 hocam... ne kdr erken baslarsaniz o kadar iyi
    Lakin su konudahep ikilemde kaliyorum, fon piyasasinda yillik getirisi cok guzel olan fonlar var
    BES mi fonlar mi?
    Devletin verdigi %25'i de ben odeyeyim sorun degil, ama getiri iyi olsun diyorum ben...

Neyse...bakalim Akilli BES ne getirecek anlariz ileride
    Aylık alımlarla fon da biriktirebilirsiniz ancak emin olun ilk paraya ihtiyaç duyduğunuzda bozdurursunuz. BES hesabını bozdurmanın bazı yaptırımları olduğu için BES hesabını bozdurmadan önce 2 kez düşünmek zorunda kalıyor insan.

7. Size katılıyorum Sayın Pit ; yaklaşık bir senedir BES'i bozdurayım mı,bozdurmayayım mı diye düşünüp durdum. Yok devlet katkısı %35 den %60'a çıksın yok kesinti rakamları bu kadar çok olurmu derken üşendim uğraşmaktan. Geçen yıl keşke bozsaydım hisseye yatırıp daha çok kazanırdım derken bu yıl iyiki bozmamışım zarar edermişim diyorum.
     Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Aylık alımlarla fon da biriktirebilirsiniz ancak emin olun ilk paraya ihtiyaç duyduğunuzda bozdurursunuz. BES hesabını bozdurmanın bazı yaptırımları olduğu için BES hesabını bozdurmadan önce 2 kez düşünmek zorunda kalıyor insan.
    ONEPLUS A6000 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

41 yaşındayım ve 32 yaşındayken Vakıf Emeklilik BES ' e girdim. 9 seneden beri BES ' teyim . Bu yılın sonunda 10. yılım olacak inşallah !

Öncelikle şunu belirteyim . BES ' te 5 yılı doldurmadan bu sistemden çıkmayı düşünmeyin . Aksi takdirde sizden giriş aidatı ve yönetim gideri kesintisi kesilir .

Ödediğiniz aylık katkı paylarını ve ara katkı paylarını doğru zamanda doğru fonlara yönlendirmediğiniz sürece yüksek tutarda katkı payı yaptırmanızın pek bir kıymeti kalmıyor. Size tavsiyem fonları tanıyın . Sistem kısa vadeli değil uzun vadeli birikim / yatırım sistemidir . Bunların bilincinde olduğunuz sürece problem olmaz .

Sayfa 300/467 İlkİlk ... 200250290298299300301302310350400 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •