Sayfa 77/214 İlkİlk ... 2767757677787987127177 ... SonSon
Arama sonucu : 1707 madde; 609 - 616 arası.

Konu: Temel Analiz 3.0

Alıntı Originally Posted by DRİZM Yazıyı Oku
    01.01.2005 İLE 28.06.2017 tarihleri arasında tamı tamına % 22.000 oranında kazandırmış, yani başlangıçta konulan 10.000 lirayı 2 milyon 200 bin lira yapmış bir formülü paylaşıyorum :
    haklısınız ) sn flexy

çok daha fazlasıymış
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

2.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    haklısınız ) sn flexy

çok daha fazlasıymış
    Sn, EMLAK

12,5 senede 22.000%, 1 senede yıllık brüt 54%, 1 senede net 42% yapar. Bu oranlara göre 5 yıllık brüt getirisi (yıllık ort. 8.5% enf.) net 42% CAGR + 8.5% enf. ile 50.5% brüt CAGR yapar. Bu da; 672% brüt 5 yıllık kazanç yapar.

3. Bence bu tür formül sistemlerinin özelliği zaten sisteme kişisel dahiliyetin olmaması gerekliliği. Yani tv-fk- veya başka bir oran seçiyorsak ve formül karşılığı hangi hisseler çıkıyorsa onlar alınmalıdır. Bu bakımdan ben sn cesar'ın yaptığı listenin işlemin mantığına aykırı olduğunu düşünüyorum..

Burada kast ettiğim şey sektörel dışlamalar olmasın anlamında değil. Örneğin gyo veya çimento hariç sekmeleri işaretlenerek işlem yapılmasın anlamında değil söylediğim. Duygusal karar verilmemeli anlamında. Yani tcell'i dışladım, pınarlar boykot meselesi gibi durumlar yaratılmamalı. Ben de portföy oluşturduğumda aynı hatayı yaptığımı farkettim. Vestel grubunu almam dedim çünkü patronunu güvenilmez buluyorum dedim ama bu yanlış. Peki neden ? Geçmiş portföy kazançlarını incelediğinizde görüyorsunuz ki portfoyün en çok kazandıran hisseleri genelde bu tür elenen ve güvenilmez gibi görünen hisseleri olmuş.

Bence bizim asıl sıkıntımız sistemin getirisini ölçememek çünkü repainting olayı var. Bu durun en kazançlı portföy yaratılarak olmuyor çünkü repaint yapılan bazı portföyler orijial halinden daha az kaZandırabiliyor, bunu geçen ay gördüm ben de zaten. Elimizde sadece Drizm hocanın tecrübesi var ve olumlu sonuçlar belirtiyor, kendisini kişisel olarak tanımam ama güvenilir bulduğumu söylemeliyim.

Sistem repainting olayını neye göre yapıyor bunu bilmiyoruz. Benim görüşüm portföy bitiş tarihinin son günü aslında portföyü yapıyor. Yani diyelim 1 aylık bir portföy yaptık, aslında bunu ayın ilk günü oluşturmalı ve 1 ay boyunca değişmemeli ama mütemadiyen değişiyor. Son günkü kapanış değerleri ile portföyü oluşturuyor ve sanki 1 ay boyunca o hisseleri taşımışsınız gibi hesaplıyor. Bu durum backtestleri tabi ki güvenilmez yapar ama reel sonuçları daha kötü yapar mı ? Bundan emin değilim

Anlam veremediğim başka bir nokta da; gerek ben gerekse de burada yazan birçok arkadaş finnet ile görüştü ve sıkıntıları bildirdi ama ona rağmen karşı tarafın amatörce yaklaşımları. Bahsettiğimiz konular çözümlenmesi basit konular ( portföyün seçildikten sonra değişmemesi ve backtestlerin buna göre yapılması) Bu bakımdan aslında ben programdan ve bu başlıktan hangi kriterlerin daha fazla getiri getireceği ile ilgili fikir sahibi oldum. Bundan sonra programı kullanmadan manuel hesaplayarak portföy yapacam çünkü benim kullandığım formül çok basitti ve güvenilir açık kaynaklardan zaten buna ulaşabiliyorum
    Yatırım kapsamında değerlendirelemez

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,411
     Alıntı Originally Posted by flexy Yazıyı Oku
    Sn, EMLAK

12,5 senede 22.000%, 1 senede yıllık brüt 54%, 1 senede net 42% yapar. Bu oranlara göre 5 yıllık brüt getirisi (yıllık ort. 8.5% enf.) net 42% CAGR + 8.5% enf. ile 50.5% brüt CAGR yapar. Bu da; 672% brüt 5 yıllık kazanç yapar.
    Ya ciddiye almayın sn.flexy..bence değmez.syg.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

3 ay sonra görüşelim.

neyin ciddi olduğunu neyin hayal olduğunu alıntılarım.
    liste yukarıda.

dediğim gibi sonradan gelip eee bilmem ne hissesi 2 kat yükseldi oda sisteme dahil demeyin yeterli 3 ay sonunda

6. @sn emlak,

Oluşturulan portföyün bu 3 aylık dönemde kazandırmaması bişey ifade etmiyor ki, hatta çok kazandırsa da birşey ifade ettirmez . Çünkü backtest sonuçları incelendiğinde belirli periyotlarda sistem zaten zarar yazıyor. Benim size tavsiyem şu; sistemde yaratılabilen basit bir formülasyonu manuel olarak hesaplayın, ben yaptım ve sistemden daha az olsa da ciddi kazançlar oluşturduğunu gördüm. Örneğin tv>5, fk<15 olan hisseleri son 5 yıl inceleyin. Matriks kullanıyorsanız zaten tüm veriler hazır, ordan görebilirsiniz..
    Yatırım kapsamında değerlendirelemez

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,411
     Alıntı Originally Posted by TomBombadillo Yazıyı Oku
    @sn emlak,

Oluşturulan portföyün bu 3 aylık dönemde kazandırmaması bişey ifade etmiyor ki, hatta çok kazandırsa da birşey ifade ettirmez . Çünkü backtest sonuçları incelendiğinde belirli periyotlarda sistem zaten zarar yazıyor. Benim size tavsiyem şu; sistemde yaratılabilen basit bir formülasyonu manuel olarak hesaplayın, ben yaptım ve sistemden daha az olsa da ciddi kazançlar oluşturduğunu gördüm. Örneğin tv>5, fk<15 olan hisseleri son 5 yıl inceleyin. Matriks kullanıyorsanız zaten tüm veriler hazır, ordan görebilirsiniz..
    Sn.Tombolbadillo (Yav yazması ne zor nick ) okumadan ,araştırmadan yorum yapıyor. 3 ayda 3 ay deyip yazıyor da yazıyor... bir garip ademoğlu işte ...
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by TomBombadillo Yazıyı Oku
    @sn emlak,

üstat TV oranı değişkendir repaint yapar. hala çıkaramadığınız nokta o.

size backtestte yükselmiş olanı bulur.

önceki tv verimi listesinde olan bir hisse düştüğünde ( hisse ve TV) otomatik eleneceğinden geçmişte aldığınız hisse zarar ederse listeden çıkmış olur ve siz şuan baktığınızda Tv listesinde göremesiniz. hisseyi almış olursunuz ama.

sonra aldığınız hisse Tv listesinde yok.

neyse anlatamıyorum ama 3 aylık periyottan sonra duruma göre konuşalım. 3 ay elbette kıstas değil bir üç ay daha yaparız sorun yok

gerçeği görmeniz açısından.

yaptığınız şey : % 500 oranında yükseleden hisseleri bul demekle aynı programa

Sayfa 77/214 İlkİlk ... 2767757677787987127177 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •