Sayfa 177/214 İlkİlk ... 77127167175176177178179187 ... SonSon
Arama sonucu : 1707 madde; 1,409 - 1,416 arası.

Konu: Temel Analiz 3.0

Bu güzel bir yöntem aslında yatırımları uzun soluklu değerlendirmek kazanç için her zaman daha iyidir. Ama bu kadar büyük bir kazanç sağlması gerçekten olası değil gibi geliyor . Sistemin güvenilirliği yüksek olsa herkes aynı hisselere girmiş olur Buda çiftlik bank olayına döner o zamanda

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by DRİZM Yazıyı Oku
    Şimdi 2. sorunuzun yanıtını vereyim :

Çocuğu için mesela gerektiğinde böbreğini vermeyecek var mıdır aramızda? Ya da sağ kolunu? Peki şimdiden çocuğunun geleceği için endişelenmeyen ? Geleceği iyi olsun, iyi bir meslek sahibi olsun diye imkanı olduğunda özveriden kaçınmayan, özel okula, özel üniversiteye göndermeyecek olan var mıdır? Mesela “çocukları için†gerekli olmasaydı acaba kaç kişi çalışma hayatının sıkıntılarına katlanmaya devam ederdi ?

Bir gün baldızımın aldığı evi dolaşırken komşusu çıkageldi. Çocukları olmuyormuş. Ben hemen lafa girdim “ biz†dedim “sizin bu eve verdiğiniz parayla ancak bir çocuk yetiştirebildikâ€. “Keşke çocuğumuz olsaydı da evi alamasaydık†dedi.

Peki bu kadar değer verdiğimiz çocuklarımız için daha basit bir fedakarlık yapsak mesela böbreklerimiz, sağ kolumuz da bizde kalsa ? Ona iphone 7 plus alacağımıza 5000 lira koyarak bu programla yatırım yapsak, geleceği için. Ya tutarsa ; 1.1 milyon lira az para mı? Çocuğunuzun geleceğini kurtarmaz mı? Ya da özel okula vereceğimiz paranın 1/3’ünü, bir seferlik, koysak? Yaşar Erdinç’in eğitiminde verdiği bir örnek vardı : “2000 yılında bir Audi alacağıma formülle yatırım yapsaydım, şimdi param 138 kat artmıştı, 26 audi alabilecektimâ€. 2000 yılında bu program yoktu, ama şimdi var. Görmezden mi gelelim? Yokmuş gibi mi yapalım?

Bakın ben “çocuklarınızın geleceği için†diye düşünerek bu satırları yazıyorum, çünkü konu çocukların anne-babaları ,(yani o, bu ya da siz), olsaydı hayatta tek satır yazmazdım. Bana ne ? Sizin, onun, bunun kazanıp kazanmaması beni zerre kadar ilgilendirmiyor. Çok açık söylüyorum : Sizler bu “sistemi†U-Y-G-U-L-A-Y-A-M-A-Y-A-C-A-K-S-I-N-I-Z, bu kadar net (bu durum ayrı bir yazının konusu). Sadece siz (ya da o veya bu) da değil, ben bu formülü gazetelere tam sayfa ilan versem, televizyonlarda yayınlasam da kimse uygulayamayacak. Aslında size çok para kazanabileceğiniz bir formülü “asla uygulayamayacağınızı bilerek†veriyorum. Zaten şimdiye kadar gördüklerim de bu tezimi doğruluyor : Şu an’a kadar 2 kişi özelden program hakkında uygulamayla ilgili soru sordu; sanırım birisi kendi formülünü geliştirerek uygulamaya başladı, diğeri de tarih bekliyor (diye biliyorum), peki yazdıklarımı toplamda kaç kişi okudu?… Zaten dikkat ettiyseniz yazdıklarımın altına “ytd†ibaresini eklemeye bile gerek görmedim.

Ama “belki “dedim çocuklarının geleceği için en azından “gerçekten†bir şeyler yapmayı düşünenlere bir yol gösterebilir miyim? Belki, o da belki, birkaç çocuğun geleceğine katkım dokunur mu?

Zengin Baba Yoksul Baba kitabından bir anekdot ile durumu özetleyeyim :

"İleride çocuğunuza hangi cümleyi kuracaksınız :
    “Çocuğum, sen(siz) vardın(ız) o nedenle zengin olamadım(k)â€.
    “Tabii ki zengin olacaktım, çünkü sen(siz) vardın(ız)â€.. Ben kendi adıma önceden ilk cümleyi kuruyordum (yukarıda yazdım), fakat şimdi ikincisini…..

Belki çocuklara bir faydam dokunur diye yazdım gerçeği söylemek gerekirse……

Diğer bazı görüşlerim de aşağıdaki linkte :

http://www.formulanaliz.com/2017/08/12/amacim-ne/
     Alıntı Originally Posted by kurtonder Yazıyı Oku
    Topiği açıldığı günden bu yana sessizce takip ediyorum..Sn.DRİZM 'in yazdığı herşeye %100 katılıyorum.Queenstock'u ve bahsedilen yöntemleri de biliyorum.Emin olduğum tek şey var.Bu forumun diyelim ki 8000 üyesi var..8000 kişiden 1 kişinin bile bu yöntemlerden herhangi birini uygulama sabrını,cesaretini gösteremeyeceğine eminim...Hele ki şu an 70 lerden 110 endekse gelen ve herkesin kazandığı ,herkesin kendini prof. görmeye başladığı bu ortamdan (hadi belki biraz daha yükselebilir borsa ama..) endeksin tepetaklak düşmeye başlayacağı günlere geldiğimiz zaman (ki o zamanı bilmiyorum )ne burada ne başka yerlerde herhangi bir yöntemi uygulayabilecek 1 kişi bile kalmayacak,çil yavrusu misali dağılacaklardır.Bunu nereden mi biliyorum? 2001 ve 2008 krizlerindeki panik psikolojisini dibine kadar görmüş biri olarak yazıyorum.Yönteme söyleyecek lafım ise olamaz..Ama bunu bırakın yılları ,3 sene bile uygulayabilecek bir babayiğit yok bence..:-)
     Alıntı Originally Posted by kont314 Yazıyı Oku
    Bu güzel bir yöntem aslında yatırımları uzun soluklu değerlendirmek kazanç için her zaman daha iyidir. Ama bu kadar büyük bir kazanç sağlması gerçekten olası değil gibi geliyor . Sistemin güvenilirliği yüksek olsa herkes aynı hisselere girmiş olur Buda çiftlik bank olayına döner o zamanda

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Sayın kont314 ;

sistemin "o kadar büyük kazanç sağlaması olası değil" ama bunun nedeni sistemin kazandırmaması değil, insanların 10-15-20 yıl bekleyecek sabrı gösterememesidir. Örneğin bir topik yazarı hem de queenstocks kullanarak oluşturduğu sistemini,İYİ KAZANÇ SAĞLADIĞI HALDE, ancak 2 yıl sürdürebilmiştir, linkteki 11 nolu iletide gönderisini görebilirsiniz :
    http://www.hisse.net/topluluk/showth...t=10089&page=2

Şimdi de aşağıdaki linke bir göz atalım :
    https://www.drerdincegitimonline.com...-6-mayis-2018/

Geçtiğimiz günlerdeki ANKARA, BURSA, İZMİR eğitimlerinden sonra mayısta İSTANBUL eğitimleri başlayacak. Bu eğitimler sanırım son 4 yıldır düzenli olarak veriliyor. İnsanlar 525 lira karşılığında % 99'unun UYGULAYAMAYACAĞI bir yöntem öğrenecekler. Öğrenecekleri yöntemi linkteki programın SON SATIRINDA görebilirsiniz (Evet, doğru bildiniz, buradaki TV stratejisi anlatılıyor...)

Ben son 2 yıldır eğitimlere katılıyorum ve henüz "ben bu sistemi uyguluyorum" diyen birine rastlamadım (Yaşar Erdinç ve kendim hariç).

Çiflikbank benzetmenize gelince durum sanıldığından daha vahim boyutlarda :

https://www.youtube.com/watch?v=2wcXjTcTSPw

3. ben ocaktan beri tek hisse ve aylık olarak uyguluyorum. tv ve birkaç kriter daha var. ufak bir meblağ ile başladım. o yüzden gayet riskli ilerliyorum. biraz zaman geçsin yazarım ben de sonuçları. bir de düzenli hisse topluyorum her ay maaşımla bu yöntem dışında nolur nolmaz diye.

Redmi Note 3 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. @drzim hocam haklısın talep yoktu dediğin gibi niçin çünkü herkes en yüksek getirili olanı seçmek ister seninde çeşitli açıklamaların oldu bu konuda dolayısıyla kımsenın ılgısını cekmedı dıger formuller.

Fakat şu anda TV formuluyle ılgılı veya f/k formuluyle ılgılı sorun oldugu ortaya cıktı.

Buda yatırımcıların bu formulden en azından quenstockta bu formullerı kullanmanın sorunlu oldugunu gorduler.

O halde diyorumkı hala TV söyledir TV böyledir diyeceğimize efendım TV yi yaşar hoca kullandı etti diyeceğimize madem temalanaliz 3.0 ız o halde oturup programın dıger formullerı üzerinden gıdelım.

TV formulu uygulayacak adam onca acıklamanız sonunda yine gitsin Manuelmı hesaplıyor TV verenlerın hepsınımı alıyor napıyorsa yapsın ok bu konu kapandı. Onu yapan yapsın hatta yaptıgını gelsın yıne buradada acıklasın sorun yok.

Artık diğer formullerı programda test edelim.

Açıkçası program temel verilerde düzgün calısıyorsa bu benım ıcın ve bırcok kısı ıcın super bırsey. Ne güzel herkes oturur istediği rasyoyu kullanır TV ye inan gider manuel TV sini uygular.

Burada bir çekinceniz varmış gibi sürekli diğer formullere girmek istemiyorsunuz. niye abi niye diğer formullerıde bu baslık altında teste tabi tutmuyoruz. Talep yok diye mi ? Aman TV formulunu geçen bir rasyo cıkıverır diye mi ? varsaykı oyle bir rasyo cıkacak olsun. Bu hepımız ıcın ıyı bırsey değilmi. İçini rahatlatmak için söylemiş olayım herhangibir rasyo yaptıgımızı düşünelim. içinde TV olmayan Bu rasyonun seçtiği hisselerin bir çoğu bist 30 bist 50 içinden olacak dolayısıyla seçilen hisselerin yarısından fazlası zaten temettü dagıtan hisseler olacak. Yani ben sana gelipte bak DRZİM gordunmu TV formulu yerine bunu kullansan şunu elde edecekmişsin TV kötüymüş bak falan demyeceğim yani Çünkü seçilen hisselerin %75 i temettü veren hisseler olacak. O halde korkulacak birşey var mı yok ??????

TV formulune olan talep ne şu anda bir çuval incir repaint yüzünden berbat oldu. Ha gider manuel uygularsın ki bunu defalarca yazılarında belırttın gider adam onu manuel uygular bu konu kapandı hala daha donup donup

TV yi manuel uygulayın TV için yaşar erdinçi izleyin TV için şu makalelere bakın demenın anlamı kalmadı aynı seylerı donup donup aktarmanın anlamı kalmadı topık okuyucuları quenstock TV sindende MANUEL TV hesaplamasındanda anlayacagını anladı.

Bundan sonra ne konuşulacak bu sayfa ? Programın diğer rasyoları ile TV yi manuel uygulayanların getirileri.

Daha hala daha dönüp dönüp TV şöyledir böyledir dememize gerek yok. diye düşünüyorum.

HAa topık mısyonu herkese TV yi öğret herkesi TV ye yatırım yaptıtır ıse görev başarıyla tamamlandı bence.

Ya diğer formullerı deneyelım yada Mevcut misyonundan getirileri paylas makalelerı paylas dur.

Eğer yeni formullerı tıpkı TV gıbı teste tabı tutacaksak ben takıpte kalmayı düşünüyorum yok Biz TV üzerinden gidecez kendı yagımızda kavrulacaz diyorsanız ben çekiliyor ve başarılar diliyorum.

Diğer formullerın durumunu merak etme sebebim bir art niyet beslemek değil. Sayfalarca formulle excel hazırladım. Oturup hangi rasyolar yüksek oldugundan hisseler gidiyor gıtmıyor bunu çölmeye calısıyorum.

O excelı hazırlamak 2 aya maloluyor. Eğer basıt bır bıcımde bu program bunu düzgün bir biçimde bize veriyorsa yemede yanında yat. Tek derdım bu Ne işin TV rasyosu kısmındayım neden haklı olma tarafından tek derdım şu bılanco rasyolarını en basıt bır bıcımde nasıl ölçeriz biçeriz derdindeyim.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

5. Quenstock'un TV getiri hesaplamasında repaint yaptığını bi kenara bıraktım..Hadi kazandırıyor,TV nedir geçen yıldan gelen karın yüksek oranda dağıtılması değil mi? Gelecek yıl yüksek oranda temettü dağıtabileceği meçhul..Karlılığın devam edeceği meçhul..TV açıklandıktan sonra koca 1 sene (4 bilanço dönemi) var..Herşey olur hisse düşüyor çıkıyor TV değişiyor..TV yüksek tamam aldık hisseyi karlılığı etkileyen maliyet giderleri yükseldi,yeni rakip geldi..Emtialar,döviz düştü çıktı,yeni ihaleler alamadı vs.Bu kadar soru işaretinin olduğu yönteme (ilizyona) nasıl gözü kapalı girilir anlayamıyorum..Gerçekten çok ilginç..Neyse ilgiyle izlemeye devam..Bol kazançlar..
    ''Borsa tembel yatırımcılar için hiç uygun değildir. Çalışkan, öğrenmeyi, yeniden öğrenmeyi sevenler için ise en ideal, en yüksek kazançlı yatırım alanıdır.'' P.Lynch

6. Sayın SeZeR32’nin üstteki iletisinde belirttiği HİSSELERE AİT RİSKLERİN YANINDA, 2005-2018 arası yaşanan küresel kriz, hain darbe girişimi vb. İÇ VE DIŞ EKONOMİK-SİYASAL GELİŞMELERİ de dikkate almalıyız bence…..

Tüm bu olumsuz saptamalara rağmen böyle bir sisteme yatırım yapılmasının EN TEMEL NEDENİ PARA KAZANDIRMASIDIR ; Bunu biliyorum çünkü son 4 yıldır, burada yazdığımdan daha da sınırlandırılmış bir sistemi BİZZAT KENDİ PARAMLA UYGULUYORUM VE SONUÇLARINI PRATİKTE GÖRÜYORUM. Bu konuda ısrarcı olmamın ANA NEDENİ bu olabilir sanırım.

Bu arada queenstocksun 70 liralık versiyonu da var :https://www.finnet.com.tr/FinnetStor...stocksInvestor

Yararlı olacağına inandığım birkaç kitap linki de paylaşmak isterim :

http://www.dr.com.tr/Kitap/Hayatimiz...=0001720482001

http://www.dr.com.tr/Kitap/Yap-Gitsi...=0001724274001

http://www.dr.com.tr/Kitap/Karakutu-...=0001739603001

http://www.dr.com.tr/Kitap/Supertahm...=0001743515001[/FONT]

günah çıkarma seanslarına başlamış bence erhan..

özür dilemek daha zor çünkü ;)
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

8. Drizm hocam siz bizzat ne kadar kazandınız o önemli?

Mi A1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 177/214 İlkİlk ... 77127167175176177178179187 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •