Sayfa 99/406 İlkİlk ... 4989979899100101109149199 ... SonSon
Arama sonucu : 3246 madde; 785 - 792 arası.

Konu: KCAER - Kocaer Çelik Sanayi Ticaret A.Ş

1. Sayın Bawer, bence ABD'den gelecek bir siparişle orası tam ortadan kırılacak ve artık 9 aylık bilançoya kadar yolumuz açık olacak. Sonra dinlenir, arkasından 12 aylık bilançoyu bekleriz. Orası ile ilgili tahminimi (ciro ve karlılık) daha önce yazmıştım zaten.

Buralarda dönmesi iyi oluyor. %10-15'imle trade etme ve maliyet düşürme şansım oldu, teşekkürler tahtacıya.

2.  Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Yeni hedefler için 26-27 üstü kapanışLARRRR lazım, uyusun da büyüsün, güçlensin, oyuncak arabadan inip mercedese binsin koca bebek.
    karlılığı artacak...özelikle modernizasyon yatırımlarının tamamen bitmesi ile...malum ilk faz modernize çalışması yapıldı ve bitti..ikincisi de bu yıl içinde yapılıp bitecek...ilk fazın etkileri üçüncü ve sonraki çeyreklere yansıyacakken ikinci faz yatırımın etkileri 2024 yılı ilk çeyreğe yansıyacak...

demir çelik sektörü kan ağlarken kocar güzel karlar yapmaya devam edecek...

jes yatırımlarının da artık 1-2 ay içinde başlanması lazım...jes yatırımı da 2025 yılının ortalarında bitmiş olacak...

jes yatırımı da bittiğinde dev bir yenilenebilir enerji şirketimiz olacak...sermayesi tam 300 milyon...jes ile birlikte jeotermal tarım vede soda içeceği fabrika yatırımlarının olma ihtimali çok yüksektir...

kocaer bu beklentileri artık yavaş yavaş satın almalı..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. kocaer temettü ve bedelsiz veren de bir şirket...tam bir emeklilik hissesi..yat uzan para kazan... burada sadece yapılması gereken sabır ile beklemek...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

4. kum saati kocaerin lehine işliyor..hissenin de agresifliği zaman ilerledikçe artacak...iki ay önce kocaer ölü gibiydi ama son bir iki haftada ta 28 leri görecek kadar agresifleşti...çıkışlarında agresiflik inanılmaz düzeydeydi...işte ileride ben daha da güzel hareketler bekliyorum...

kocaerin stratejik büyüme alanı olarak enerjiyi seçmesi bu şirketin ileride çok güzel işler yapacağını gösteriyor...şirket zaten sadece jes ile yetinmeyeceklerini diğer yenilenebilir enerji kollarına da girme niyetleri olduğunu söylüyor..bir de şirket sözleşme değişikliği gemi hurda işi ,liman işi...vb benim daha hatırlayamadığım bir çok özelikli işlere de girebilme potansiyellerinin olduğunu gösteriyor...yani zaman kocaerin lehinedir...bir gün bu fiyatlar çok tatlı birer borsa anısı olarak kalacak..

5.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    karlılığı artacak...özelikle modernizasyon yatırımlarının tamamen bitmesi ile...malum ilk faz modernize çalışması yapıldı ve bitti..ikincisi de bu yıl içinde yapılıp bitecek...ilk fazın etkileri üçüncü ve sonraki çeyreklere yansıyacakken ikinci faz yatırımın etkileri 2024 yılı ilk çeyreğe yansıyacak...

demir çelik sektörü kan ağlarken kocar güzel karlar yapmaya devam edecek...

jes yatırımlarının da artık 1-2 ay içinde başlanması lazım...jes yatırımı da 2025 yılının ortalarında bitmiş olacak...

jes yatırımı da bittiğinde dev bir yenilenebilir enerji şirketimiz olacak...sermayesi tam 300 milyon...jes ile birlikte jeotermal tarım vede soda içeceği fabrika yatırımlarının olma ihtimali çok yüksektir...

kocaer bu beklentileri artık yavaş yavaş satın almalı..
    Şirketi, vizyonunu çok güzel özetlemişsiniz sn Keko, zamanla şirketin kıymetini bilenler de çoğalacak hatta çoğalmıştır da diyebiliriz.
    Doğru hissede olmanın dayanılmaz rahatlığı diyelim, Allah bozmasın.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

6.  Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Şirketi, vizyonunu çok güzel özetlemişsiniz sn Keko, zamanla şirketin kıymetini bilenler de çoğalacak hatta çoğalmıştır da diyebiliriz.
    Doğru hissede olmanın dayanılmaz rahatlığı diyelim, Allah bozmasın.
    hisse yeni yeni tanınmaya başlıyor...ky nın tam anlamı ile tanıyabilmesi için bir kaç tavan birden yapması lazım... ama benim bildiğim etkili by lar bu hisseden almaya başlıyorlar...

hep söylüyorum 17 yıllık borsa hayatımda toplasam 20 gün nakitte kalmamışım diye...nedeni zaten beklentili ve potansiyeli olan hisseleri seçmemdir...o yüzden de endeksin düşeceğini bilsem dahi nakite geçmiyorum...endeks düşüşlerinin çoğunda benim hisseler çıkmıştır...ama arada sırada da hisselerim düşmüştür...hangisi çoğunluktadır dersem çıkışlar çoğunluktadır diyebilirim..o yüzden de nakite geçmeyi tercih etmiyorum...

ikinci bir neden de fuul malda olmadığım zaman kendimi huzursuz hissediyorum...

bu iki etkenden dolayı endeks düşse bile ben rahatım..

Milleti strese soktu. Gelecek beklentisi olan, büyüyen bir şirket. Patron ve tahtacıları sıkıntılı maalesef.

8. Kıymetini bilmiyorsan vermeye devam et bakalım, kıymet bilen birileri de çıkar elbette.
    Gezme ceylan bu dağlarda, seni avlarlar...
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

Sayfa 99/406 İlkİlk ... 4989979899100101109149199 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •