Sayfa 317/964 İlkİlk ... 217267307315316317318319327367417817 ... SonSon
Arama sonucu : 7712 madde; 2,529 - 2,536 arası.

Konu: KERVN Kervansaray Yatırım Holding A.Ş.

Alıntı Originally Posted by VOLBOR Yazıyı Oku
    Sn frecell1998

yapmayın şimdi
    hep buralardayım
    görüşlerimin ilk günden son güne kadar
    FİYATTAN BAĞIMSIZ olduğunu hep yazdım

tabi ki de haklısınız yukarı kadarda 80 bin tl olabilir
    doğru hiç birşey yok

ama inanın fiyat ve hisse ile ilgili değil bu yazım

topik sessiz kaldıkça üzülüyorum

ben bu KEZBN topiğine KEZBN ky lerine verdiğim emeği
    hiç bir yerde vermedim
    uzak tutabildiğim her ky sevincimdir
    uzaklaşabilen hiçbir ky nin de pişman olduğunu sanmam

18-56 arası da buralarda idim
    68-18 arası da

inanın KODDIŞI olana kadar burada olacağım
    ve yeni ky leri uzak tutmak için yazacağım
    eskiler zaten artık tam kaşar oldu
    artık acıtmıyor onların canlarını KEZBN

sizin ve oluşumunuzun emekleri de BORSA TARİHİNE geçti
    ama sonuç alamayacağınız açık ve net

neden ler hep aynı ilk gün ki gibi

PARA PİYASASI KANUNLARI ve BOŞLUKLARI
    kotdışı olursa adresini gönderde kına göndereyim.

2.  Alıntı Originally Posted by hasson34 Yazıyı Oku
    Müneccim gibi yazmışsın. Belli ki ayarların mayarların kaymış
    Bay terbiyeli
    4 senedir aynı şeyleri yazıyorum
    sen bilmesen de Allah biliyor ve buradaki birçok kişi biliyor

Alıntı Originally Posted by muhabere Yazıyı Oku
    Sayın Volbor ayıp ediyorsun. Bu kadar yatırımcının canını sıkıyorsun. Çok hayır işlemek istiyorsanız gazete ve dergilerde haber yaptırın. Daha büyük kitlelere ulaşabilirsiniz. Burada yazmanız bana göre yanlış..

D6503 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    burası borsa forumu ve benim derdim ky yi bu tip hisselerden korumak
    gazete haberini buyurun siz yaptırın
    kimse sizi engellemiyordur eminim

Alıntı Originally Posted by frecell1998 Yazıyı Oku
    Sayin Volbor biliyorsunuz ki ky olarak buyuk mucadeleler veriyoruz. Yarin da fesih davamizin ilk durusmasi var. Bizim canimiz sıkıldikca emin olun onlarin da cani sıkılacaktir...

Kervan bizim icin cok buyuk bir tecrube oldu. Evet yakin izleme pazarindaki goruslerinize kervan haric katiliyorum. Emin olun kervandan sonra da uygulayacagim...

Ancak isin icine girildiginde kervanin gm lerinin degeri dusundugunuzden daha fazla tutabilir. Unutmayinki icra daireleri sadece lara'ya 400 milyon deger bicti. Bilancoda ise butun gm lerin degeri 500 milyon bile degil...

Bodrum otelini de dahil edersek 7 otel, fabrika ve arsalari, villalar, is hanlari, onlarca daire, donumlerce arsa... Ve sayamadiklarim...

Yani sorun su; yonetim art niyetli... Ha ben vitrin yonetim diyorum sadece ss gitti zt geldi ne degisir... Fazla umidim olmamasina karsin gorecegiz...

Bist ve spk olayina geldigimizde ise... Eger ki yonetim bilancodaki denetci raporu ve ozsermayeyi duzeltmezse sıkınti.... Ancak dedigim gibi davalarimiz devam etmekte .. En azindan biz sirketin gercek degerini ya da neymis ne degilmisi bu fesih davasiyla gorecegiz...

Emin olun eski yk da yeni yk da canini sıkıyoruz... Devam edecegiz...

Yarin ola hayrola...

LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    verdiğiniz emekleri ve sizi oluşumunuz ile birlikte çok kez burada takdir ettim
    şirket gm lerinin değeri konusun da kısmen de olsa mutabıkız
    ama borçlar ve kötü niyet konusunda da mutabık olmalıyız
    bakın
    emsan hala tencere üretiyor elinde hisse olanlara sorun bakalım ne yapıyorlar
    sabah gazetesi halen satılıyor elinde hisse olanlara sorun
    çukel kepez yatırımcıları 12 senedir ne yapıyor bir sorun
    skplc hissedarları haciz ile satıştan gelecek paradan ne alabilecek bir sorun
    inanın KEZBN kapandığında onlara yani sahibi görülen aile ye hiçbirşey olmaz
    kanunlar böyle

Alıntı Originally Posted by 1prometheus Yazıyı Oku

ayrıca yatırımcıların elindekini 30 - 40 milyon lot varken kendilerinde bu kadar çok lot varken kod dışına çıkmasında çık daha büyük zararı kendileri edeceğinlnde herkes farkında.

Sen yinede çalış çabala sürekli kod dışı olacak koş dışı olacak diye tekrarla işini iyi yap belki bazılarını hisseden çıkmaya ikna eder, bazılarını kurtarırsın ))
    sizin 30 40 ,
    onların kaçsa
    kimin ne zarar edeceğini siz hesaplayın
    ben bir üstte sonucda kime ne olur u yazdım ANLAYANA

Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    kotdışı olursa adresini gönderde kına göndereyim.
    bence sen o kına parası nı harcama lazım olur
    yada
    penisilin tozu al koddışı olunca yarana dökersin
    belki işe yarar

Paylaştığım hiçbir şey yatırım tavsiyesi olamaz.
    HERKESİN KENDİ AKLI VAR.

3. SAYIN
    KEZBN HİSSELERİNE OLUMLU YÖNDE BAKAN KÜÇÜK YATIRIMCILAR
    BU FORUMUN TÜM ESKİ KEZBN TOPİKLERİNİ OKUMADAN ve ARACI KURUMUNUZA SORMADAN DANIŞMADAN
    KESİNLİKLE KEZBN ve BENZERİ gözaltı pazarı YADA yakın izleme pazarı NA DAHİL HİSSELERE BULAŞMAYIN
    BUNLARIN TAMAMI BIST ve SPK TARAFINDAN KÖTÜ VE BERBAT EKONOMİK TEMELLERDE HİSSELERDİR
    O NEDEN İLE BU PAZARDA İŞLEM GÖRMEKTEDİRLER
    BUNLARIN TAMAMI NEREDE İSE İFLAS IN EŞİĞİNDEDİR

BİLGİLERİNİZE
    Paylaştığım hiçbir şey yatırım tavsiyesi olamaz.
    HERKESİN KENDİ AKLI VAR.

devletten kiralanan otellerin kiralama süresi 49 yıla tamamlama ve istenirse buraları satınalma hakkı veriliyor.bu durum şirket için olumlu hemde çok olumlu bir haberdir.çünkü kiralık otellerimiz vardır.
    VOLBOR bunun gibi haberler seni ilgilendirmiyor.işin gücün nifak sokmak .
    bizde kına parası çok sen ıste yeterki

5.  Alıntı Originally Posted by VOLBOR Yazıyı Oku
    SAYIN
    KEZBN HİSSELERİNE OLUMLU YÖNDE BAKAN KÜÇÜK YATIRIMCILAR
    BU FORUMUN TÜM ESKİ KEZBN TOPİKLERİNİ OKUMADAN ve ARACI KURUMUNUZA SORMADAN DANIŞMADAN
    KESİNLİKLE KEZBN ve BENZERİ gözaltı pazarı YADA yakın izleme pazarı NA DAHİL HİSSELERE BULAŞMAYIN
    BUNLARIN TAMAMI BIST ve SPK TARAFINDAN KÖTÜ VE BERBAT EKONOMİK TEMELLERDE HİSSELERDİR
    O NEDEN İLE BU PAZARDA İŞLEM GÖRMEKTEDİRLER
    BUNLARIN TAMAMI NEREDE İSE İFLAS IN EŞİĞİNDEDİR

BİLGİLERİNİZE
    Zıkkıntı yok. sen 2017 2018 süründüre süründüre ve 2019 kod dışı diyorsun. zaten buradayız. 2019 da kod dışı mı birlikte görürüz. Aynı şeyleri bozuk plak gibi yazmanın faydası yok. sen yazdıkça millet inadına bekliyor bunu idrak edemiyor musun? Hiç olmazsa yazma da millet zaten kendi aklı ile çıkacaksa çıkar bekleyecekse bekler. 5 yıldır bekleyen yatırımcı senin yorumunu gale almayacak kadar tecrübeli. Yeni yatırımcıya istinaden yazdığını söylüyorsun nesin sen ? Devlet tarafında yatırımcıyı koruma politikası olarak bizzat görevlendirilmiş kişi misin? Ayar mısın nesin. Yatırımcıyı bilgilendiriyorum derken yatırımcının kararını etkileyecek yorumlar yazıyorsun. 2 yıl sonra kod dışı olacağını vurgulayarak yazman aslında senin için bir suç teşkil etmektedir. 2 yıl sonraya doğacak çocuğun cinsiyetini bildiğini mi söylüyorsun?

6. Koddışı için 2019 tarihini veriyorsun. Neye dayanarak aynı şeyleri sürekli yazıyorsun? Elinde bir belge mi var? Belge yoksa yoruma dayanarak yatırımcıyı etki altına almakla suç işlediğin kayıtlara geçmektedir. Yakın zileme pazarındaki hisseler hakkındaki yorumuna bakılırsa hiç kimsenin yakın izleme pazarından hisse almaması gerekiyor ve bunu bu forumda hakkında suç teşkil edecek şekilde yazyorsun. Artık yorumlarına dikkat etmen gerektiği konusunda uyarılman gerekiyor. Sayın site editörü ne hikmetse sizin bu yorumlarınızı al sat tavsiyesi olarak görememekte ve işlediğiniz suçun farkına varamamaktadır ki sizi uyardığına şahit olamadık. YTD

7. UNUTMAYALIM'
    Manipülasyon, insanları yanıltarak bir menkul kıymeti almaya veya satmaya sevk etmek veya menkul kıymetin fiyatını yapay bir seviyede tutmaya yönelik davranışlardır.
    İnsanları yanıltarak ve yanlış yönlendirerek bir menkul kıymette işlem yapmaya sevk etmektir.
    manipülasyon ile spekülasyon aynı anlama gelmemektedir. Finansal anlamda spekülasyon; belli beklentilerle işlem yapmaktır. Örneğin bir arsa alırsınız ancak oradan yol geçeceğini önceden bir şekilde bilerek veya öğrenerek bu işlemi yaparsanız buna spekülasyon denir. Ancak manipülasyon ise bilfiil bir hisse senedi fiyatının arz ve talebini etkileyecek şekilde aşağı veya yukarı hareket edecek şekilde işlem yapmak veya yaptırtmaktır.

8. Piyasa Dolandırıcısı (Manipülatör), finansal araçların piyasasını ya da fiyatını, yalan ve/veya yanlış haberlerle ya da yapay işlemlerle doğal seyrinden saptırarak üçüncü kişilerin bir finansal aracın piyasası ve/veya fiyatı konusunda yanlış izlenim edinmesine yol açan ve üçüncü kişilerin yanlış yatırım kararı vermelerini sağlayarak bu durumdan haksız kazanç elde etmeye çalışan bir dolandırıcıdır. Örneğin bir hisse senedinde, iki veya daha fazla aracı kurumdaki hesaplarını kullanarak bir borsa üzerinden sürekli kendinden kendine alım satım yapıp piyasada veya o borsada çok işlem olduğu izlenimi verilmesi amacıyla yapılan işlemler piyasa dolandırıcılığında sıklıkla kullanılır. Piyasa dolandırıcılığı işlemleri yapan kişi piyasa dolandırıcısıdır (manipülatördür). Piyasa dolandırıcılığı, ağır bir suçtur. Piyasa dolandırıcılığı, bir sermaye piyasası suçudur ve Piyasa dolandırıcılığı işlemleri, Sermaye Piyasası Kanunu çerçevesinde ilgili borsalar ve Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından incelenmekte ve denetlenmektedir.
    SPKn tanımlarına göre iki türlü manipülasyon vardır. Biri işlem bazlı, yani işlem, alım satım yaparak yapılandır. İkincisi ise, bilgi bazlı, yani işlem olmaksızın bilgiye dayalı olandır. SPKn'nun 47'nci maddesinde işlem bazlı manipülasyon şöyle tanımlanmıştır:
    "Yapay olarak, sermaye piyasası araçlarının, arz ve talebini etkilemek, aktif bir piyasanın varlığı izlenimini uyandırmak, fiyatlarını aynı seviyede tutmak, arttırmak veya azaltmak amacıyla alım ve satımını yapan gerçek kişilerle, tüzel kişilerin yetkilileri ve bunlarla birlikte hareket edenler,"
    SPKn'nun 47'nci maddesinde bilgi bazlı manipülasyon ise şöyle tanımlanmıştır:
    "Sermaye piyasası araçlarının değerini etkileyebilecek, yalan, yanlış, yanıltıcı, mesnetsiz bilgi veren, haber yayan, yorum yapan ya da açıklamakla yükümlü oldukları bilgileri açıklamayan gerçek kişilerle, tüzel kişilerin yetkilileri ve bunlarla birlikte hareket edenler,"
    Bu suçlar için öngörülen cezalar ise şöyledir:
    "…her bir alt bent kapsamına giren fiillerden dolayı iki yıldan beş yıla kadar hapis ve beşbin günden onbin güne kadar adlî para cezası ile cezalandırılır." Ayrıca, bu suçların para cezası, üst sınırla bağlı olmaksızın, temin edilen (haksız) menfaatin üç katından az olamaz.

Sayfa 317/964 İlkİlk ... 217267307315316317318319327367417817 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •