Sayfa 196/595 İlkİlk ... 96146186194195196197198206246296 ... SonSon
Arama sonucu : 4755 madde; 1,561 - 1,568 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

Alıntı Originally Posted by traderteknisyen Yazıyı Oku
    Merhaba ideal de yeniyim nereye yazıcam bilemedim,yeni başlayanlar nereden başlamalı hangi başlığı okumalı.
    1-İdelde kod yazma bölümünde yazı tipi boyutu var ama bir türlü yazı boyutunu büyütemiyorum.Herkeste bu böyle mi yazı boyutu büyümüyor mu?
    Yardımcı olur musunuz?
    ctrl + mouse tekeri ileri yaparak büyütebilirsiniz.

2.  Alıntı Originally Posted by netkit Yazıyı Oku
    ctrl + mouse tekeri ileri yaparak büyütebilirsiniz.
    Teşekkürler netkit.

3. merhabalar, idealde sistem yazmaya çalışıyorum, grafik üzerinden hesap bilgilerime hisse lot sayısına ulaşmaya çalışıyorum, birde grafik üzerinden emir göndermek mümkünmü, bunları grafik ekranı üzerinden yapmak istiyorum

4.  Alıntı Originally Posted by BlackSpace Yazıyı Oku
    merhabalar, idealde sistem yazmaya çalışıyorum, grafik üzerinden hesap bilgilerime hisse lot sayısına ulaşmaya çalışıyorum, birde grafik üzerinden emir göndermek mümkünmü, bunları grafik ekranı üzerinden yapmak istiyorum
    Grafik üzerinden bütün hesap bilgilerinize ulaşamazsınız. Kademeli emir penceresini kullanmanızı öneririm oradan ulaşmak daha kullanışlı.

5.  Alıntı Originally Posted by automatic Yazıyı Oku
    Merhaba,

5 dklık periyotta önceki günlerin yüksek düşük açılış kapanış değerlerini çizdirebiliyoruz.

Örneğin 2 önceki barın bu değerlerini alıp sistem içinde kullanmak istiyoruz ancak bunu yapmaya çalışırken önceki günlerin listenin hangi sayısına denk geldiğini bulamıyoruz dolayısıyla bir test yapma imkanı bulamadık. Böyle birşey yapılamaz mıdır ? Sadece çizgi mi çekebiliyoruz?
    Bunu bende merak ettim

Alıntı Originally Posted by cashhflow Yazıyı Oku
    Bunu bende merak ettim
    Bnece getir ve zaman fonksiyon ile yapılır ama tabi ben değil üstadlar yapar

7.  Alıntı Originally Posted by automatic Yazıyı Oku
    Merhaba,

5 dklık periyotta önceki günlerin yüksek düşük açılış kapanış değerlerini çizdirebiliyoruz.

Örneğin 2 önceki barın bu değerlerini alıp sistem içinde kullanmak istiyoruz ancak bunu yapmaya çalışırken önceki günlerin listenin hangi sayısına denk geldiğini bulamıyoruz dolayısıyla bir test yapma imkanı bulamadık. Böyle birşey yapılamaz mıdır ? Sadece çizgi mi çekebiliyoruz?
    PHP Code:
    var V_G  Sistem.GrafikVerileriniOku(Sistem.Sembol"G");  // Günlük Veriler
    var V_C Sistem.GrafikFiyatOku(V_G "Kapanis");           // Sadece Günlük Periyot da Doğru görünen Günlük Kapanışlar

var RSI_G Sistem.RSI(V_C14); // Sadece Günlük Periyot da Doğru görünen Günlük RSI

var GunlukKapanislar Sistem.DonemCevir(Sistem.GrafikVerileriV_GV_C);   // Her Periyot da Doğru görünen Günlük Kapanışlar
    var GunlukRSI        Sistem.DonemCevir(Sistem.GrafikVerileriV_GRSI_G); // Her Periyot da Doğru görünen Günlük RSI

Sistem.Cizgiler[0].Deger GunlukKapanislar //Panel 1
    Sistem.Cizgiler[1].Deger GunlukRSI;         //Panel 2 

8.  Alıntı Originally Posted by Orhan AKDOĞAN Yazıyı Oku
    PHP Code:
    var V_G  Sistem.GrafikVerileriniOku(Sistem.Sembol"G");  // Günlük Veriler
    var V_C Sistem.GrafikFiyatOku(V_G "Kapanis");           // Sadece Günlük Periyot da Doğru görünen Günlük Kapanışlar

var RSI_G Sistem.RSI(V_C14); // Sadece Günlük Periyot da Doğru görünen Günlük RSI

var GunlukKapanislar Sistem.DonemCevir(Sistem.GrafikVerileriV_GV_C);   // Her Periyot da Doğru görünen Günlük Kapanışlar
    var GunlukRSI        Sistem.DonemCevir(Sistem.GrafikVerileriV_GRSI_G); // Her Periyot da Doğru görünen Günlük RSI

Sistem.Cizgiler[0].Deger GunlukKapanislar //Panel 1
    Sistem.Cizgiler[1].Deger GunlukRSI;         //Panel 2 
    Orhan Bey, Teşekkür ederim ancak,

Bunu zaten yapabiliyoruz ancak 2 veya 3 gün önceki düşük yüksek açılış kapanış değerlerinin 5 dk grafikte otomatik işlem için kullanmak istiyoruz. Ancak 5 dk ile kod yazdığımızda yukarıdaki listelerin kaçıncısına denk geldiğini kolay yoldan tespit edemedik.

Örneğin, GünlükAcilislar[i-2]=110,100 diyelim,
    110,100 üzerine çıkarsa al diyeceğiz mesela.. Ancak buradaki i-2 sayısı günlük periyottaki bar sayısına göre bize 5 dk. kısmındaki seviyeyi bilip buna göre sistem testi ve optimize yapmamız gerekiyor.

Sayfa 196/595 İlkİlk ... 96146186194195196197198206246296 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •