Sayfa 880/1000 İlkİlk ... 380780830870878879880881882890930980 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 7,033 - 7,040 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Azalırsa bu sefer alım satımdan vergi geliyor.
    Hesaplamadım ama $ kuru 15in üzerindeyken alınan Eurobondlardan veya 12-14 aralığındayken alınan ve Eurobondun fiyatının düştüğü durumlarda vergi çıkmayabilir. Bazı durumlarda alım satım vergisi, kuponlardan kaynaklı ödeyeceğiniz vergiden düşük olabilir. Tüm bu durumlar hesaplanıp ona göre vergi planlaması yapılmalı tabiiki.

2.  Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Azalırsa bu sefer alım satımdan vergi geliyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Enflasyon bu şekilde giderken - endekslemeden dolayı - alım satım vergisi çıkmayabilir. Özellikle uzun süredir tutulan EB'lar için.

3. Bu arada getiri bu kadar yüksekken satmak çok doğru bir hareket mi bilemedim.

4. Kalem onda mühürler onda tabi ki
     Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    İsterse limiti sıfır yapar. Engel yok ki

Erken cikis direkt beyanname vermeyi gerektiriyor

6.  Alıntı Originally Posted by cleta Yazıyı Oku
    Eurobond almak istiyorum, yurt disinda yasiyorum, hic vergi odemeyecek miyim ?
    Ve en uygun fiyatla islem yaptiginiz bankalar hangisi, yapikredi, hsbc, teb, akbank hesaplarim var, bankaci arkadaslar onlinedaki fiyatlar cok pahalidir hazineyi aramak lazim dedi, ama benim oyle buyuk bir param yok. yaklasik 30 bin usd yatiracagim. Ayrica hazine disinda ozel sektor bonolarindan da almak istiyorum, pegasus, ulker gibi, bunlari nasil alirim ? Simdiden cok tesekkurler ustadlar.
    Az bakiye için ben VDET veya IEMB ETF i alıp kurtul düşüncesindeyim ama Rusya olayından sonra durum ne olur bilemem.Bir de yükselen faiz ortamı var gibi görünüyor. Doğrudan eurobond alırken malesef makaslar çok açık online bankaclıkta. Özel sektör bonosunda 200k alt limit var. Bazı devlet eurobondları 1000 usd veya 10000 usd gibi alt limitle de satılıyor , onlarda makas dar ille de Türk Eurobondu alacaksınız. iş yatırım ünlü yatırım vb gibi yerlerden daha uyguna alınabiliyor Türkiye’de. Örnek 2034 vadeli 8% faizli ve 2025 vadeli 7,375 vadeli Eurobond. Min alım tutarları düşük , ama bu sebepten de lokal talep fazla olduğundan getirileri benzer vadeli olup da 200000 usd ald limiti olan eurobondlara göre daha düşük.

100 usd nominal alti bond lari da itfa gununde satarsaniz da aradaki farkin usd mb alis kuru da beyan ediliyor nokta kom..

Alıntı Originally Posted by lanxcelot Yazıyı Oku
    Örnek 2034 vadeli 8% faizli ve 2025 vadeli 7,375 vadeli Eurobond. Min alım tutarları düşük , ama bu sebepten de lokal talep fazla olduğundan getirileri benzer vadeli olup da 200000 usd ald limiti olan eurobondlara göre daha düşük.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

8.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    100 usd nominal alti bond lari da itfa gununde satarsaniz da aradaki farkin usd mb alis kuru da beyan ediliyor nokta kom..
    İtfa olmasını beklemeyip itfa günü satarsak mı? Yazdığınızda çelişki var. Lütfen açıklama yaparmısınız.

Sayfa 880/1000 İlkİlk ... 380780830870878879880881882890930980 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •