Sayfa 679/993 İlkİlk ... 179579629669677678679680681689729779 ... SonSon
Arama sonucu : 7939 madde; 5,425 - 5,432 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XVII

Alıntı Originally Posted by hepsilin Yazıyı Oku
    burada hep dolardan kkm ye gecenler eleştirilmiş yanlış olduğu yazılmış onların zarar göreceği yazılmış ama aslında kkm dolar düşüşünden koruyan bir yatırım değilmi doları aldığınız andaki fiyatını sabitliyorsunuz cıkarsa cıktığını düşerse sabitlediğinizi+faizi alıyorsunuz

biri bana dolar tutmak yerine kkm yapmanın neden yanlış olduğunu ayşe teyzeye anlatır gibi anlatabilirmi???
    -Paranızı KKM'de tuttuğunuz zaman ya yıllık %14 faizin vadeye tekabül eden kısmını alıyorsunuz,ya da bu süre içinde döviz kuru daha yüksek prim yapmışsa, bu artış tutarını alıyorsunuz.Ama yıllık enflasyonun %175 olduğu bir ortamda(ENAG),döviz kurundaki artışın yıllık %14 faiz getirisinin altında kalması eşyanın tabiatına aykırı,yani aslında birinci seçenek gerçekte ihtimal dışı.

-O zaman ya paranızı dövizde tutabilirsiniz ya da döviz kurundaki artış kadar TL vermeyi taahhüt eden KKM seçeneğini tercih edebilirsiniz.
    KKM'de kalırsanız paranızı %0 dolar faiziyle tutmuş oluyorsunuz ve belli bir vadeyle bağlıyorsunuz,dolar tevdiat hesaplarında ise artık %5 civarında faiz teklif ediyorlar.Ayrıca döviz tevdiat hesaplarında istediğiniz an vadeyi bozup anlık alım satım firsatlarını kullanabilirsiniz,KKM hesaplarında ise vadesinden önce hesabı kapatırsanız hesap açım tarihi ve hesabı kapatma tarihi itibariyle hangi tariheki çevrim kuru aleyhte ise o uygulanır ve yatırma tarihine göre elinize daha az döviz geçer.

2. Deniz hocam önce değerli katkılarınız için teşekkür ederim..Kkm'yi ben şahsen ileride olabilecek bir faiz artışına karşı bir sigorta olarak da görüyorum..Sizce faiz artışı gibi bir ihtimal yok mu?Bu hükümet daha önce de defalarca söylediklerinden çark etmedi mi? Saygılar..
     Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    -Paranızı KKM'de tuttuğunuz zaman ya yıllık %14 faizin vadeye tekabül eden kısmını alıyorsunuz,ya da bu süre içinde döviz kuru daha yüksek prim yapmışsa, bu artış tutarını alıyorsunuz.Ama yıllık enflasyonun %175 olduğu bir ortamda(ENAG),döviz kurundaki artışın yıllık %14 faiz getirisinin altında kalması eşyanın tabiatına aykırı,yani aslında birinci seçenek gerçekte ihtimal dışı.

-O zaman ya paranızı dövizde tutabilirsiniz ya da döviz kurundaki artış kadar TL vermeyi taahhüt eden KKM seçeneğini tercih edebilirsiniz.
    KKM'de kalırsanız paranızı %0 dolar faiziyle tutmuş oluyorsunuz ve belli bir vadeyle bağlıyorsunuz,dolar tevdiat hesaplarında ise artık %5 civarında faiz teklif ediyorlar.Ayrıca döviz tevdiat hesaplarında istediğiniz an vadeyi bozup anlık alım satım firsatlarını kullanabilirsiniz,KKM hesaplarında ise vadesinden önce hesabı kapatırsanız hesap açım tarihi ve hesabı kapatma tarihi itibariyle hangi tariheki çevrim kuru aleyhte ise o uygulanır ve yatırma tarihine göre elinize daha az döviz geçer.
    Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. KKM konusunda benim gördüğim oyun teorisi şöyle.

Elinde dövizi olan bir yıllık dövizin artışının TL karşısında %14 den daha aşağıda olacağını düşünerek aradan gelen farkla elindeki doları artırmayı düşünerek bu hamleyi yapıyor.

Mesela %7 artış olsa( olmaz ya mesela dedik) %7 dövizini artıracak.

MB artışı %14 e ayarlar aaltına düşürmez ise bir yıl sonunda aynı dolar ile ayrılmış olacak bankalarda parayı bedavaya 1 yıl boyunca kullanmış olacak.

Özetle KKM ye para yatıran biri dövğz artış hızı %14 altında dövizini artırır üstünde ise oyundan başabaş çıkar zamanı kaybeder.
    Önce bir sistem kur.
    Sen sadece sistemi denetle yeter.

8 Temmuz Cuma günü motorin grubunda 2,10 TL'lik bir indirim yapılması bekleniyor.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

5.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Vazelini sürdüm bekliyorum.

İyileşmesini iyileşmesini.
    üstadım yeni bişey öğrendim sizinle paylaşayım dedim piyasa kapanınca tehlike geçince de acıyan yerlere sarı kantaron yağı sürüyorsunuz

6.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Sn Psyko bey,

Pazardan marketten bir iki fiyat paylaşın da içimiz serinlesin biraz.
     Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Pazar’a çıktım gözümü kapadım önüme gelen bankayı alıp verdim o kadar işlem yaptım %7 bile kazanamadım .

Strese değmez ki marj . Çok sığlaşmış zaten yazık yaw .
    üstat ahbr de işe başlasanız erkan tan her sabah bağlanır size yaşam ne kadar ucuz diye verir mehteri sizde pazardan iki üç fiyat paylaşırsınız o şekilde para kazanılabilir.

Alıntı Originally Posted by ada Yazıyı Oku
    Deniz hocam önce değerli katkılarınız için teşekkür ederim..Kkm'yi ben şahsen ileride olabilecek bir faiz artışına karşı bir sigorta olarak da görüyorum..Sizce faiz artışı gibi bir ihtimal yok mu?Bu hükümet daha önce de defalarca söylediklerinden çark etmedi mi? Saygılar..

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Doğru söylüyorsunuz,bundan önce de defalarca hükümet söylediklerinden çark etti,bu sefer de çark etmesi ihtimal dışı değil.Ama ekonomi yönetimi çark etse bile ,faiz artırsa sizce ne kadar artırır,mesela TUİK enflasyonu kadar %78'e politika faizini yükseltebilir mi.Bence ,hele de seçime 1 yıldan az bir süre kala kalmışken bunu yapması pek mümkün değil,belki %14 politika faizini mesela %24'e yükseltebilir ama enflasyonun çok yüksek olması ve enflasyona kıyasla çok düşük kalmaya devam etmesi nedeniyle hiç bir etkisi olmaz,kimsenin yatırım tercihini değiştirmez.

8.  Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    üstat ahbr de işe başlasanız erkan tan her sabah bağlanır size yaşam ne kadar ucuz diye verir mehteri sizde pazardan iki üç fiyat paylaşırsınız o şekilde para kazanılabilir.
    İyi fikir. Yapacakları programa bir isim de buldum;
    “HAYAT BEDAVA”

Sayfa 679/993 İlkİlk ... 179579629669677678679680681689729779 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •