Sayfa 489/594 İlkİlk ... 389439479487488489490491499539589 ... SonSon
Arama sonucu : 4752 madde; 3,905 - 3,912 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

1.  Alıntı Originally Posted by yenibir Yazıyı Oku
    selamlar ,

arkadaşlar her hangi bir grafikte mum bar formasyonlarından sadece yutan boğa formasyonlarını mevcut bar ve kapsadığı bir önceki barı renklendirme işlemini nasıl yapabiliriz ,

ideal de yeniyim burdan ve ideal dökümanlarından okuduğum kadarı ile bar renk boyama fonksiyonu var onu beceremedim , al sat yon fonksıyonu ile en azından istediğim yutan boğa formasyonları grafik üzerinde görmek istedim ondada mavi çizgilerle işlem giriş fiyatını veriyor robota bağlamayacağım için şu an için gerek yok ekranda kalabalık ediyor , sonyon deki ok ile gösterilen barlarda ki kapanış fiyat çizgisini kaldırabilirmiyiz ? ve mümkünse yukarda ifade ettiğim barboyama ile yutan boğa formasyonlarını nasıl renklendirebiliriz ..
    iyi çalışmalar dilerim ..

PHP Code:
    var L=Sistem.GrafikFiyatSec("Dusuk");
    var 
    H=Sistem.GrafikFiyatSec("Yuksek");
    var 
    sonyon="";

for ( 
    int i =2i<Sistem.BarSayisi i++)

if ( 
    H[i]>=H[i-1] && L[i]<=L[i-1]  )
    {

Sistem.Yon[i] ="A";

}

Aşağıdaki şekilde bar boyatabilirsiniz ancak bunun için indikatörü grafiğe sistem olarak atmanız gerekir, barrengi sistem olarak çalışıyor. Ayrıca bilerek mi bu şekilde kulandığınızı bilmemekle beraber formasyonun formülünde gövdelerin içerilmesi esas! https://www.candlesticker.com/Patter...r&Pattern=2101

Yüksek ve düşük yerine kapanış ve açılışları kullanırsanız teyit seviyeli formasyonun kurala uygun şart satırı bu(indikatör olarak da çalışır):
    if( C[i]<O[i] && C[i-1]>O[i-1] && C[i]<O[i-1] && O[i]>C[i-1] ) Sistem.CizgiCiz(1, i-1, C[i], i+3, C[i], Color.OrangeRed, 3, 1);

PHP Code:
    var 

for ( 

if ( 
    H[i]>=H[i-1] && L[i]<=L[i-1]  ) Sistem.BarRengi(iColor.OrangeRed31);

Biçare gönüller! Ne giden son gemidir bu!
    Hicranlı hayatın ne de son matemidir bu.

2.  Alıntı Originally Posted by sonli Yazıyı Oku
    Aşağıdaki şekilde bar boyatabilirsiniz ancak bunun için indikatörü grafiğe sistem olarak atmanız gerekir, barrengi sistem olarak çalışıyor. Ayrıca bilerek mi bu şekilde kulandığınızı bilmemekle beraber formasyonun formülünde gövdelerin içerilmesi esas! https://www.candlesticker.com/Patter...r&Pattern=2101

Yüksek ve düşük yerine kapanış ve açılışları kullanırsanız teyit seviyeli formasyonun kurala uygun şart satırı bu(indikatör olarak da çalışır):
    if( C[i]<O[i] && C[i-1]>O[i-1] && C[i]<O[i-1] && O[i]>C[i-1] ) Sistem.CizgiCiz(1, i-1, C[i], i+3, C[i], Color.OrangeRed, 3, 1);

PHP Code:
    var 

for ( 

if ( 
    H[i]>=H[i-1] && L[i]<=L[i-1]  ) Sistem.BarRengi(iColor.OrangeRed31);

sayın sonli teşekkür ederim , neyi naptığımı bende bilmiyorum bi robot heveslendik , mum bar bilgilendirmesi için ayrıca teşekür ederim iyi çalışmalar

3.  Alıntı Originally Posted by yenibir Yazıyı Oku
    sayın sonli teşekkür ederim , neyi naptığımı bende bilmiyorum bi robot heveslendik , mum bar bilgilendirmesi için ayrıca teşekür ederim iyi çalışmalar
    Rica ederim, bu arada senin kodda sadece yutan ayıyı boyamaz; çünkü barların yeşil mi kırmızı mı olduğunu ve önceki barı sorgulamıyorsun! Bunu robota bağlamayı düşünmediğini umarak, yutan ayı

var O=Sistem.GrafikFiyatSec("Acilis");
    var C=Sistem.GrafikFiyatSec("Kapanis");

for ( int i =2; i<Sistem.BarSayisi ; i++)

{
    }

4.  Alıntı Originally Posted by econdoctor Yazıyı Oku
    Ben emir iptali diye bir opsiyon görmedim. Belki portföyünuzu okutup emir gerceklesme durumunu kontrol edebilirsiniz.

Lenovo P2a42 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Piyasayı izlediğimizde emir iptallerinin makinalar tarafından gerçekleştiğini çok bariz gördüğümüz örnekler var. İdealde bu işlem için herhangi bir yöntem olmaması bana garip geldi. İllaki bir yöntemi vardır diye düşünüyorum. Destek için mail attım ona da herhangi bir dönüş gelmedi henüz. Özel mesajda da bunu soracaktım hocam, buraya bakmazsınız belki diyerek, geri dönüşünüz için teşekkürler.

5.  Alıntı Originally Posted by sonli Yazıyı Oku
    Rica ederim, bu arada senin kodda sadece yutan ayıyı boyamaz; çünkü barların yeşil mi kırmızı mı olduğunu ve önceki barı sorgulamıyorsun! Bunu robota bağlamayı düşünmediğini umarak, yutan ayı

var O=Sistem.GrafikFiyatSec("Acilis");
    var C=Sistem.GrafikFiyatSec("Kapanis");

for ( int i =2; i<Sistem.BarSayisi ; i++)

{
    }
    sayın soli , yok daha robota bağlama aşamasına gelemedim
    ama Sistem.CizgiCiz ile farklı bir bakış açısı oldu , bar boyamadan vazgeçtim cizgiciz suan için yeterli ,
    teşekür ederim ..

6.  Alıntı Originally Posted by dividend Yazıyı Oku
    Piyasayı izlediğimizde emir iptallerinin makinalar tarafından gerçekleştiğini çok bariz gördüğümüz örnekler var. İdealde bu işlem için herhangi bir yöntem olmaması bana garip geldi. İllaki bir yöntemi vardır diye düşünüyorum. Destek için mail attım ona da herhangi bir dönüş gelmedi henüz. Özel mesajda da bunu soracaktım hocam, buraya bakmazsınız belki diyerek, geri dönüşünüz için teşekkürler.
    konu ile alakası kısmen oldugundan alıntılama ihtiyacı duydum
    bir aydır filan ideal kullanıyorum bir sene önce ideal alıp bir iki ay denemiştim.
    malum matriksin klasık donma vs sorunları hala devam edıyor ama idealde çizim trend vs gibi özellikleri çok zayıf daha öncesinde de mail atmıştım . ör : matrıksde trend uçlarını yakala özelliği idealde yok , ayrıca idealde trend sağ tarafa uzat özelliğini default da kaydetseniz çare etmiyor hala düzeltilecek bilmiyorum ne zaman yaparlar vs .

konu denk geldiği için burdan da yazma ihtiyacı hissettim

herkeze iyi çalışmalar dilerim

7.  Alıntı Originally Posted by yenibir Yazıyı Oku
    konu ile alakası kısmen oldugundan alıntılama ihtiyacı duydum
    bir aydır filan ideal kullanıyorum bir sene önce ideal alıp bir iki ay denemiştim.
    malum matriksin klasık donma vs sorunları hala devam edıyor ama idealde çizim trend vs gibi özellikleri çok zayıf daha öncesinde de mail atmıştım . ör : matrıksde trend uçlarını yakala özelliği idealde yok , ayrıca idealde trend sağ tarafa uzat özelliğini default da kaydetseniz çare etmiyor hala düzeltilecek bilmiyorum ne zaman yaparlar vs .

konu denk geldiği için burdan da yazma ihtiyacı hissettim

herkeze iyi çalışmalar dilerim
    İşini kış tut, fazla bekleme Ben seviyorum ideali ama ağırlıkla algo odaklılar..
    Temelde de ufak sıkıntılar var, bilanço indikatörlerinde geçmiş fk ve pddd ler hatalı diye mail atmıştım; bir seneden fazla olmuştur.. bir kaç ay önce yine attım ama..

IdealGOda kod yazmadan bu mantikla işlem yapılabilir.
     Alıntı Originally Posted by kaplan06 Yazıyı Oku
    Ustalarım mrb.

Vıopta ışlem yapmak ıstıyorum gun içinde 10 kere işlem yapsın
    3 kademde stop olsun yani yuzde 0,2 stop
    5 kademede kar alsın yuzde 0,4 kar alsın
    ve sureklı ısleme gırsın

bu sekılde bırsey yapılabılır mı tşk.
    Lenovo P2a42 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 489/594 İlkİlk ... 389439479487488489490491499539589 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •