Sayfa 1/12 12311 ... SonSon
Arama sonucu : 94 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Nisan Ayi endeks teknik analizi

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    Istanbul ve Kanada
    Gönderi
    11,394
    Blog Yazıları
    6

Esas Nisan Ayi endeks teknik analizi

Indikatorler kisa vadeli dususumuzu tamamladigimizi isaret ediyor..

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,614

Exclamation Xu100 - Ise100 - Imkb100

XU100 un durumunu cok kritik goruyorum, DI ve RSI de olusan (-) tepe uyumsuzluklarini gozardi etmek elde degil. RSI da olusan son tepe trend cizgisinden cok uzakta kalmis.
    Eger bu kisa vadeli bir duzeltme ise 19,665 in altina sarkmamasi veya o seviyenin altinda bir kapanis yapmamasi gerekir.

burusli Guest

Esas e100 haftalık

Esas

Yakında IMKB lokantasında yeniden OBO servislerine başlanabilir!..

OBO tarifi:
    Yüksek hacimle başlanıp, yavaş yavaş kısılan hacimde pişirilen; bol baharatlı, arada azıcık KY'li, yeteri kadar BY'li, pişirme kabı niyetine deriiiin(!) provokatif medya tenceresinin kullanıldığı, hoş kokulu, tadı acı, kıpkırmızı renkli bir yemektir.

Taliplisi pek olmadığından; bu yemek, IMKB lokantasında sık sık ateşe yeniden konulur ve müşteri çıkması beklenir. Geçen seferki serviste bazı gıcık(!) müşteriler yemeğin adını NOBO'ya çıkarmış, alay edip yerden yere vurarak milletin bu yemeğe prim vermemesini sağlamaya çalışmışlardır.

Bu yemeğin kulak memesi yumuşaklığında hazırlanan karışımının, bazen sacta, bazen tandırda pişirilen şekline TOBO denmektedir.

Afiyet olsun!..

5. Esas

Peki su anki olusan ilk omuz cıkıntısından donusmu yoksa mavi cizginin basladigi noktayimi omuz olarak gormemiz gerekir eger oyleyse dusus surecek demektir cunki..

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    Izmir
    Gönderi
    391

Esas

O cizgi neyi temsil ediyor?

7. Esas

Endeks 20000 in altında kapanışlar yapmaya başlarsa, ilk etapta 19200 leri çok çabuk görürüz ve daha ne olduğunu anlamadan da nisan ın ortasında bir bakmışınız endeks 15000 oluvermiş, ammada attın be recep demeyin, bu günden sonra 20000 in altında kapanışları, ağzınızı açıp seyretmeyin derim.

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    Bruksel
    Gönderi
    114

Esas

Ben de dilim dondugunce birseyler yazmak istedim bu konuda. IMKB-100 grafigi teknik analizle ugrasan arkadaslarin herhalde hepsini tedirgin etmekte. Bunun baslica sebebi tum indikatorlerde olusan uyusmazliklar. Endex yeni tepeler yapiyor ama RSI dusuyor, momentum dusuyor, butun indikatorler dusuyor, ama yine de endex yukari dogru gidiyor. Burada teknik analiz ile ugrasan herkes farkinda mi bilmiyorum ama TA yaparken unutulmamasi gereken birsey indikatorlerin sadece gerceklesmis fiyatlardan turetilmis olmasi. Endexin gitgide zayifladigini gormek icin bi indikatore bakmaya gerek yok aslinda. Salt endex grafigine bakinca da agustos-eylul trendinin dik bir aciyla, sonraki kasim-aralik hareketinin yine yukari ama daha dusuk bir aciyla en son subat-mart hareketinin yine yukari ama daha da dusuk bir aciyla oldugu zaten hemen goruluyor. Haliyle hangi indikatoru kullanirsaniz kullanin, o indikatorler kapanis (veya herhangi bi deger, AOF mesela) degerleri ile hesaplandigi icin zayiflama orada da olacaktir. Bunda endise edilecek hicbirsey yok. Borsa genel de, IMKB-100 orta vade topiinde (99 nolu yazi) endexin simdiki hareketini 1999 daki hareketle karsilastirdim. Ayni indikator zayiflamalari o zaman da olmus, TA ci herkes o zaman assaya gitti gidecek derken yukari ucurtma formasyonu gerceklesmis. Aslinda indikatorlerdeki zayiflamanin sebebi biraz da hesap ve cizim sekillerinden kaynaklanmakta. Cogu indikator 0-100 arasinda degisiyor. Bu tip indikatorler kullanirken dikkat edilmesi gereken sey, fiyat isterse sifira kadar dussun indikatorun en fazla sifira dusecegi, istedigi kadar yuxelsin en fazla yuze kadar yuxelecegi. Haliyle belli bir yerde yuz degerine ulasmis bir indikatorun bu seviyesini korumasi pratikte imkansiz (teoriede olabilir ama). Ben sahsen bu yuzden sifir-yuz arasinda indikator kullanmiyorum, gecmise kiyaslama yapma imkani yok bu indikatorlerde. Genelde forumda su an icin endexe yaklasim ya ucacak, ya gocecek seklinde. Halbuki borsada bir baska hareket daha var o da yatay hareket. Ben bundan sonra orta vadeli bir sikisma olacagi kanaatindeyim, indikatorlerin aylardir dusup endexin de yavas yavas yataya yonelmesi beni bu sekilde dusunduruyor,
    diye dusunuyorum.

vakit ayirdiginiz icin tesekkurler

Sayfa 1/12 12311 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •