Sayfa 1/6 123 ... SonSon
Arama sonucu : 48 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Altin(gold) nereye kadar dÜŞer

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    Ankara, Turkey, Turkey
    Gönderi
    890

Unhappy Altin(gold) nereye kadar dÜŞer

Kısa vadede düşüş kaçınılmaz gibi.....doların ımf anlaşmasında sonra düşecegini hesaplarsak böyle bir konu açma gereği duydum...

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    Ankara, Turkey, Turkey
    Gönderi
    890

Esas

evet kimse altının düşmesini istemiyor...ama daha önce 5.de geçtiği 42 ye bir geri çekilme olabilir...

Esas

Alıntı Originally Posted by wallace Yazıyı Oku
    evet kimse altının düşmesini istemiyor...ama daha önce 5.de geçtiği 42 ye bir geri çekilme olabilir...
    Walla diğer topikte yazdığım gibi 42 ye geri cekilme olursa, şu an mevcut olan kadar daha alır, maliyeti 44,63 e çekerim. (maliyet 47,26. Yüklü alımları 48,20 ve 46 arasında yapmıştım) Benim gibi vadesi 9-10 ay olanlar için 44,63 maliyet güzel kar bırakır.

Kendi öngörümdür...

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    Ankara, Turkey, Turkey
    Gönderi
    890

Esas

Benim vade 10. ayda bitiyor....

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    Ankara, Turkey, Turkey
    Gönderi
    890

Esas

ons 850 dolar 1.55 görülebilir. Uzun vadeli % 20 -25 yakalamaktnsa kısa vadeli % 3-5 ler yakalanablir.

sayın bayay böyle dedi baska bir konuda

Duhul
    Sep 2006
    İkamet
    Geyikistan
    Gönderi
    222

Esas

ons 835 dolar 1,50 görülebilir derim bende...

ama aynı anda olurmu heç sanmam

1,56 ya 860 iyi rakamlar.o da yaklaşk 42 lere denk geliyor.

42 lerden aliciyim 42,50 de %20 başlarım almaya her 50 kuruşa %20 daha almaya devam ederim. 40 lar da stop-loss olur, 41,50 lerde ortalama maliyet olur.

unutmayalim borsalarda mini de olsa rallilerin yaşandiği günlerdeyiz.

Esas

Alıntı Originally Posted by feveran99 Yazıyı Oku
    Walla diğer topikte yazdığım gibi 42 ye geri cekilme olursa, şu an mevcut olan kadar daha alır, maliyeti 44,63 e çekerim. (maliyet 47,26. Yüklü alımları 48,20 ve 46 arasında yapmıştım) Benim gibi vadesi 9-10 ay olanlar için 44,63 maliyet güzel kar bırakır.

Kendi öngörümdür...

bu mantıkla yatırım yaparsanız , dolar ve ons düştükce gece uykularınız kaçabilir. Altının ne olacagını bilmek çok zordur. altın 30 larada inebilir ama 50 lerede çıkabilir.

Altında dib veya zirvesi kestirilebilir. trendin yönünü bilmeden altın almak mantıklı degil. Şuan için hem dolar hemde ons için yön aşagı , aşagı gelme seviyesini kimse bilemez .

Esas

Alıntı Originally Posted by bayay Yazıyı Oku
    bu mantıkla yatırım yaparsanız , dolar ve ons düştükce gece uykularınız kaçabilir. Altının ne olacagını bilmek çok zordur. altın 30 larada inebilir ama 50 lerede çıkabilir.

Altında dib veya zirvesi kestirilebilir. trendin yönünü bilmeden altın almak mantıklı degil. Şuan için hem dolar hemde ons için yön aşagı , aşagı gelme seviyesini kimse bilemez .
    Bunun farkındayım...Bu muhtemel stratejilerden biri. Şöyle bir seçenek de var, 47,26 yuksek maliyeti kabul edip, ilave alım yapmadan ortama göre bekleyip yükselişi kollamak. Dediğin gibi 47 lerden aldıgımızda ucuz sanıyorduk. 40 a inme ihtimali yuksek şimdi. Farka bak! Yuzde -15.

35e inmeyecegini de kimse garanti edemiyor tabi. Duruma göre bekleyip karar vercez bakalım. Yalnız tek gercek var ki, sabır göstermeden kazanmaya çalışmak kadar aptalca birşey yok. İlave alımdan vazgecersem, ekranı kapatırım ki gidişata göre bu da kuvvetli seçenek...

Sayfa 1/6 123 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •