Sayfa 1/27 12311 ... SonSon
Arama sonucu : 210 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Tek-Tek-Teknik...

Duhul
    Feb 2011
    İkamet
    Aşkabat
    Gönderi
    218

Esas Tek-Tek-Teknik...

Sayın hisse.net kullanıcıları.

Bir süredir aranızda yoktum çünkü;
    'Yaptığınız kural ihlali nedeniyle size verilen forum hizmeti geçici olarak durmuştur.' uyarısıyla yasaklandım.

Öncelikle siz daha sonra forum yöneticileri kusuruma bakmayın kural dışı davrandığım için.
    Bundan sonra SPK
    (Anılan düzenleme, "sermaye piyasası araçlarının değerini etkileyebilecek, yalan, yanlış, yanıltıcı, mesnetsiz bilgi veren, haber yayan, yorum yapan ya da açıklamakla yükümlü oldukları bilgileri açıklamayan" kişilerin 2 yıldan 5 yıla kadar hapis ve beşbin günden onbin güne kadar adlî para cezası ile cezalandırılacağını hükme bağlamıştır.) ve forum kurallarına (5. Forumda hisseler hakkında kendi görüşlerinizi belirtebilirsiniz ancak genele yönelik ifadeler kullanamazsınız. Yani şu hisseyi aldım ya da sattım denebilir ve fakat şu hisseyi alın ya da satın, şurayı geçerse alın burayı kırarsa satın denilemez.) uygun yorumlar yapacağımı baştan belirtirim.

Bu konu altında kendi teknik analiz sistemimle imkb 100 endeksi başta olmak üzere gerekli gördüğüm veya talep ettiğiniz endeksler veya dövizler için öngörülerimi paylaşacağım.
    Senetlerle ilgili analizlerimi ilgili senet başlıkları altında yayınlayacağım ancak eğer teknik analizinin yapılmasını istediğiniz farklı senetler olursa mesaj atmanız yeterlidir.

BURADA YAZDIKLARIMI KESİNLİKLE ÖNERİ VEYA TAVSİYE OLARAK ALGILAMAYINIZ.UYGULAMAYINIZ.
    BENİM SİZDEN HİÇBİR FARKIM YOK VE YATIRIM DANIŞMANLIĞI YAPABİLECEK NE KAPASİTEM NE BİLGİM NE TECRÜBEM VAR

Esas

Sevgili Orcay umarım hayırlı uğurlu olur, Allah utandırmasın.
    Son düzenleme : DİEGO; 11-04-2012 saat: 23:49.

Duhul
    Feb 2011
    İkamet
    Aşkabat
    Gönderi
    218

Esas 12 Nisan 2012

İmkb 100 analizi..

Öncelikle yazılanlardan ziyade grafiği inceleyiniz.
    Size çok karışık gelebilir ancak ben özenle incelediğimde rakamların sırrına ulaşabiliyorum.
    Bu grafik çalışmasını yayınlamayıp sadece rakamları vermenin anlamı olmadığı düşünüyorum.
    Sizde zamanla bu grafikten yola çıkarak ben yorum yapmasamda doğru sonuçlara ulaşacaksınız.

Çok uzun vade yükseliş trend çizgimde (yeşil çizgiler) şubat başında bir kanala girdi.Bu kanal yaklaşık olarak 4000-5000 puanlık bir kanal olup gördüğünüz üzere şubat başında 57.000 civarındayken şubat ortalarında 61.600 civarlarına kadar çıkmış,daha sonra 58.400 e gerilemiş sonrada 63.000 lere tekrar çıkmış, şuan ise 59.650-59.700 seviyeleri bu kanalın destek noktası konumunda.
    Gördüğünüz üzere endeksin düşüş trend çizgimde (kırmızı çizgiler) yine bu 59.650-59.700 seviyesinde destek yapıyor.
    Son olarak yatay desteğe bakarsak yine 59.650-59.700 seviyesi olduğunu görüyoruz. (mavi kesik çizgi)
    Bu bağlamda 59.650-59.700 seviyesi çok ciddi destek noktası konumundadır.Bu seviyenin altında endeksin kapanış yapması çok daha ciddi düşüşler getirecektir ve gördüğünüz üzere bu seviyeler 200 günlük ağırlıklı ve üssel ortalamaların olduğu seviyedir.(2000 puandan fazla düşüş).
    Endeks bugün bu seviyeye gelip 250 puan civarı sarkmada yaptıktan sonra ciddi bir çıkışla bu destek bölgesinden uzaklaştı.
    Ancak bu ciddi çıkışın yüksek hacimle desteklenmediğini görüyoruz.Bu da bize bu destek bölgesine (59.650-59.700) tekrar gerileme olasılığının olduğunu gösteriyor.
    Ben endeks üzerinden alım yapacak olsam 59.850 seviyelerine kadar gerilemesini bekleyip 59.200 seviyesini stoplost olarak belirlerdim.
    61.600-62.000 seviyeleri ciddi direnç noktası olup bu seviyelerin geçilmesi için çok önemli haberlerin gelmesi gerektiğini düşünüyorum.[/COLOR]
    Son düzenleme : Orcay; 11-04-2012 saat: 22:17.

Duhul
    May 2006
    İkamet
    TÜRKİYE CUMHURİYETİ...
    Gönderi
    3,726

Esas

hayırlı olsun...başarılar..

Duhul
    Feb 2011
    İkamet
    Aşkabat
    Gönderi
    218

Esas 13.04.2012

Bugün endeks dün yazdığım seviyelere kadar gerilemese de yinede 800 puana kadar gerileyip T şekli ile kapanış yaptı.
    Grafiklerde T şekliyle kapanış genelde bir sonra ki gün artışın habercisidir.Hacimdeki ciddi artış ve 816 milyon lot ile ekside kapanmaması da ciddi bir çıkış göstergesidir.Grafikte gördüğünüz ve dün anlattığım üzere endeks ciddi destek noktasını kıramamış dönüş yapmıştı. Daha bir ciddi geri çekilme bekliyordum ancak destek noktasının yaklaşık 300 puan üstünden yukarı dönüş olması artık desteğe gelemeyebilir beklentisini yarattı.
    Rakam ve düşüncelere gelince..
    Yarın endeksin en ciddi direnci 61.600 seviyesidir.62.000 seviyesinin üstüne de çıkma olasılığının olmadığını düşünüyorum.
    Ben haftaya endeks 62.000 seviyesine çıksa bile daha sonrada buralardan 60.000 seviyelerine kadar bir gerileme olacağını düşünüyorum.O yüzden endekse bağlı alım yapma taraftarı değilim tüm olumlu tabloya rağmen.
    Ancak bu tarz hareketlerin olduğunu dönemler de senetlerin kendi analizleri üzerinden alım satıma devam ederim.

Bu arada bilgi amaçlı söylemem gerekirse T şekli çıkış göstergesi demiştim.Tert T veya küçük t şekilleri ise ciddi düşüş göstergesidir.
    Örnek:19.03.2012 - 03.04.2012 Tarihlerinde hareketler.Tabi ki genelde diyebiliriz her zaman değil.

Duhul
    Feb 2011
    İkamet
    Aşkabat
    Gönderi
    218

Esas

Önce ki yorumdan çok farklı bir durum söz konusu olmadı.
    Çıkış göstergeleri vardı cuma günü ama içime sinmemişti bir türlü.Beklediğim gibi de oldu.Ama dünya piyasalarından pozitif ayrışmamız önemli.Bir süre daha bu seviyelerde yatay hareketler yapacaktır endeks diye düşünüyorum.Yukarı yön devam edecekse 62.000 seviyesinin kırılması gerekiyor.61.600 seviyeleri yarın endeksin en ciddi hatta tek direncidir.Bu seviyenin kırılması 62.000 lere kadar gelmesini sağlayabilir ama bir süre daha kırılmasını beklemiyorum.
    Altta 59.500 seviyesine gelse bile panik gerektirmeyen bir yerdeyiz ANCAK 59.350 seviyesine gelmesi demek stoplostları çalıştırmak demek.
    Giriş için kötü seviyeler değil 60.000 civarları ancak stoplostlar çalışması gerekince çalıştırmalısınız çünkü şuan dünyanın durumu çok iç açıcı gözükmüyor ve bu ciddi desteğin kırılması bir anda 57.500 leri görmemize sebep olabilir.
    Ortağı olduğunuz firmanın kendi destek dirençlerine göre hareket etmeye devam edebiliriz 59.350 seviyesine gelene kadar endeks.

Duhul
    Feb 2011
    İkamet
    Aşkabat
    Gönderi
    218

Esas

Sevgili Arkadaşlar.
    Daha önce dediğim gibi rakamlar ve yönümüz aynı şekilde devam ediyor.
    60.000 civarından maliyetlenmenin iyi seviye olacağını söylemiştim.Eğer alım yapanlar varsa 62.000 hemen altından kısa vadeli satış yapıp kar yapabilirler.62.000 seviyesinin kırılması dow 13.000 dax 7.000 olmadan zor olacağı düşüncesindeyim.
    Endeks yine dediğim gibi yatay seyir yaptı ve alım fırsatı vermeye devam etti.Stoplost seviyelerini unutmadan yine fırsatlar değerlendirilebilir ancak daha verir mi fırsat tahmin etmiyorum.
    Abd endeksleri ciddi çıkışta yarın bize de yansıyacağını ve yarın 60.900 e yakın seviyelerden açılış geleceğini düşünüyorum.
    En ciddi direnç 61.610 seviyesidir.Destek noktası ise daha önce belirttiğim seviyelerdir.
    [/COLOR]

Esas

Konu başlığınız hayırlı olsun sn Orcay,
    Kolay gelsin, Selamlar

Sayfa 1/27 12311 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •