Sayfa 132/132 İlkİlk ... 3282122130131132
Arama sonucu : 1055 madde; 1,049 - 1,055 arası.

Konu: PKART - Plastik Kart

Yarın müsât olamayacağım. Eğer yazarsanız ve cevap vermemiş olursam kusuruma bakmayın...

Herkese hayırlı geceler...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Düşüş sadece PKART özelinde olmadı. Neredeyse tüm hisseler zirvelerinden %50 düşüş yaşadılar...

Bu düşüş, olmasını henüz beklemediğim ama mâlesef yaşamak zorunda kaldığımız genel büyük bir düzeltme hareketi olarak gelişti. Senin de bahsettiğin gibi PKART tüm olumsuz durumlara en önde iştirak eder, ediyor...!

Son perde olayı, endeks ile ilgili bir durum. İnşaAllah çok yakında yeni bir trend başlayacak. İşte bu trend son perdeyi oluşturacak. Bu trend bittiğinde korkmak lâzım. İşte o andan itibaren tüm hisseler için çöküş süreci başlayacaktır...

Bazı arkadaşlar hisseyi almak, hisseyi taşımak, hisseye yatırım yapmak, hisseyi trade etmek, hisseyi sahiplenmek gibi kavramları karıştırıyorlar. O nedenle hep kazanmak istiyorlar. Aldıktan sonra hiç düşmesin, hep yükselsin ve bekledikleri hedefe gelince satıp kolay para kazanmak istiyorlar...

Mâlesef öyle bir dünya yok. Kendi hatalarımızın suçunu kabullenmemek en kolayı ve genelde bu yol tercih ediliyor...

Oysa çok kere satıp çıkma ve aşağıdan alma imkanı sundu. Bunu çok az kişi değerlendirdi. Oysa eğer böyle olsaydı, tahtacının da işi kolaylaşacaktı. Herkes mutlu olacaktı. Bunun yerine hareketsiz bekleyip, başkalarının çalışması isteniliyor...

Bazı hareketlerin mecburen yapılması gerekiyor. Yükleliş hareketi nasıl hoşumuza gidiyorsa; düşüş hareketleri de mecburen olmak zorunda. Aksi halde Teknik Analiz nasıl oluşacak...???

Bu durumda kimsenin şikayet etmeye hakkı kalmıyor. Hepimiz kendi tercihlerimizin sonuçlarını yaşıyoruz. Tıpkı hayat gibi. Başımıza gelenler, tercihlerinin sonucudur. Her zaman 2 yol vardır. Birini seçeriz ve sonuçlarını yaşarız...

Velev ki, kandırılsak bile, yine kandığımız için bizim seçimimiz oluyor. Kandıran kadar, kandığımız için bizler de kabahatliyiz...!!!
    Bu trend son perde olacaksa pkart ne olacak acaba sizin yatırım için tuttuklarınız son perdede yok olacak mı veya istediğiniz rakamlara ulaşmış olacakmı

3.  Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Düşüş sadece PKART özelinde olmadı. Neredeyse tüm hisseler zirvelerinden %50 düşüş yaşadılar...

Bu düşüş, olmasını henüz beklemediğim ama mâlesef yaşamak zorunda kaldığımız genel büyük bir düzeltme hareketi olarak gelişti. Senin de bahsettiğin gibi PKART tüm olumsuz durumlara en önde iştirak eder, ediyor...!

Son perde olayı, endeks ile ilgili bir durum. İnşaAllah çok yakında yeni bir trend başlayacak. İşte bu trend son perdeyi oluşturacak. Bu trend bittiğinde korkmak lâzım. İşte o andan itibaren tüm hisseler için çöküş süreci başlayacaktır...

Bazı arkadaşlar hisseyi almak, hisseyi taşımak, hisseye yatırım yapmak, hisseyi trade etmek, hisseyi sahiplenmek gibi kavramları karıştırıyorlar. O nedenle hep kazanmak istiyorlar. Aldıktan sonra hiç düşmesin, hep yükselsin ve bekledikleri hedefe gelince satıp kolay para kazanmak istiyorlar...

Mâlesef öyle bir dünya yok. Kendi hatalarımızın suçunu kabullenmemek en kolayı ve genelde bu yol tercih ediliyor...

Oysa çok kere satıp çıkma ve aşağıdan alma imkanı sundu. Bunu çok az kişi değerlendirdi. Oysa eğer böyle olsaydı, tahtacının da işi kolaylaşacaktı. Herkes mutlu olacaktı. Bunun yerine hareketsiz bekleyip, başkalarının çalışması isteniliyor...

Bazı hareketlerin mecburen yapılması gerekiyor. Yükleliş hareketi nasıl hoşumuza gidiyorsa; düşüş hareketleri de mecburen olmak zorunda. Aksi halde Teknik Analiz nasıl oluşacak...???

Bu durumda kimsenin şikayet etmeye hakkı kalmıyor. Hepimiz kendi tercihlerimizin sonuçlarını yaşıyoruz. Tıpkı hayat gibi. Başımıza gelenler, tercihlerimizin sonucudur. Her zaman 2 yol vardır. Birini seçeriz ve sonuçlarını yaşarız...

Velev ki, kandırılsak bile, yine kandığımız için bizim seçimimiz oluyor. Kandıran kadar, kandığımız için bizler de kabahatliyiz...!!!
    Sayın T/A elinize sağlık çok güzel bi yazı olmuş zaman zaman bizim de serzenişlerimiz oluyor ama Allah biliyor benim şahsen kendimin en çok hazmedemediğim şirketin politikaları açıklamış olduğu kâr oranları tahtanın kontrolünün onlarda olduğunu düşünüyorum dolayısıyla komik kâr oranları bu da hisseyi olması gereken değerlerden çok uzak tutuyor yoksa herkesin şunu bilmesi lazım kimse kimseye para kazandırmak için burada değil evet gerçekten tahta güzel para kazanma ve malını çoğaltma fırsatı verdi veriyor yapabilene helal olsun sıfır maliyetli malım olmuş olsaydı pkartı çok uzun yıllar satmayı düşünmezdim dersimizi fazlasıyla aldık daha önce de söylediğim gibi çok güzel bi okul oldu hiçbir şey için geç değil bundan sonra gerekli yerlerde gerekli hareketler yapılacak dönen bir sürü Ali Cengiz oyunları var ama işin sonunu görmek istiyorum nasip olur inşaallah tekrar emeğinize sağlık bütün paydaşlara hayırlı geceler

4. Göl kıyısından herkese selamlar ! Sn. Haldızoglunun dediği gibi pkart bizlere çok önemli tecrübeler kattı. Bir gün güzel yerlere gelecektir. ytd

5.  Alıntı Originally Posted by efsane61 Yazıyı Oku
    Göl kıyısından herkese selamlar ! Sn. Haldızoglunun dediği gibi pkart bizlere çok önemli tecrübeler kattı. Bir gün güzel yerlere gelecektir. ytd
    ülkede enflasyon var ve enflasyona karşı yatırımcıyı ezdiriyor..hissenin yükselmesinden ziyade enflasyona karşı durumu ne ona bakmak lazım...ben bu hisseyi aldığımda dolar 6 tl idi....dolar 5 kat arttı ama pkart 5 kat artmadı...

6. Sn. Rex bir konuda size katılmıyorum , pkart 3 yıldır bakıldığında uzun vadeciler için çok kazanç sağlamasa da 2024 yılında 128'li rakamları gördü. Değerlendirebilenler için kazandırdı ama uzun vadeci bekleyenleri daha sonra üzdü. Yine de lotu az ve yaptığı iş ehemmiyetli bir şirket.

7. bereketli bir gündü değerlendirebilen paydaşlara ne mutlu !

Sayfa 132/132 İlkİlk ... 3282122130131132

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •