Alıntı Originally Posted by Okacha Yazıyı Oku
Sevgili bahmet üstadım siz malı mahmutun adamlarından aldınız.mahmut bu malı sizden almadan ne çözüm bulur ne ortak alır şirkete.hiçbirşey yapmaz.şirketi batırır yine yapmaz.bu herif beceriksiz.prestij desen yok.vizyon desen yok.ilkokul mezunu herşeyi kendisi yöneten karar veren köylünün teki.Allah para vermiş onu da nasıl vermiş belli değil.Şirket kurumsal değil takasında yabancı yok.tahtada alıcı olmayan milyon lotu kime satacaksın.korkarım son sahibi oldunuz geçmişler olsun.
Son sahibi olsak da muhim degil. Ben borsayla ilgilenen patronlari severim. En azindan hisselerinde kimse artistlik yapamaz. Biz eskiden yatirimciydik. Simdi yatirimci traderiz. Hicbir kagitla evlenmeyiz. Ama girdigimiz hixbir kagittan da korkmayiz. Borsayi baticimde ogrendik. Eger daginin patronu da baticimin patronlari gibiyse hic hos degil. İlkokul mezunu da olsa daginin patronu dogru hareket eder diye dusunuyorum. İlk once bi dokuz aylik gelsin. Dokulen dokulsun. Sonrasi sabir. 2007de 4ten soke alip 2008de 0.58e dustugunu gorup sonra bedelsiz ve ek alimlarla maliyeti 1.62ye dusurp 2016da 2.71den satip cikan birisi hicbir patrondan korkmaz. Daginin patronu nasil birisi anlayacagiz. Baticminki gibi birseyden anlamayan basiretsiz ve hicbir oneri fikri onemsemeyen bir tipse baticime baksin. Kaya gibi saglam bir sirket nasil pic edilir gorsun. 2007de 680 milyon dolarlik cagrisi engellenen, milyar dolar verseler de satmayiz dedikleri sirket bugun 90 milyon dolar. Dortte birini de sanko canavarina kaptirdilar. İddia ediyorum ki dort-bes yil sonra baticimin yonetimi degismis olacak. Ve en buyuk zarari da su anki hakim ortaklar gorecek. Cok ah aldilar ve bu bir yerden cikacak.

Dagiyi allayip pullayip iyi bir fiyata satip perakendeden cikip buradan gelen parayla galip ozturk ile ismail tarmanin karisimi bir kimlige burunurse sadece dagiden gelecek parayi 7-8 yilda milyar dolar seviyesine cikartabilir. Yok dediginiz gibi onun malini aldiysak (sanmiyorum) ve hedef konumundaysak pire icin yorgan yakacak patron konumuna duser. Bizi ciddiye alma ihtimali cok dusuk. Ki biz dedigim gibi yatirimciyiz. Bizden baska da bu sirkete yatirim yapan pek yok. Yapi kredi yuksekten maliyetlemis. Ve eger patronla iliskili mal varsa bu yapi kredi veya istedir (veya her ikisinde) diye tahmin ediyorum. Her neyse... bir yola girdik. Sonunu gorecegiz insallah. Yorumum hic bir sekilde tavsiye niteliginde degildir. Herkese bol kazanc.

TA-1004 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.