Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 998/1014 İlkİlk ... 49889894898899699799899910001008 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 7,977 - 7,984 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Bu kompleksi ne zaman üstümüzden atacağız. Anlamak mümkün değil. Avrupa şöyle avrupa böyle diye diye yıllarca takımlarımız 10 5 yer gelirdi. Şerefli mağlubiyetler şanlı beraberliklere sevinirdik taki galatasaray çıkıp avrupaya kök söktürene kadar. Monaco prekazi ile başlayan süreç sonra uefa şampiyonluğu.
    Sonra işte dünya 3. lüğüne kadar gitti o süreç. Aynı şeyi halen başka alanlarda yaşıyoruz. Bu adamlar çok üstün çok ahlaklı çok zeki olduklarından değil. Dünya hiç bir zaman olmadığı kadar acı savaş içinde. Kara kıtanın haline bakın. Bumudur adalet? İngiltere krallıkla yönetiliyor bumu demokrasi? Kanada avustralya bu adamlara bağlı bumudur demokrasi?? Hani demokrasi varsa koysunlar kralın varlıklarına el halka dağıtsınlar yer mi? Yemez. EEE O zaman geçipte yok bizde demokrasi vs geçiceksin onlarda hiç yok.
    Onlarda faili meçhulun kralı var. Yakın örnek prenses di michael jackson lennon kurt kobain malcom martin luther. Sayamayacağım daha neler vardır bilmediğimiz.
    EEE Medeniyetleri onların olsun insanlığımızı kaybetmeyelim vatanımıza dinimize devletimize sahip çıkalım bırakalım bu aşağılık kompleksini. Bence.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir!!

2.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Aynı koruma duvarları güney korede de uygulanmış.Yalnız o zaman iktidar ihracat hedefi vermiş firmalara.Yanı mesela hyundai ye ben sana 5 yıl izin veriyorum bu sürede ithal otoya yüksek vergi koyacağım bu 5 yıl sonunda sen bana atıyorum 500 000 oto ihracat yapacaksın demiş.
    Bunu ilk defa duyuyorum. Kaynağınız nedir?
    Bizimkiler sanmış ki hergün köfte yeriz. Ama küreselleşme kaçılabilecek birşey değil.
    Mesela merak ediyorum gb oncesi arçelik uretiminin ne kadarini ihraç ediyordu şimdi ne kadarını.

SM-A710F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by ikare Yazıyı Oku
    Bunu ilk defa duyuyorum. Kaynağınız nedir?
    Bizimkiler sanmış ki hergün köfte yeriz. Ama küreselleşme kaçılabilecek birşey değil.
    Mesela merak ediyorum gb oncesi arçelik uretiminin ne kadarini ihraç ediyordu şimdi ne kadarını.

Kore mucizesi hakkında okuduğum bir yazıdan.Ama çok uzun zaman önce okudum, o yazıyı bulmam imkansız.

Hatta o zaman bu işi yapan korede tek adam yönetimi))))))))Yani tek adam yönetimi her zaman sıkıntı yaratacak değil ,yeter ki o tek adam vatansever ve çok akıllı olsun.

5.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Hatta o zaman bu işi yapan korede tek adam yönetimi))))))))Yani tek adam yönetimi her zaman sıkıntı yaratacak değil ,yeter ki o tek adam vatansever ve çok akıllı olsun.
    Bi ulkenin ilerlemesi icin o ulkede Insanlarin vatansever vs olmasi sart degil bence.
    Hepsi işini adam gibi yapsin yeter...😀

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Birisi bu foruma bir ara eskidjinin bir açıkartırmasının videosunu koymuştu.Avrupa yakasında bir projenin dükkanları açıkartırma ile satılıyordu.Fiyatlar 2 yıl kadar önce milyon civarında geziyordu ve herkes 10 bin 10 bin o kadar kolay artırıyordu ki hayret ettim.Yani o dükkanı alacaksın, daha proje safhasında, bitecek orası piyasa oturacak, kaça kiraya vereceksin nasıl bir yatırım mentalitesidir çözememiştim.Eh anlamak için hollanda lalesoğanı falan o zamanları araştırmak lazım.
    piyasada cok fazla kara para var hemde asiri fazla

Guneyde kaldigim 3 yildizli hatta yildizi olmayan otellerin mudurlerine de ayni seyi sormustum. Bu olay 10 sene once falan oluyor. Nasil oluyorda hersey dahil yeme icme yatma denizin dibinde bu kadar guzel otel gecesi 10-20 dolar oluyor diye

Adam resmen acik acik soyledi. Abi buranin sahipleri Kurt doguda uyusturucu ticareti yapiyorlar bu otelleride boyle kuruyorlar amac kara parayi aklamak. Oteller zarar etmesin yeter onlar icin demisti.

TR de inanilmaz cok kara para donuyor. Adamlar cin gibi. Her kara para ile ugrasan altina mercedes bmw cekmiyor, cok sinsi ve cok zekileride var.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Yatırımlarımızdan para kazanmak istiyorsak objektif bakmak zorundayız:

Eskiden alım gücümüz daha düşüktü inkar edilemez, bu yüzden üretim maliyetlerini düşürmek üzere gelişmiş ülkelerde raf ömrünü tamamlamış projeler getirilir ve satılırdı bize.

Şu anda toyota CHR sadece Türkiye'de üretiliyor, tüm dünya ile birlikte Türkiye'de satılıyor ve yurtdışından daha ucuz fiyata.

Ayrıca fiat linea yerine gelen egea serisi sonucu, linea üretim bandı sökülüp geri kalmış bir ülkeye gönderildi ve orada üretim yapılarak halka satılacak.

Hükümeti geçtim, ülkemiz politikacıları enerji sorununu çözdüğü an zirve yaparız. Bunu takip edelim.

Çünkü 47milyar dolar cari açığımızın 32milyar doları enerji, 10 milyar doları altın ithalatı sonucu.
    Mantikta bir hata var

Toyota veya FIAT bu arabalari urtetince katma deger ulkede kalir ama KAR disariya transfer edilir.

Katma degerden kastim verilen vergiler ulkedeki muhendislerin ogrendigi teknoloji vs vs

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Bir de bu altınları biz niye ithal ediyoruz bilen var mı.
    islenip yurtdisina satiliyor

bunu herkes biliyor zannediyordum

Sayfa 998/1014 İlkİlk ... 49889894898899699799899910001008 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •