Anket Sonuçlarını Gör: 2018-2019 Xu100 Tahminleriniz?

Oylayan
159. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • 50,000-60,000 ARASI

40 25.16%
  • 40,000-50,000 ARASI

12 7.55%
  • 60,000-70,000 ARASI

84 52.83%
  • 40,000 'den AZ

29 18.24%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 87/119 İlkİlk ... 3777858687888997 ... SonSon
Arama sonucu : 950 madde; 689 - 696 arası.

Konu: 2018-2019 ekonomık krizi bekleniyor#borsa neden düşmüyor? Büyük hisse analizleri

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye Cumhuriyeti. Duhul: 05.02.2011
    Gönderi
    1,480
    Blog Entries
    3
    Su an 4.70 olan hangi dolares looo ersoy....

Nerenden geliyo bu atislar...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez...
    "İşini kış tut, yaz çıkarsa bahtına"*"Ak dona gök yamalık vurulmaz"*"Topraktan geldik, toprağa gideceğiz; Mühim olan çamurlaşmamak"

2. DOLAR endeksi nereye kadar baskılanabilir?_ bakın grafik yorumsuz oturun inceleyin

koskoca TRUMP diyor ki DOLARı UCUZlatıp BORSALARIMIZA katkı yaparız kimse parasını DEĞERSİZLEŞTİRME yarışına girmesin
    KISACASI ;bizler TRY i değersizleştirip örnek 1DOLAR =9,5tl yapıp şuan krizi aşabiliriz.çünkü İTHAL ürünlere dayalı bizim ekonomi
    böylece ithalat düşer TASARRUF artar Bankaların KASASINA girer para ve nakitler BORSANIN sahipleri DÜŞÜRMEK yerine biraz daha yukarıları HEDEFLER çünkü bakarlar insanlarda PARA var mal kaptırırız diye düşünürler.ancak bizler FAİZLERİ fırlatırsak %30lara mevduatta.kredi faizlerini VARIP siz hesap edin ne olur tüketim iyice düşer gerçek kriz işte o zaman olur.
    BORSAyı taşıyanlar ise MALİYETLERİ artacak diye DİP DİP bırakırlar endeksi.
    işte bu yüzden bu ve bunun gibi yorumlarımı takip edebilmeniz için 3 adet forumumu tek tek baştan sona okuyunuz.
    bu arada USDTRY için 4,82kritik seviye
    evet şubatta 4,21tl demiştik ancak unutmayın ÇİZİLEN grafikler AYLIK nasıl günlükte şaşıyorsa grafikler AYLIKTA AY AY şaşırıp bizim tahmini TEMMUZ 2018e bile çevirebilir.
    unutmayın detaylı GRAFİKLER için uğraşmıyorum çünkü GİDİLEN YOL belli
    Harcamaazsanız bu faizler ile düşerler ancak vatandaşın geneli bilinçsizce BORCA abanmış ticarethaneler ne durumda sinek avlıyor.
    işte ŞUAN tam ZULA ya yatma zamanı harcamayıp 2020 ve 2021 diplerinden Harcayacaksın BUFFET stratejisidir herkes muhtaç olduğunda süründür der buffet amca
    çünkü sen süründürmezsen seni süründürür piyasa demektedir.
    #####
    http://www.hisse.net/topluluk/showth...11#post1816611
    bu link ve içindeki linkleri okuyunuz.
    #####
    kısacası piyasa olmuş 120 000 kritik zirve 127500 devamı 133550
    görür mü düşük ihtimal 0,00001 ihtimal ancak unutmayın PİYASA ihtimali SIFIR olanları SEVER
    örnek 40 000 endeks e gelemeyeceğimize inananlar gibi 40 000 e imkansız diye düşünenlere çok sevecek piyasa eminim bundan.
    #####
    kısacası :dünya krizi olacak bir kriz ile bizlerde nasipleneceğiz umarım ALTIN tahminlerim 2024 için beni yanıltmaz.SABIR biterse KAZANÇ başlar unutmayın ancak CEBE girmeyen KAZANÇ
    yukarıda paylaştım OZGYO mesela SABIR bitti birileri ise AÇIĞA mal SATTI bugün ve iki gün DAHA tahtası KAPALI
    AMAÇ ne peki tahta kapalı olunca? operasyonu yapanları mı bıktırmak engellemek yoksa AÇIĞA mal satıp deli gibi zarar yazanları mı SOpalamak 3 günlük TEMERRÜt yedirip?
    düşünce zeka mantık yürütme sizde.
    unutmayın bir süre yazamayabilirim bu yüzden olumlu olumsuz herkesin yazısına yorumuna ihtiyacım var.

xxnadu11 Guest
    Ersoydelta söylediklerinde dogruluk payi var ama piyasalar cok klasikci olmayi sevmiyor.
    Dolar gidecek falan diyorsun ya. Dolar zaten gitmis durumda. Gormuyorsun. Dolar endeksini 100 yap. Usd/tr ne olur.
    Dolar endeksi düşüyorsa sebebi ne dusundun mu. Bak the economist 1988 kapagina.
    Bu isi kurgulayanlar o zaman dusunmusler herseyi.
    Coin ler dolari zayıflatıyor. Dunya ticaret parasi ben ve senin gibi klasikcilerin aksine coin ler olursa dolar veya diger paralar ne olur sence.
    Cozulmesi gerekli durum bence bu.
    Endekslere sen ben o su bu dolar bazinda bakiyoruz.
    Bu isi kurgulayanlar coin bazinda bakarlarsa ne olur.
    Borsalar dusecek diyorsun. Bence dogru. Ama ikiye ayirmakta fayda var gibi.
    Birincisi gelismis piyasalar. Bunlar dolarin gucunden yillarca dunyayi somurmus. Dolar deger kaybettikce buralar sarsilir. Dow niye ayakta kalsin. Dolar deger kaybettikce. Abd mal satiyormus ucuz dolarla falan hikaye.
    Ikincisi gelisen piyasalar.
    Somuruden kurtuluyor. Boyle ulkeler gucunu bulabilir. Polanya macaristan vs. Gibi ulkeler. Turkiye mi biraz zor. Amerikanci dusunce var. Amerikan hegemonyasi isteyen yonetim var.
    Paramizi ne yapacagiz o zaman
    Endeksin cok dusecegini zannetmiyorum. Cunku parayi korumanin tek yolu saglam hisse senedi almak gibi duruyor.
    Neden diyeceksin. Ekonomi kotu. Faiz iyi seçenek ama tek adam yonetimi

SM-J730F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

xxnadu11 Guest
    Bence engel

xxnadu11 Guest
    Altin yatirimi iyi bir secenek degil. Cunku altin dolara bagli. Coinler altina bagli bir para olmayacak

xxnadu11 Guest
    Ileride uzun zaman da en iyi secenek saglam sanayii hisse senedi almak gibi duruyor. Belki hisse senetleri fiyatlamasi coin ile olur ne dersin😁

7.  Alıntı Originally Posted by ERSOYDELTA Yazıyı Oku

DOLAR endeksi nereye kadar baskılanabilir?_ bakın grafik yorumsuz oturun inceleyin

koskoca TRUMP diyor ki DOLARı UCUZlatıp BORSALARIMIZA katkı yaparız kimse parasını DEĞERSİZLEŞTİRME yarışına girmesin
    KISACASI ;bizler TRY i değersizleştirip örnek 1DOLAR =9,5tl yapıp şuan krizi aşabiliriz.çünkü İTHAL ürünlere dayalı bizim ekonomi
    böylece ithalat düşer TASARRUF artar Bankaların KASASINA girer para ve nakitler BORSANIN sahipleri DÜŞÜRMEK yerine biraz daha yukarıları HEDEFLER çünkü bakarlar insanlarda PARA var mal kaptırırız diye düşünürler.ancak bizler FAİZLERİ fırlatırsak %30lara mevduatta.kredi faizlerini VARIP siz hesap edin ne olur tüketim iyice düşer gerçek kriz işte o zaman olur.
    BORSAyı taşıyanlar ise MALİYETLERİ artacak diye DİP DİP bırakırlar endeksi.
    işte bu yüzden bu ve bunun gibi yorumlarımı takip edebilmeniz için 3 adet forumumu tek tek baştan sona okuyunuz.
    bu arada USDTRY için 4,82kritik seviye
    evet şubatta 4,21tl demiştik ancak unutmayın ÇİZİLEN grafikler AYLIK nasıl günlükte şaşıyorsa grafikler AYLIKTA AY AY şaşırıp bizim tahmini TEMMUZ 2018e bile çevirebilir.
    unutmayın detaylı GRAFİKLER için uğraşmıyorum çünkü GİDİLEN YOL belli
    Harcamaazsanız bu faizler ile düşerler ancak vatandaşın geneli bilinçsizce BORCA abanmış ticarethaneler ne durumda sinek avlıyor.
    işte ŞUAN tam ZULA ya yatma zamanı harcamayıp 2020 ve 2021 diplerinden Harcayacaksın BUFFET stratejisidir herkes muhtaç olduğunda süründür der buffet amca
    çünkü sen süründürmezsen seni süründürür piyasa demektedir.
    #####
    http://www.hisse.net/topluluk/showth...11#post1816611
    bu link ve içindeki linkleri okuyunuz.
    #####
    kısacası piyasa olmuş 120 000 kritik zirve 127500 devamı 133550
    görür mü düşük ihtimal 0,00001 ihtimal ancak unutmayın PİYASA ihtimali SIFIR olanları SEVER
    örnek 40 000 endeks e gelemeyeceğimize inananlar gibi 40 000 e imkansız diye düşünenlere çok sevecek piyasa eminim bundan.
    #####
    kısacası :dünya krizi olacak bir kriz ile bizlerde nasipleneceğiz umarım ALTIN tahminlerim 2024 için beni yanıltmaz.SABIR biterse KAZANÇ başlar unutmayın ancak CEBE girmeyen KAZANÇ
    yukarıda paylaştım OZGYO mesela SABIR bitti birileri ise AÇIĞA mal SATTI bugün ve iki gün DAHA tahtası KAPALI
    AMAÇ ne peki tahta kapalı olunca? operasyonu yapanları mı bıktırmak engellemek yoksa AÇIĞA mal satıp deli gibi zarar yazanları mı SOpalamak 3 günlük TEMERRÜt yedirip?
    düşünce zeka mantık yürütme sizde.
    unutmayın bir süre yazamayabilirim bu yüzden olumlu olumsuz herkesin yazısına yorumuna ihtiyacım var.
    ersoy bey döviz yükselirse ucuz licazda döviz borçları nasıl ödenecek ozaman

Alıntı Originally Posted by ekrem uzun Yazıyı Oku
    ersoy bey döviz yükselirse ucuz licazda döviz borçları nasıl ödenecek ozaman
    Ödenmeyecek öyle de batığız böyle de.Biz bu borçları ödemeyeceğiz ve ödeyemeyeceğiz.

Sayfa 87/119 İlkİlk ... 3777858687888997 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •