Sayfa 50/1252 İlkİlk ... 404849505152601001505501050 ... SonSon
Arama sonucu : 10014 madde; 393 - 400 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Fiba zor bankadır. Lakin hepsinden alacağım kadar balı alırım. mesela şu anda en iyi dolar faizini fiba verir. Dolar kiraz 4,25 dir. Bu gün öğle 12 de fiba şubemi arayarak 110 bin dolarımı ne zaman alabilirim dedim. Anında kasaya sordu ve saat 15:30 da verebiliriz dedi. Bu yönünü takdir ettim. Parayı çekerken özel değilse neden diye sordular. Alış- satış makaslarının çok fazla olduğunu söyledim. Gülerek - maalesef bir şey yapamıyoruz. - dedi.
    Fiba çok iyi banka dolar konusunda hemen veriyor ama bir eksiği var

15-20 tane 5 lik dolar 25 -30 tane 10 luk deste alan biliyorum . 20 lik 50 lik gerisi bir tane 100 lık bile koymamışlardı

200 bin dolar koca dağcı sırt çantasına zor sığmıştı .

Onun için büyük bir çanta alın derim .

Utanmasa 1 lik 100 lük desteler halinde verecek

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Fiba zor bankadır. Lakin hepsinden alacağım kadar balı alırım. mesela şu anda en iyi dolar faizini fiba verir. Dolar kiraz 4,25 dir. Bu gün öğle 12 de fiba şubemi arayarak 110 bin dolarımı ne zaman alabilirim dedim. Anında kasaya sordu ve saat 15:30 da verebiliriz dedi. Bu yönünü takdir ettim. Parayı çekerken özel değilse neden diye sordular. Alış- satış makaslarının çok fazla olduğunu söyledim. Gülerek - maalesef bir şey yapamıyoruz. - dedi.
    anladım bende de tl cekerken sıkıntı olmadı hep elden cektim gerci 1 gun onceden haber verirseniz hicbir bankada sıkıntı olmuyor .dolar tutma taraftarı olmadıgım icin dolar faizleri ile de ilgim yok ..al sat benim isim karı buldunmu satarım

3.  Alıntı Originally Posted by trion Yazıyı Oku
    Anadolu yakasının büyük bir AVM sindeyim şu an unlu hazır giyimciler birde cafe ve yiyecek yerleri dolu millet stresten kendini giyime yiyeceğe vermiş haralde yanlış sektörü secmisiz biz çalışmak için ne güzel nakit trink para çalışıyor herifler iscisinde issiz kalma patronunda iflas korkusu yoktur .

4. reis dolar ve faiz dusecek derken anladıgım kadarıyla kredi faizlerinden bahsetti ama dolar nasıl dusecek 8000 tane komple teorim var ya biyerden kaynak buldu bulduysa nerden ? dun nato zirvesinde trampet le sıkı fıkıydı beya omu verecek acep basarılı adamı takdir ederim hep kim olursa olsun hangi partiden olursa olsun cavusoglu munbicte nasıl isin icinden cıktı anlamadım valla girerseniz amerika sizi vururuz diyordu simdi beraber devriye atıyorlar bizle belkide bu olumluluk halkbank cezasını da ortodan kaldırabilir buda doları dusurelir ..belki papazı verir parayı alır hea ya da takas yapar ordaki ile ...ohal i kaldıracak dolar dusecek diye dusunebilir ...ya da 2 ay once petrol gaz arama seferberligi baslatıyoruz turkiyenin heryerinde dediler belkide bulduk diyebilirler ya da okkalı bir faiz artısı

5.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Yorum yok... Sadece rakamlar var... Ve tüm rakamlar internette var...

USD kuru, faiz oranları hepsi kayıtlu... Laga, luga yok... Bıdı bıdı da yok...

Sözüm TL mevduatçılarına....

2014 yılı Ocak ayı USD/TL 2,38 TL... Tüm piyasalar ŞOK...

TCMB Şok içinde idi.. Acil toplantı kararı alarak PPK 1 saat içinde toplandı..

Faizler ŞOK 500 baz puan artırıldı...

O vakit 2,38 TL den TEPEDEN USD alan kişi dahi şu an net %60 karda...

2014 Ocak ayı en tepeden 2,38 TL den USD satıp TL alan kişi mevduat Faiz yatırımı yapmış ise onun için 2018/7.ay USD kuru 3,15TL...

Oysa;

2018/7.AY USD 4,9745 TL...

Yorumsuz...
    Hesabınızda bir hata olabilir mi ? 2014 Ocak 'dan 2018 Temmuz'a kadar aldığım ortalama Faizler ile birlikte 2.38 kurdan stopajlı hesap şu şekilde çıkmakta. Bir yanlışlık varsa bilmek isterim.

Kur 2,38

....... Ort.Faiz . Stopaj Ay Net
    2014 %10,30 0,85 12 2,59
    2015 %11,60 0,85 12 2,84
    2016 %11,90 0,85 12 3,13
    2017 %14,40 0,85 12 3,51
    2018 %16,00 0,85 . 7 3,79

Bu oranlardan çok daha iyi oran alanlarda aramızda mevcuttur diye düşünüyorum.
    100 birim üzerinden yıllık

$ 100 201,68
    TL 100 159,24

Şu an $ lehine %40'lık bir fark hesapliyorum.

$ faizi ile ; 2014'den bugüne yıllık ortalama %2 faiz - %15 stopaj üzerinden

$ 100 217,89
    TL 100 159,24

%60 yakın bir fark gözüküyor.

Yorumlara açığım.

6. Bilgi amaçlı paylaşımdır,

Bist salı günü takaslar geldi.

garan da satışı hep merril abla yı suçladık.

satış merril üzerinden gözüksede

72 mlyon satışın dağılımı şöyle

Deutsche bank 43mil lot

citibank 28 mil lot

ülkemiz üzerinde iğrenç ve haince oyunlar
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

7.  Alıntı Originally Posted by trion Yazıyı Oku
    reis dolar ve faiz dusecek derken anladıgım kadarıyla kredi faizlerinden bahsetti ama dolar nasıl dusecek 8000 tane komple teorim var ya biyerden kaynak buldu bulduysa nerden ? dun nato zirvesinde trampet le sıkı fıkıydı beya omu verecek acep basarılı adamı takdir ederim hep kim olursa olsun hangi partiden olursa olsun cavusoglu munbicte nasıl isin icinden cıktı anlamadım valla girerseniz amerika sizi vururuz diyordu simdi beraber devriye atıyorlar bizle belkide bu olumluluk halkbank cezasını da ortodan kaldırabilir buda doları dusurelir ..belki papazı verir parayı alır hea ya da takas yapar ordaki ile ...ohal i kaldıracak dolar dusecek diye dusunebilir ...ya da 2 ay once petrol gaz arama seferberligi baslatıyoruz turkiyenin heryerinde dediler belkide bulduk diyebilirler ya da okkalı bir faiz artısı
    sn. Selka da özetlemiş, sadece 3 sene al yat usulü, dolarda bekle, dolar faiziyle de uğraşma, tl mevduat 1 getirsin dolar 3 getirsin, ben gözümü kararttım, doları zirveden %20 indirecek şekilde aksiyon gelirse TL ile vedalaşacağım.( 5->4 ) 🌂

Duhul
    Nov 2017
    İkamet
    Ankara/Kişinev
    Gönderi
    780
     Alıntı Originally Posted by YapraksızYonca Yazıyı Oku
    sn. Selka da özetlemiş, sadece 3 sene al yat usulü, dolarda bekle, dolar faiziyle de uğraşma, tl mevduat 1 getirsin dolar 3 getirsin, ben gözümü kararttım, doları zirveden %20 indirecek şekilde aksiyon gelirse TL ile vedalaşacağım.
    Dolar %20 düşse,yarın tüm Türkiye dolara girer zaten....Millet 4,80'den bile giriyor...Hatta %20 düşse kredi bile çekip girerim..
    Doktor değilim ama hastam çok.
    ECZACI,ROMENCE ÇEVİRMEN,MOLDOVA UZMANI ve AŞIĞI

Sayfa 50/1252 İlkİlk ... 404849505152601001505501050 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •