Sayfa 600/1023 İlkİlk ... 100500550590598599600601602610650700 ... SonSon
Arama sonucu : 8182 madde; 4,793 - 4,800 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Ben bizim yerli piyasada gün içinde ki fiyatları baz alıyorum, fiyatlar yurt dışında şekillensede ben eski kafadayım fiziki olarak Dolarlarımı bozacak olsam bizim piyasada bozabileceğim. Şimdi biri demiş ya hanım gazıyla dün akşam 5.38 den dış piyasadan Dolar almış, ben bu iş nasıl olmuş, hangi akla hizmet bu iş yapılmışsa yapılmış ! kafa bile yormadım.
    haklısın ben "rekorlar kırılmak için var" anlamında söylemiştim, sevgiler.

Alıntı Originally Posted by cankan Yazıyı Oku
    geçmişte tl faizde insanların tasarruflarını "öldürürken" konuta gaz verdiler.. konut fiyatları x10 oldu.. şimdi sıra konut fiyatlarını yerlebir etmekte. işte o zaman "maymun gözünü açtı" yapmamız lazım.

bu hep böyle oldu ve olacak.. hep bişeyler dip yapıyordu, dipten bizden malımızı alıyorlardı, en yüksekten yine bize satıyorlardı..

artık bu böyle olmayacak MAYMUN GÖZÜNÜ AÇTI
    Yok gene aynı şeyi yapıyorlar.Sadece siz artık daha tecrübelisiniz.Ama onların yeterince avı hala var.Yoksa maketten satış soytarılığı
    hala devam edermiydi.

3. fine della dolce vita

Bugün yerli piyasada Dolar yine 5.42 olur bende diyelim, farz-ı misal, TÜPÇÜ gazına geldim Çarşamba işler yolun girecek , hemde KANAL İSTANBUL için YANDAŞ müteahhitlere yardım olsun , memlekete pardon yandaşlara faydam olsun diye , dünya liderinin Dolarlarınızı bozun tavsiyesini ! emir telakki edip Dolarlarımı bozdum, işte ben o işleme gerçek derim burada da paylaşırım, yoksa hayali şunu yaptım bumu yaptım diye forum ahalisini keriz yerine koymanın anlamı yok.

Duhul
    May 2017
    İkamet
    London Ankara
    Gönderi
    2,262
    Dışişleri, ABD'yle 'ön mutabakatı' teyit etmedi

https://tr.sputniknews.com/turkiye/2...eyit-edilmedi/

Şimdi grafiklere inanan arkadaşlar alınmasın ama ben dolar artışında geleceği noktalarda grafik, teknik direnç,destek falan bunlara inanmıyorum.Neden çünkü temel çok zayıf.Dolar tl paritesinde asli dinamikler bizim ekonomik durumumuz dolara ihtiyacımız ve amerikanın ekonomik durumu ,fedin istediği dolar faizi falan .Bu dinamikler hep artış diyor.2001 krizinde 1.70 i gören dolar 2010 da hala 1.50 lerde dolanırken ya ne iş demedik neden bizim paramız bu kadar değerli demedik,şimdi de şaşırmamız çok anlamsız.Şu anda içine girdiğimiz dünya ve dönem çok başka aklını çalıştırıp uyum sağlayamayan eskinin refleksleri ile düşünen hareket edenler çok dayak yer.Benim düşüncelerim böyle,gene de herkesin aklı kendine güzel ))))))))

Millet bakın uyanık olun ülkeler batmaz ülkedeki aklını kullanmayan hadi aklını kullanmadı diyelim iyi niyetli olanların sözünü de dinlemeyip kör güzüme diyen güruh ve ne yazık ki bu işte hiç bir suçu olmayıp sadece bu ülkeyi diğer güruhla paylaşmak zorunda olan kesim batar. Aksini söyleyen varsa ben gibi gırtlağıma kadar Dolar istiflemiş biri dahi ülkedeki bu gidişattan edişe duyarken bazı haram yiyiciler ALAÇATI da bir pizzaya nasıl 500 Tl verebiliyor ?

*jcr/ökmen: Türkiye'nin, olası bir sosyo ekonomik krizden kaçınması için bir an evvel abd ve ab ile ilişkilerini düzeltmesi gerekmektedir

*jcr/ökmen: Abd tarafından türkiye'ye karşı şimdilik sembolik olarak uygulanan yaptırımların devam etmesi ve daha da genişletilmesi, türkiye ekonomisinin ödeme krizine ve durgunluğa girme olasılığını yükseltmektedir

*jcr/ökmen: Türkiye ekonomisi seçim öncesinden bu yana çok boyutlu bir çalkantının içerisine girmiştir

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Sayfa 600/1023 İlkİlk ... 100500550590598599600601602610650700 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •