Sayfa 246/350 İlkİlk ... 146196236244245246247248256296346 ... SonSon
Arama sonucu : 2796 madde; 1,961 - 1,968 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

1.  Alıntı Originally Posted by matador38 Yazıyı Oku
    bendede bu ay kötüydü. sizlerin temmuz ve ağustosu puan ve işlem sayısı olarak nasıl?
    Hocam bu tablo sizi , karamsarlığa uğratıyor mu. Ben henüz yolun başındayım, bu ay bir sistem oluşturup denemeyi düşünüyorum , ama başarılı olmayacakmışım gibi geliyor.

Piyasa sanki, manuelci, robotcu farketmiyor herkesi çarpıyor gibi.

2.  Alıntı Originally Posted by SSilentmaNN Yazıyı Oku
    Hocam bu tablo sizi , karamsarlığa uğratıyor mu. Ben henüz yolun başındayım, bu ay bir sistem oluşturup denemeyi düşünüyorum , ama başarılı olmayacakmışım gibi geliyor.

bence tabloda karamsarlıga itecek birşey göremedim. tek bir aya bakarak karar vermek yanlış olur zaten.

bir traderin 1 aylık işlemlerine bakıp yaw bu adam herşeyi biliyor demek nasıl yanıltıcı oluyorsa sistemlerede öyle bakmak lazım istikrar kararlılık önemli.

Manuel işlemlerle başarıya ulaşamayacığınızı kesin olarak kabul ettiyseniz.

geriye 2 seçenek kalıyor ya bu işi bırakın yada sistemci olun.

Sİstemcilik beklentilerinizide önce küçük tutun hedefleri tamamlaya tamamlaya yukarıya tırmanın.

Benim her yeni sistemciye önerim. Önce yıllık %50 kazanç. Bu hedefi gerçek hesapta gerçekleştirdikten sonra hedefleri büyüterek argeye ve mevcut sistemin eksiklerinden yola çıkarak iyileştirmeye başlayabilirsiniz. Bu yola böyle girilmeli.

Yeni başlayanların çoğunun hedefleri yok beklentileri var. GÜNLÜK 1000 puan versin yeter diyorlar. EN esiklerimiz bile günlük 1000 puanı hayal edemez hedefleyemezken bile yeni başlayanlar bu beklentilere yakın düşünüyorlar bu işi.

böyle bir dünya yok 30 tane sinyal yakacak ve 20 sinden zarar edeceksiniz. 6 ay hiçbirşey kazanmadan alıp satacaksınız. Tam kazandım derken KOCAMAN BİR GAP DENK GELECEK

Sisteminiz riskleri yani getiri eğrisi ne kadar zigzaglı ve riskli görünüyorsa kazançta kayıpta o derece büyüyecek sisteminiz ne kadar az risk içeriyorsa getiride o derece düşmeye ve faize yaklaşmaya başlayacak. Faizle risk kıyaslaması yaparak sistemlerinizi belirleyebilirsiniz.

Faiz 0 riskle size %15 veriyor. Siz riske katlanarak %15 alacaksanız bir problem var. Bunun gibi belli kıyaslamalar kendinizce risk ve getiri analizi yaptıktan sonra bu risk için bu sisteme değermi noktasında düşünüp bir karar vereceksiniz.

mesela benim sistemlerim şu an yıllık %400 ila %1500 getiri potansiyeli içeriyor. ancak sermayenizin %90 'ınıda eritme riski içeriyor. Tabi bunun yanında hedeflere hızlı ulaşmayıda vadediyor.

Biraz piyango misali çalışıyor bir kere %1500 yakaladımı iş bitecek o noktadan sonra 0 rıskle devam edecegım. Parayı çekecegım için.

Yani 200 bin TL sermayen mi var bunu bir sisteme bağlayıp %50 her yıl kazanayım noktasında ilerlediğimde zaman çok fazla uzuyor ve parayı belirli bir noktaya getirip artık harcamaya başlayayım dedimde büyük ihtimal ya yatalak hasta yada hayattan alacağım zevk düzeyi düşecek. buda girdiğim risk beklediğim süre vesaireyi hesaplayınca mantıklı gelmedi bana. Belkide gelecek 15 yıl sonra tüm kazançlarımı kaybedip batadabilirim. 15 yıllık yatırım harcayamadan çöp.

Bunun yerine benim kafam şöyle çalışıyor. 200,000 TL sermayeyi 20 parçaya böl.

20.000 TL yi koy sisteme bir sene içerisinde %1500 ila -%100 civarı getiri sağlaması lazım.

eğer her seferinde 0 larsa 20 tane deneme hakkım var.

eğer 3 - 5 kere %100 getiri sağlasa bile toplam deneme sayımı arttırıyor.

2 kere %1000 yapsa zaten emekliyim

peki bu çokmu uçuk hayır değil. Geçen sene %1500 sağladık ancak çok düşük boyutta para çekmediğim için gerisin geri aşağı yuvarlandık. Her %1000 %1500 den sonra parayı çekip yeniden 20 ile başlamak gerekiyor.

Zaten bir kere %1000 yaptıgında sana 10 tane daha extra deneme hakkı doğuyor vesaire.

Buda böyle farklı bir strateji işte.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

3.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    bence tabloda karamsarlıga itecek birşey göremedim. tek bir aya bakarak karar vermek yanlış olur zaten.

bir traderin 1 aylık işlemlerine bakıp yaw bu adam herşeyi biliyor demek nasıl yanıltıcı oluyorsa sistemlerede öyle bakmak lazım istikrar kararlılık önemli.

Manuel işlemlerle başarıya ulaşamayacığınızı kesin olarak kabul ettiyseniz.

geriye 2 seçenek kalıyor ya bu işi bırakın yada sistemci olun.

Sİstemcilik beklentilerinizide önce küçük tutun hedefleri tamamlaya tamamlaya yukarıya tırmanın.

Benim her yeni sistemciye önerim. Önce yıllık %50 kazanç. Bu hedefi gerçek hesapta gerçekleştirdikten sonra hedefleri büyüterek argeye ve mevcut sistemin eksiklerinden yola çıkarak iyileştirmeye başlayabilirsiniz. Bu yola böyle girilmeli.

Yeni başlayanların çoğunun hedefleri yok beklentileri var. GÜNLÜK 1000 puan versin yeter diyorlar. EN esiklerimiz bile günlük 1000 puanı hayal edemez hedefleyemezken bile yeni başlayanlar bu beklentilere yakın düşünüyorlar bu işi.

böyle bir dünya yok 30 tane sinyal yakacak ve 20 sinden zarar edeceksiniz. 6 ay hiçbirşey kazanmadan alıp satacaksınız. Tam kazandım derken KOCAMAN BİR GAP DENK GELECEK

Sisteminiz riskleri yani getiri eğrisi ne kadar zigzaglı ve riskli görünüyorsa kazançta kayıpta o derece büyüyecek sisteminiz ne kadar az risk içeriyorsa getiride o derece düşmeye ve faize yaklaşmaya başlayacak. Faizle risk kıyaslaması yaparak sistemlerinizi belirleyebilirsiniz.

Faiz 0 riskle size %15 veriyor. Siz riske katlanarak %15 alacaksanız bir problem var. Bunun gibi belli kıyaslamalar kendinizce risk ve getiri analizi yaptıktan sonra bu risk için bu sisteme değermi noktasında düşünüp bir karar vereceksiniz.

mesela benim sistemlerim şu an yıllık %400 ila %1500 getiri potansiyeli içeriyor. ancak sermayenizin %90 'ınıda eritme riski içeriyor. Tabi bunun yanında hedeflere hızlı ulaşmayıda vadediyor.

Biraz piyango misali çalışıyor bir kere %1500 yakaladımı iş bitecek o noktadan sonra 0 rıskle devam edecegım. Parayı çekecegım için.

Yani 200 bin TL sermayen mi var bunu bir sisteme bağlayıp %50 her yıl kazanayım noktasında ilerlediğimde zaman çok fazla uzuyor ve parayı belirli bir noktaya getirip artık harcamaya başlayayım dedimde büyük ihtimal ya yatalak hasta yada hayattan alacağım zevk düzeyi düşecek. buda girdiğim risk beklediğim süre vesaireyi hesaplayınca mantıklı gelmedi bana. Belkide gelecek 15 yıl sonra tüm kazançlarımı kaybedip batadabilirim. 15 yıllık yatırım harcayamadan çöp.

Bunun yerine benim kafam şöyle çalışıyor. 200,000 TL sermayeyi 20 parçaya böl.

20.000 TL yi koy sisteme bir sene içerisinde %1500 ila -%100 civarı getiri sağlaması lazım.

eğer her seferinde 0 larsa 20 tane deneme hakkım var.

eğer 3 - 5 kere %100 getiri sağlasa bile toplam deneme sayımı arttırıyor.

2 kere %1000 yapsa zaten emekliyim

peki bu çokmu uçuk hayır değil. Geçen sene %1500 sağladık ancak çok düşük boyutta para çekmediğim için gerisin geri aşağı yuvarlandık. Her %1000 %1500 den sonra parayı çekip yeniden 20 ile başlamak gerekiyor.

Zaten bir kere %1000 yaptıgında sana 10 tane daha extra deneme hakkı doğuyor vesaire.

Buda böyle farklı bir strateji işte.
    Bahsettiğiniz yüzdeler çok yüksek rakamlar , kaldıraçsız oranla faizin 2 -3 katı bence kafi, işin içine kaldıraç da girince , yıllık faiz oranın yaklaşık 10 katı bir yüzde elde edilir. Bu rakam hayat standartını çok çok artırmaya yeter diye düşünüyorum.
    Siz yıllardır bu işin içindesiniz , ben manueli bırakmaya karar verdim ( acı bir deneyimle), bakalım sistem işinde ne kadar başarılı olacağım.

4.  Alıntı Originally Posted by SSilentmaNN Yazıyı Oku

selamlar
    bu benim viop30 sistemlerimin performansı. viop30 portföyümde %15 lik bölüm işgal ediyor. %85 i pay vadeli sistemler (ordaki getiriler çok daha iyi) ve manuel döviz/altın (önemli desteklerde kademeli biriktirme yeni zirvelerde kademeli azaltma şeklinde)

viop30daki bu tablo üzerinden dahi konuşacak olursak ;
    burdaki sistemleri 3 yıldır reel kullanıyorum ve rakamlar her işlem başına 50 puan düşülmüş ve ayrıca işlemlerin tam gerçekleşme fiyatlarından oluşuyor(ayrıca bi kayma yok yani).
    3 yılın ortalaması yıllık NET 20bin puan. yani 1 e 1 kaldıraç için %20 civarı bir getiriden bahsediyoruz. ben 1 e 5 kaldıraç (maxdd ler 25bin puan civarı ancak hepsi aynı anda maxdd ye uğramıyor birbirini dengeleyebiliyorlar.) kullandığım için yıllık %100 getiri demek oluyor. buda hiç yorulmadan sadece robotlar ile iyi bir getiri.
    bu işi yapacaksanız robot olmazsa olmaz. ancak yeterli değil. geçmişi iyi bir sistemi " hah altın kaseyi buldum" deyip reel uygulamayın bence. testlerini reel piyasada sanal oalrak yada minik lotlarla yapın. bu işde öğrenilecek çok şey, edinilecek çok tecrübe var. acele etmeyin. bol kazançlar

5. Merhabalar, Erhan'ın düşüncelerinden ise Matadorun düşünceleri benim anlayışıma daha yakın gözüküyor. Makul ve istikrarlı bir yıllık kazancı kaldıraç ile yükseltmek daha doğru olur diye inanıyorum. Çok kötü bir sisteminiz yoksa, seans ortasında mudahale etmezseniz makul kazançlar yakalanabilir. Küçük zararları küçük kazançlar sıfırlayacaktır, size de güzel trendlerin yüksek kazançları kalacaktır. En azından benim geçmişe yönelik testlerimde böyle bir sonuç çıkıyor. Ayrıca, trade psikolojisi ayrı bir konu. Robot kullanmanın en güzel tarafı bu, trade psikolojiyle baş etmek zorunda kalmıyorsunuz. Yeni bir sistemci olarak düşüncelerim bunlar, zamanla muhakkak sizlerden çok yeni şeyler öğreneceğim.

6.  Alıntı Originally Posted by HALİL KALKAN Yazıyı Oku
    Ayrıca, trade psikolojisi ayrı bir konu. Robot kullanmanın en güzel tarafı bu, trade psikolojiyle baş etmek zorunda kalmıyorsunuz.
    Keşke dediğiniz gibi olsa yeni olduğunuz için sistemcilik işide ciddi piskoloji istiyebiliyor, piyasaya bi haber düşüyor, yok savaş çıkıcak yok ambargo uygulanacak bi an panikliyorsunuz bi bakıyorsun sistem al vermiş ya diyorsun malmı bu sistem şu durumda al verilirmi, sistemi kapatıp düşüşe geçiyorsun, bi bakıyorsun tek barla 2-3 bin puan piyasa yukarı alınmış, ha döner ha iner diyene kadar kaşla göz arasında ralli oluyor terse kalıyorsun, genelde ralliler böyle geliyor en kötü zamanlarda geliyor yada durum tam tersi çöküşler piyasanın en güzel haberler geldiğinde oluyor, işte sisteme bağlı kalmak burda önemli, sağlam piskoloji olacak yada faize koymuş gibi sisteme habere yorumlara bakmıycaksın bırakacaksın kendi halletsin.
    Bir diğer konuda max dd olayı bazen sistemlerin kötü zamanları oluyor, günlerce haftalarca zarar yazmaya devam ediyor yeri geliyor aylarca yatay takılıyor , 10-15 bin puan zarar ediyorsun, kayma komisyon derken 20 binleri bulduğu zamanlar olabiliyor, işte irade burda devreye giriyor, yeter artık nereye kadar devam edecek zararlarım yeter dediğinde sistemi devre dışı bırakıyorsun sonra bi bakıyorsun, sistemler karda uçmuş gitmiş, tekrar sisteme girsen bi dert girmesen bi dert.
    Benim batışlarımdan biride böyle oldu sistem tarihi zarar yazdı - 15 binleri gördü yeter dedim sistemden çıkıp başka sisteme geçtim buseferde o sistemin en zararlı zamanına denk gelince sermayeyi baya erittik sistem değiştirmesem diğer sistem zararımı kurtaracaktı ama işte o anlık piskoloji herşeyi mahvediyor.
    O yüzden sistemciysen senin de robot gibi olman gerekir, haber, yorum, dünya gündemi, sistemin zarar yazması, aylarca yatay takılması hiçbirşeyi takmaman sisteme bağlı kalman gerekir, asıl soru bu böyle durumlarda halen devam edebilecekmisin?
    Kaldıracı iyi ayarla 4/1 veya daha altı olsun.
    Sisteminizede her zaman sadık kalın,ozaman sisteminiz işe yarar ve yapması gerekeni yapabilir.

POT-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Buradaki yorumlarım ve tavsiyelerim kişisel görüşüme dayanmaktadır.Bu bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir!

7. Göktürk çok güzel yazmışsın, Robot açtığım 3 günde hiç müdahale etmedim, bundan sonra müdahale etmeyi de düşünmüyorum, hatta seans izlemek dahi sistemci olana zarar. Önümüzdeki günlerde seans izlemeyi de bırakabilirim. Gün sonu kar zarar belli olacaktır. Max dd geçmiş testlerden fazla sapmazsa panik olacak bir durum da yoktur, düşük/ makul max dd bir sistem izlemeli, 20 Bin max dd ile tabi ki panik olunur. Erhan'ın geçmiş sayfalarda bahsettiği risk yönetimi çok önemli bir konu. Aslında söyleyecek çok şey var ama bu söylenenler seans açıldığında önemsiz hale geliyor. Bir makine iyi bir satranç oyuncusunu yenebiliyorsa piyasayı da yenebilir, en azından insana göre daha fazla şansı olur.

8.  Alıntı Originally Posted by HALİL KALKAN Yazıyı Oku
    Göktürk çok güzel yazmışsın, Robot açtığım 3 günde hiç müdahale etmedim, bundan sonra müdahale etmeyi de düşünmüyorum, hatta seans izlemek dahi sistemci olana zarar. Önümüzdeki günlerde seans izlemeyi de bırakabilirim. Gün sonu kar zarar belli olacaktır. Max dd geçmiş testlerden fazla sapmazsa panik olacak bir durum da yoktur, düşük/ makul max dd bir sistem izlemeli, 20 Bin max dd ile tabi ki panik olunur. Erhan'ın geçmiş sayfalarda bahsettiği risk yönetimi çok önemli bir konu. Aslında söyleyecek çok şey var ama bu söylenenler seans açıldığında önemsiz hale geliyor. Bir makine iyi bir satranç oyuncusunu yenebiliyorsa piyasayı da yenebilir, en azından insana göre daha fazla şansı olur.
    Son cumlenize bie tanede ben sonuna ekleme yapayiyi hir santranc oyuncusu yene bilir en azindan insan gore daha fazla sansi olur. O mainenin verdigi kararlara mudahle etmezsen.

Yeni iseniz bu cunleyi unutmayin her yeni baslayan mutlaka bir gun mudahle eder sistemine. O gun gelecek olursa bu cumleyi hatirlayin

O makina belkide rakibine karsi butun piyonlarini kalesini kaybediyor. Ancak bir vezirle butun oyunu lehine ceviriyor.

Insanoglu o makineye buna ya piyonlarin hepsini kaybetti diye mudahle etseydi. Bir makina en iyi santranc oyuncusu hicbir zaman yenemeyecekti.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

Sayfa 246/350 İlkİlk ... 146196236244245246247248256296346 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •