Sayfa 743/1003 İlkİlk ... 243643693733741742743744745753793843 ... SonSon
Arama sonucu : 8023 madde; 5,937 - 5,944 arası.

Konu: HALK Cafe - II

1.  Alıntı Originally Posted by browjn Yazıyı Oku
    Citi 3.75 hedefi vardı 1 yıl önce falan.
    3.75 hedef verdikten sonra şimdi de bu hedefi yukarı yönde güncelledi
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    933
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Lufthansa kalıcı olarak 40 uçağı filodan çekti, Lufthansa'nın budget airline iştiraki olan Eurowings ameliyattan geçiyor downsizing filan yapılıyor, bu gelişmeler Pegi için gayet olumludur çünkü Avrupadaki pazar payını artırabilecek
    Havacılık hakkında çok az şey biliyor çok şey söylüyorsunuz. Ufak bir eleştiri...
    Z a m a n ı S a t ı n A l a m a z s ı n !

3.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    QNBFL yıllık cirosu 500 milyon tl, piyasa değeri 13.5 milyar tl, yıllık cironun 27 katı kadar bir PD'ye sahip, hissesi 115 tl den kapandı bugün, bir ara 239 tl yi görmüştü ve PD 27 milyar tl ye çıkmıştı yani yıllık cironun 54 katına, F/K rasyosu o zaman 300 (üç yüz) gibiydi, borsada mantık arayanlar boşuna arıyorlar
    trgyo defter değeri 8.50 lira
    4 yıllık kira geliri değerinden işlem görüyor, gayri menkullari yok hükmündedir..
    e tabi dükkanlardan bu ara kira alamayacak.

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
    IPO da 4,84'den almıştım.
    Şimdi 74 cent.
    Borsa anormal bir yer.
    Hesaba kitaba uymuyor.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

5. Halkbankta olası senaryolar çok fazla. Örneğin TVF'nin elindeki %51'e karşı gelen hisseler blok olarak satılabilir. Veya da artan batık kredi oranları yüzünden ve düşen sermaye yeterlilik rasyosu nedeniyle HALK-VAKIF birleşmesi gündeme gelebilir. Bu 2 bankanın elindeki özkaynaklar 60 milyar tl yi aşıyor.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

6. Sportif hisseleri takip ediyor musunuz? GSRAY FENER BJKAS TSPOR'u kastediyorum. Son derece spekülatif hisselerdir bunlar. Ayrıca bu sportiflerin hepsi sermayelerini tümüyle yitirdiği gibi derin eksilere geçmiş durumdadır yani TTK'ya göre teknik olarak batık durumundadır. Ancak senede 1 veya 2 kere mükemmel fırsat sunarlar.

7. Bu 4 sportif A.Ş. arasında mali tablosu en berbat olan BJKAS'tır. Bilançoya bakarsanız ne demek istediğimi anlarsınız. 240 milyon tl lik sermaye çoktan tükendiği gibi 1 milyar tl ye yakın eksiye geçmiş durumdadır BJKAS. Bu virüs olayı mali tabloyu daha da kötü duruma sokacaktır. İşbu nedenle ben BJKAS'ın yüksek montanlı bir bedelliye gitme olasılığı çok yüksek görüyorum. Yapılması gereken tek şey beklemek. Bedellinin hisse fiyatındaki olumsuz etkisi momentumunu yitirir yitirmez alım yapmak çok yüksek kâr olasılığını doğurur. Mesela FENER'in son %1250 lik bedelli açıklaması ertesinde hisse eski fiyat bazında 34 tl den 8 tl lere göçmüştü (%75 düşmüştü), bundan 1 ay önce 48 tl yi gördüğüne göre demek ki en tepeden %85 e yakın düşmüş. Bölünme ertesinde yeni fiyat bazında 5.9 a kadar geriledi hisse, sonra da 1 yıl geçmeden 22.40 a kadar çıktı. En dipten en tepeye 4 kat ediyor. Benzer fırsat olası bir BJKAS sermaye artırımında yaşanabilir.

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Sportif hisseleri takip ediyor musunuz? GSRAY FENER BJKAS TSPOR'u kastediyorum. Son derece spekülatif hisselerdir bunlar. Ayrıca bu sportiflerin hepsi sermayelerini tümüyle yitirdiği gibi derin eksilere geçmiş durumdadır yani TTK'ya göre teknik olarak batık durumundadır. Ancak senede 1 veya 2 kere mükemmel fırsat sunarlar.
    İddaa yerine alırım.
    Zamanlamasını iyi yapmak gerekli.
    O zaman iyi para bırakır.
    Bu ara Nasdaq fonu aldım.
    Tepkiden sonra çıkacağım.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

Sayfa 743/1003 İlkİlk ... 243643693733741742743744745753793843 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •