Sayfa 981/992 İlkİlk ... 481881931971979980981982983991 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 7,841 - 7,848 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - I

1.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Belki de cok iyi kalpli hayirsever birisidir, kim bilir??

Syg,
    Sn Dudu,

İşbankasının Eurobond Fonu,
    https://www.isportfoy.com.tr/tr/yatirim-fonu/IPV/TRL
    Yılbaşında 6.741878 TL fiyat imiş. yANİ YÜZDE 14 KAZANÇ GETİRMİŞ görünüyor.

Bugün 7.724661 TL ise ve bunda vergi yoksa yüksek oranlı devalüsyon beklentisinden korunmak için iyi bir alternatif mi?

Konuştuğum bankacı yılbaşında Eurobond Fonu alan müşterilerin zarar ettiğinden bahsetti. Bu nasıl olabilir?
    TL ni değer kaybetti bir ortamda Eurobond faizi diyelim 5 puan yükselmiş olsa da zarar etme potansiyeli, var mıdır?
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,310
     Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Sn Dudu,

İşbankasının Eurobond Fonu,
    https://www.isportfoy.com.tr/tr/yatirim-fonu/IPV/TRL
    Yılbaşında 6.741878 TL fiyat imiş. yANİ YÜZDE 14 KAZANÇ GETİRMİŞ görünüyor.

Bugün 7.724661 TL ise ve bunda vergi yoksa yüksek oranlı devalüsyon beklentisinden korunmak için iyi bir alternatif mi?

Konuştuğum bankacı yılbaşında Eurobond Fonu alan müşterilerin zarar ettiğinden bahsetti. Bu nasıl olabilir?
    TL ni değer kaybetti bir ortamda Eurobond faizi diyelim 5 puan yükselmiş olsa da zarar etme potansiyeli, var mıdır?
    Vergi yok degil, alis satis farkindan %10 kesilir..
    Bu stopaj seklindeki vergi nihai vergidir. Bireysel eurobond yatirimindaki gibi belli bir sinirdan sonra ayrica beyanname verme yukumlulugu yoktur.

Gelelim simdi sizin sorunuza..

Yilbasinda alan neden zarar etmis olabilir??

Eurobond fonunun icerigini bilmemekle birlikte cdsler ve buna bagli eurobond fiyatlari dusunce getiri artar..
    Yani sizin fonunuzun icindeki eurobondlarin fiyatlari artan risk nedeni ile dusmustur.
    Baska turlu bir zarar etme imkani yoktur.

Eurobond fonlarinda kuponlar geldikce eurobondun varliklarina eklenir, itfa edilenlerin yerine yenileri alinir..
    Eurobond fonu size direkt kupon faizi odemez.
    Uzun lafin kisasi eurobond alirken de onumuzdeki donem konjonktur ne olabilir bunu kestirmek gerekir.

Fonun temel bilgiler kisminda da su ibare var:

Fon Piyasa faiz öngörüsü çerçevesinde portföy vadesini ve varlık dağılımını dinamik şekilde kullanarak döviz cinsinden borçlanma araçlarının getirilerinden azami ölçüde yararlanmayı amaçlamaktadır.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,310
     Alıntı Originally Posted by mrfatih Yazıyı Oku
    TL illüzyondur diyen birisi değilim en azından bakınız Alkim...%30 3 günde verdi nasıl bir illüzyon anlayamadım
    Vakti gelince anlarsin sevgili kardesim..

Syg,

4.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Vergi yok degil, alis satis farkindan %10 kesilir..
    Bu stopaj seklindeki vergi nihai vergidir. Bireysel eurobond yatirimindaki gibi belli bir sinirdan sonra ayrica beyanname verme yukumlulugu yoktur.

Gelelim simdi sizin sorunuza..

Yilbasinda alan neden zarar etmis olabilir??

Eurobond fonunun icerigini bilmemekle birlikte cdsler ve buna bagli eurobond fiyatlari dusunce getiri artar..
    Yani sizin fonunuzun icindeki eurobondlarin fiyatlari artan risk nedeni ile dusmustur.
    Baska turlu bir zarar etme imkani yoktur.

Eurobond fonlarinda kuponlar geldikce eurobondun varliklarina eklenir, itfa edilenlerin yerine yenileri alinir..
    Eurobond fonu size direkt kupon faizi odemez.
    Uzun lafin kisasi eurobond alirken de onumuzdeki donem konjonktur ne olabilir bunu kestirmek gerekir.

Fonun temel bilgiler kisminda da su ibare var:

Fon Piyasa faiz öngörüsü çerçevesinde portföy vadesini ve varlık dağılımını dinamik şekilde kullanarak döviz cinsinden borçlanma araçlarının getirilerinden azami ölçüde yararlanmayı amaçlamaktadır.

Syg,
    Bilgi için teşekkürler sn Dudu.
    Benim size ek bir fikrinize ihtiyacım var.
    Elimde Kasım vadeli yüksek faizli mevduat var.
    Kasıma kadar yükse oranlı devalüasyon riskinden korunmak için İş bankası Eurobond FONU alsam,

1. Senaryo da; Corona nedeniyle her şey sakinleşir ve dolar yükselmezse dolar aynı kalsa veya yüzde 5 düşse Eurobond faizleri de düşeceğinden büyük bir zarar oluşur mu?

2. Senaryo da; Coronanın gecikmeli etkileri ekonomilere gelen maliyet nedeniyle dolar yükselir, Eurobond faizi de nispi olarak yükselir ancak diğer ülkelerde durum stabil olursa büyük bir zarar oluşur mu?

3. Senorya da; Coronanın gecikmeli etkileri nedeniyle bizde ve diğer ülkelerde resesyon yaşanırsa Eurobond faizi de nispi olarak yükselir mi, yoksa bol para nedeniyle düşer mi? Aynı şekilde dolarda da benzer bir hareket mi beklenmeli.

Özetle, şu dönemi, 90 lardaki gibi servet kaybı yaşamadan atlatılması amacıyla fazla riski olamayan bir hedge enstürümanı var mıdır?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,310
     Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Bilgi için teşekkürler sn Dudu.
    Benim size ek bir fikrinize ihtiyacım var.
    Elimde Kasım vadeli yüksek faizli mevduat var.
    Kasıma kadar yükse oranlı devalüasyon riskinden korunmak için İş bankası Eurobond FONU alsam,

1. Senaryo da; Corona nedeniyle her şey sakinleşir ve dolar yükselmezse dolar aynı kalsa veya yüzde 5 düşse Eurobond faizleri de düşeceğinden büyük bir zarar oluşur mu?

2. Senaryo da; Coronanın gecikmeli etkileri ekonomilere gelen maliyet nedeniyle dolar yükselir, Eurobond faizi de nispi olarak yükselir ancak diğer ülkelerde durum stabil olursa büyük bir zarar oluşur mu?

3. Senorya da; Coronanın gecikmeli etkileri nedeniyle bizde ve diğer ülkelerde resesyon yaşanırsa Eurobond faizi de nispi olarak yükselir mi, yoksa bol para nedeniyle düşer mi? Aynı şekilde dolarda da benzer bir hareket mi beklenmeli.

Özetle, şu dönemi, 90 lardaki gibi servet kaybı yaşamadan atlatılması amacıyla fazla riski olamayan bir hedge enstürümanı var mıdır?
    Artik eurobond fonu alinmaz..
    Dolayisi ile 1. senaryo hem gerceklesmesi en olasi, yani baz senaryo, hem de zarar ettirebilme olasiligi yuksek.

2. Senaryo buna daha az ihtimal veriyorum.

3. Senaryo da bana ihtimali dusuk gibi geliyor. Eurobond faizinin daha fazla yukselecegini sanmiyorum.

Kasimda TL donusunde doviz kim bilir nerede olacak diye dusunuyorsaniz ve korkuyorsaniz vadeli islemlerden kasim vadeli fiyatlara bakip isinize geliyorsa vadeli doviz alim opsiyonuna girmek lazim...
    Ben acikcasi boyle islem yapmadigim icin teknik detayini bilemiyorum.

Syg,

6.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Artik eurobond fonu alinmaz..
    Dolayisi ile 1. senaryo hem gerceklesmesi en olasi, yani baz senaryo, hem de zarar ettirebilme olasiligi yuksek.

2. Senaryo buna daha az ihtimal veriyorum.

3. Senaryo da bana ihtimali dusuk gibi geliyor. Eurobond faizinin daha fazla yukselecegini sanmiyorum.

Kasimda TL donusunde doviz kim bilir nerede olacak diye dusunuyorsaniz ve korkuyorsaniz vadeli islemlerden kasim vadeli fiyatlara bakip isinize geliyorsa vadeli doviz alim opsiyonuna girmek lazim...
    Ben acikcasi boyle islem yapmadigim icin teknik detayini bilemiyorum.

Syg,
    Zaman ayırdığınız için teşekürler.

7. Borsada hep kazanacaginizdan bahsediyorsunuz... Sanki borsada kaybetmek yokmu.. coronadan önce bi arkadaşın israrlariyla 30 bin liralik isfin almıştım 1 haftada 15 bine indi.. İyice coşup 300 bin liralık almış olsaydim nolcakti.. Sağlam gitmek iyidir bence ufak ufak alinir satilir ama hurra diye dalmak cok riskli şu ortamda.. Daha ne olacağıni kimse kestiremiyor..Parayi muhafaza etme devri şu gunler

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. eurobond ile eurobond fonunu karıştırıyorsunuz gibi..
    eurobond faizleri düşerse eurobond fonu kar etmesi gerekmezmi.. tahvil fonlarıyla aynı mantık..
    ayrıca eurobondda stopaj yokken fonunda %10 stopaj vardır..

Sayfa 981/992 İlkİlk ... 481881931971979980981982983991 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •