Sayfa 985/996 İlkİlk ... 485885935975983984985986987995 ... SonSon
Arama sonucu : 7963 madde; 7,873 - 7,880 arası.

Konu: Viop - XXIII

1. cıddı anlamda kararsız kaldım bırıız akıl verebılrmı borsada 150 bın tl zararım var n yaptısam 15 gundur cıkaramdım 150 bın tl krdı cekıp zararı kapatayımmı yoksa elmde kalan parayla halk bank alıp 7 tlye glemsı zararı kurtaramam yetcek yalnız ckcgım kredının aylık odemesı 3850 tl oda ıcerdekı nan paranın faız karsılıyor cddı anlamda ne ypaım bır aklı versenız

2. Ya hepimiz 3-5 bin kişinin rahatı için yaşıyoruz bu ülkede. Hatanız kendinizi değerli sanmak. Vergi ayarlamaları, düzenlemeleri, güncellemeleri, değişiklikleri, yani aslında zam olmayan tüm o şeyler gerekli.
    Bir çanta yeni dolar kuruyla kaç para arttı haberiniz var mı!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Güney Batı Ege Kıyıları...
    Gönderi
    1,663
    Blog Entries
    6
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Bu sistemde son 5 yılda böyle oldu. Geçen sene boktan şahin 12bin civarı iken bu sene 50 isteyen var avrupada araba yaşlanınca fiyatı düşer veegisi artar bizde fiyatı artıp vergisi düşüyor
    Dunyadan bir farkimiz olsun dimii başgan
    Biz herkes gibi olmayalım
    Canım Kendim...
    twitter : @borsadan_hisse

Alıntı Originally Posted by topborsa07 Yazıyı Oku
    cıddı anlamda kararsız kaldım bırıız akıl verebılrmı borsada 150 bın tl zararım var n yaptısam 15 gundur cıkaramdım 150 bın tl krdı cekıp zararı kapatayımmı yoksa elmde kalan parayla halk bank alıp 7 tlye glemsı zararı kurtaramam yetcek yalnız ckcgım kredının aylık odemesı 3850 tl oda ıcerdekı nan paranın faız karsılıyor cddı anlamda ne ypaım bır aklı versenız
    bence halkbank takıntısından kurtulmak lazım.. başka güzel hisseler yok mu? olasılık hesaplarını düşünün.. tek bir hissenin (üstelik sürekli problemlerle anılan) 7 tl ye gelmesi mi yuksek olasılık yoksa sektörünün lider hisselerinin genel bir rallide değerini bulması mı? tek hisseye bağlamayın ümitleri.. 3-4 hisse en az..

özel banka + holding + sanayi (demir çelik).. bu üç alandan toplamı 3-4 tane en fazla hisse.. maliyeti efektif yönetebilmek için bu kadar yeterli.. endeks 30 içinden olsun.. ve en büyükleri olsun.. isim vermiyorum.. ama zaten belli..

elbette tavsiye değil.. sadece sizin yazınıza cevaben düşüncelerim..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

5. ozamnda hıss adedı azılmıs olcak

Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    bence halkbank takıntısından kurtulmak lazım.. başka güzel hisseler yok mu? olasılık hesaplarını düşünün.. tek bir hissenin (üstelik sürekli problemlerle anılan) 7 tl ye gelmesi mi yuksek olasılık yoksa sektörünün lider hisselerinin genel bir rallide değerini bulması mı? tek hisseye bağlamayın ümitleri.. 3-4 hisse en az..

özel banka + holding + sanayi (demir çelik).. bu üç alandan toplamı 3-4 tane en fazla hisse.. maliyeti efektif yönetebilmek için bu kadar yeterli.. endeks 30 içinden olsun.. ve en büyükleri olsun.. isim vermiyorum.. ama zaten belli..
    dagılım olunca gtırı duscek

Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    10 yıl boyunca en tavandan vergi ödedim.. bugunün şartlarında en az %35 gelir vergisi demek..
    sgk kesintim %15 civarı.. kdv %18..

araba alabilmek benim hakkım değil mi?? her türlü vergisini zaten vermiş birisiyim..

"sorunum yok" demişsin ama açıkçası toplanan vergi ile bir sorununun olması lazım.. vergi kaçırmayan insanlar için şu anda vergiler zulüm mertebesinde.. vergi vermeyenlerin vergilerini biz ödüyoruz.. ayrıca her yıl vergiler artıyor..

25-30 yıl once çok daha az vergi vardı.. ama ülkenin çarkları dönüyordu.. demek ki bunlar fazla vergi topluyorlar.. ve geçmiş iktidarlara göre daha beceriksizler..

şimdi bu vergileri diyanet dahil siyasal islam projesinin finansmanı için kullanıyorlar.. ayrıca şatafat ve doyurulacak yandaş tabaka ve stk lar var..israf var.. bunları düşündüğünde denklem daha manalı hale gelir..

yani denklemde problem yok.. sadece eksik "terim" var : siyasal islamın finansmanı + israf + şatafat
    Vergi ile sorunum yok. Bizden çok daha fazla vergi alan ülkeler mevcut.
    Sorun bu verginin herkesten alınamaması ve doğru harcanamaması.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Vergi ile sorunum yok. Bizden çok daha fazla vergi alan ülkeler mevcut.
    Sorun bu verginin herkesten alınamaması ve doğru harcanamaması.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    nerede bizden fazla alınıyor..?? bir beyaz yakayı düşün ne kadar vergi veriyor..

vergi kaçıranlar engellenmediği için vergisini düzgün verenlerden daha çok vergi alınıyor..

dolayısıyla kişisel bazda ben sıradan bir alman veya amerikalıya göre daha fazla vergi veriyorum.. net bir gerçek..

gelir vergisi + kdv + ötv.. bu vergilerin toplamı bizi dunya şampiyonu yapıyor..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Alıntı Originally Posted by topborsa07 Yazıyı Oku
    dagılım olunca gtırı duscek
    getiri düşmez.. belki daha bile fazla olur..bankalar genelde sanayiden ve holdinglerden daha düşük artarsa, mesela gelecek 12 ayda..

bu senaryoda sende sadece banka olursa getirin düşük olur..

ama diğer senaryoda "banka + sanayi + holding" olacağı için banka düşük olsa bile aslında getirin daha yuksek olabilir.. ama sen bilirsin.. tek hisse her zaman risklidir..

Sayfa 985/996 İlkİlk ... 485885935975983984985986987995 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •