Sayfa 876/1002 İlkİlk ... 376776826866874875876877878886926976 ... SonSon
Arama sonucu : 8016 madde; 7,001 - 7,008 arası.

Konu: Viop - XXVII

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    Prof.Osman Müftüoğlu'nun yazısı vardı bugün.Benim bakanla görüşmemde edindiğim izlenim ÇİN aşısı bedava yapılacak diğer aşılar eczanede para ile satılacak diyor.Pfizer v.s.

Ben ne kendime ne aileme çin aşısı yaptırmam...

Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Aşı onaylarında 2 kriter var.Birincisi etkinlik kriteri onun yüzdeleri Biontech-pfizer,moderna,astra zenaca-oxford gibi ilaç firmaları tarafından yayınlandı,yani test çalışmalarına göre aşının virüse karşı koruyuculuk oranı genelde kriteri karşılanıyor.
    Ama bir de güvenlik kriteri var,onun için bir açıklama yok.Güvenlik kriteri ne,aşı virüse karşı koruyucu olsa bile başka bir hastalığa örneğin MS,felç ,parkinson, Alzheimer gibi hastalıklara yol açmaması.Biontech'in aşı denemesi hariç, diğer ilaç firmaların test çalışmaları sırasında bazı norolojik vakalara rastlandı,çalışmalar durduruldu ama sonrasında aşıdan kaynaklanmadığı duyurulup çalışmalara devam edildi.Aslında normalde, aşı olanların 2 yıl gözlenip başka bir hastalığa yol açmadığının tespit edilip ondan sonra aşıya ruhsat verilmesi lazım ama ,covid19'un çok bulaşıcı olması ve ülke ekonomilerine çok zarar vermesi nedeniyle aciliyetten aşılara kullanma ruhsatı verilecek.Umalım aşılar covit'ten korurken başka bir hastalığa yol açmaz.
    Bence ,aşı olunacaksa, Biontech'in aşısı diğerlerine göre daha az riskli gözüküyor.

Alıntı Originally Posted by TÜRKOĞLU Yazıyı Oku
    Prof.Osman Müftüoğlu'nun yazısı vardı bugün.Benim bakanla görüşmemde edindiğim izlenim ÇİN aşısı bedava yapılacak diğer aşılar eczanede para ile satılacak diyor.Pfizer v.s.

Aşının piyasada satılacağına dair bir bilgi var mı ki ? Apple telefon mu bu paralel ithalatla gelsin.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

3.  Alıntı Originally Posted by şahit Yazıyı Oku
    Nası yani, yabancı giriş yapabilsin diye mi yükselttiler doları?
    saçma,
    galibin tahtası değil ki,
    yerli ve milli para sonuçta. asdas.
    Bugünkü döviz çıkışında kamu bankalarının alımı olabilir.Asist-gol !

4.  Alıntı Originally Posted by TÜRKOĞLU Yazıyı Oku

eczaneler -70 derecelik gerekli soğuk zinciri kurup nasıl satacaklarsa Pfizer'ın aşısını..?

5.  Alıntı Originally Posted by KPL Yazıyı Oku
    bist 1362-68 hedefte bence
    dolartl sürpriz yapmazsa tabi ama 7.8 tepkisi bitebilir onun da (belki bitti)
    7,70-7,75 yaylasına geidl, Silecek, paspas yapcak eşya dizcek oturup kurulacak.
    Kamuları bekleyecek versin taze dolarları
    MByi bekleyecek açsın yeni şortları 2021 vadeden

Yaylanın sırtı 8,60 zirvesine yaslanmış. Arada canını sıkarsa AB, RTE çıkar 8,25 tepelerine temiz hava alır.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    eczaneler -70 derecelik gerekli soğuk zinciri kurup nasıl satacaklarsa Pfizer'ın aşısını..?
    Pfizer o konuyla ilgili açıklama yaptı.Aşıyı kuru buz ile nakliye edecekler.
    Önemli olan aşının bulunması,gerisi teferruat işler.

Alaman ve yunan gavuru bizim nakliye gemimize el koyup hukuksuzca arama yapıor malasef basında bunu yazan yok berak albayrakın isitifası style....ülen pala long ya hiç bi olumsuz haberi görmeyız medyada artıkın....

Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    yabancı 2. jetonu atar 1-2 haftaya merak etmeyin...
    Neredeen nereye ), güzell..

Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    aşağıdan atar, yukarıdan atar onu bilmem...
    sonuçta yükseliş trendinde bir bozulma olmaz sadece kar satışı olur bana göre.
    ha önemli olan short da sen bunu yakalayabilir misin?
    yakalasan da ne kadarını yakalarsın, ne kadar kar yazarsın veya zarar yazarsın ?
    bunları iyi düşünmek ona göre hareket etmek lazım bana göre.
    Peeki ; Ya trend bittiyse ise ?, veya bir bozulma olursa mevcut trendde, ki kâr satışı bile yetebilirken biz viopculara ?

150X-151X yakalayabildin mi, ordan ne kadar kâr zarardasın,

yada 149X sunumu olmakta ya epeydir hisse-long kapatıyormusun ki mesela

bunları da biraz düşünüp hareket etmek lazım. )

Sayfa 876/1002 İlkİlk ... 376776826866874875876877878886926976 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •