Sayfa 111/1000 İlkİlk ... 1161101109110111112113121161211611 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 881 - 888 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XI

1.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Bir toplantıda bizim bakanlardan biri tanıştığı adamın çek denizcilik bakanı olduğunu öğrenince nasıl olur sizin deniz sınırınız yok ki demiş,adam da e sizde de adalet bakanlığı var demiş.Ben ersan şen i dinleyemiyorum,bir ton masal anlatıyor,hukuken şöyle olur hukuk şunu emreder,hukuk buna izin vermez falan ,bir de acaip hafıza var bir ton hukuk maddesi sıralıyor ne kafa bırakıyor ne bişi.Halbuki yetişkin her türk evladı bilir ki türkiyede hukuk görecelidir esnektir,hatta o kadar esnektir ki bazen ney lastiği idi o neyse boşverin işte hukuk konusu o adamın dediği gibi değil.Koca profesör olmuş ama boş konuşmalar yapıyor işte.
    Detaylara takılmiyorum ayrıca Yargıtay ictihatlarini da izlemiyorum ama mesele şu ki söylediği şey çok önemli usul, esasa feda edilemez , usul hatası yaparak veya göz ardı ederek varılan her karar basitlige ucuzluga ve hukuksuzluğa açılan kapıdır bana şimdi bu kadarı bile yetiyor bilmem anlatabildim mi ?
    Selamlar

Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    Detaylara takılmiyorum ayrıca Yargıtay ictihatlarini da izlemiyorum ama mesele şu ki söylediği şey çok önemli usul, esasa feda edilemez , usul hatası yaparak veya göz ardı ederek varılan her karar basitlige ucuzluga ve hukuksuzluğa açılan kapıdır bana şimdi bu kadarı bile yetiyor bilmem anlatabildim mi ?
    Selamlar
    Valla bizde öyle kararlar verildiki ne usul kaldı ne esas,hukuk tarihimiz yüz kızartıcı kararlar açısından çok verimlidir.Dönem değişirse bunlar düzeltiliyor,değişmezse yanan yandığı ile kalıyor.Fetö tasfiye edilmeseydi,darbe olayı olmasaydı o ergonokon faciası aynen devam ederdi,daha yeni yaşadık örneği.Brunson trump yüzünden bırakıldı filan.Bizde ne usulü ne esası, duruma göre ,zamanına göre ,adamına göre kararlar anında değişebiliyor.Böyle hukuk mu olur.

Herkes kendi kaderini yaşıyor Sn Hkm, hepimiz geçmişimizden ibaretiz.

FETÖ' nün zulmüne uğrayan biri olsaydınız yalanla iftirayla hapislerde sürünseydiniz ve sonra aa pardon denseydi size Ahmet Altan okumazdınız, akşam şakalaştığınız arkadaşınızı sabah PKK yüz parçaya ayırsaydı siz de elinizde poşetle ağlayarak arkadaşınızın parçalarını toplasaydınız Ahmet Kaya dinlemezdiniz, ha keza bütün aileniz gaz odalarında öldürülseydi Wagner' in adını dahi anmazdınız.

Hepimiz geçmişimizden ibaretiz, temelde aile eğitimi, biraz DNA lar, biraz zeka, biraz hormonlar, biraz sosyal statü ve tecrübeler, yaşadıklarımız. O yüzden -40 derecede yaşayan bir Yakut Türkü başka, eline tabanca tutuşturulup esirlerin kafasına sıkarken videosu çekilen IŞİD çocuğu farklı, Danimarka'da, Finlandiya'da, Japonya'da, yaşayan farklı. Herkes anasından doğarken başlıyor farklılaşmaya.

Doğru ve yanlış, gölgeleri bakış açısına göre değişen iki sütun gibi. Uzaydan dünyayı gizlice rontlayıp vakanüvislik yapan bir uzaylı olsaydım belki objektif kalabilirdim.

Daha dün bloombergte dinledim.Şirketler için bir vergi çıkarılmış,kardan sanırım yüzde 5 öde sonra kar payı dağıtırken ordaki stopajdan mahsup edersin denmiş.Yahu adam ya kar payı ödemeyecekse.Herneyse hadi bu ayrıntıyı da geçelim ,kanun 2020 karları için de geçerli denmiş.Yahu kanunların geçmişe işlememesi hukuğun temel kuralı değil mi.Hop dakka bir gol bir hukuğu şeettin gittin işte.

Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Herkes kendi kaderini yaşıyor Sn Hkm, hepimiz geçmişimizden ibaretiz.

FETÖ' nün zulmüne uğrayan biri olsaydınız yalanla iftirayla hapislerde sürünseydiniz ve sonra aa pardon denseydi size Ahmet Altan okumazdınız, akşam şakalaştığınız arkadaşınızı sabah PKK yüz parçaya ayırsaydı siz de elinizde poşetle ağlayarak arkadaşınızın parçalarını toplasaydınız Ahmet Kaya dinlemezdiniz, ha keza bütün aileniz gaz odalarında öldürülseydi Wagner' in adını dahi anmazdınız.

Hepimiz geçmişimizden ibaretiz, temelde aile eğitimi, biraz DNA lar, biraz zeka, biraz hormonlar, biraz sosyal statü ve tecrübeler, yaşadıklarımız. O yüzden -40 derecede yaşayan bir Yakut Türkü başka, eline tabanca tutuşturulup esirlerin kafasına sıkarken videosu çekilen IŞİD çocuğu farklı, Danimarka'da, Finlandiya'da, Japonya'da, yaşayan farklı. Herkes anasından doğarken başlıyor farklılaşmaya.

Doğru ve yanlış, gölgeleri bakış açısına göre değişen iki sütun gibi. Uzaydan dünyayı gizlice rontlayıp vakanüvislik yapan bir uzaylı olsaydım belki objektif kalabilirdim.
    Olaya farklı bakıyoruz,ben ahmet kaya dinlerken orda şarkıyı yaşıyorum,o adamın pkk sempatizanlığı başka konu.Ahmet altan benim hayatıma girdiğinde onun fetö ile alakası yoktu,ahmet kaya girdiğinde de pkk yoktu.Yani benim nöronlarımda bunlarla ilgili çağrışımlar gençliğim onları ilk tanıdığım zamanki düşüncelerim falan.Şimdi tanıyan genç bir insan olsam belki dediğiniz gibi antipatik gelebilirlerdi.Ama dostoyevski dehşetli bir türk düşmanı,onu bilsem bile gene onun kitaplarına bakışım değişmezdi sanırım,ben dostoyevskinin türk düşmanlığını çok sonradan öğrendim.Karışık durumlar sn achiles,herkes elbet neyi doğru bulursa onu yapacak.

Ahali robdöşambrını geymiş, boyun fularını takmış bir elinde sek Chivas viski, diğer elide puroylan entel takılıyor.

Benim bu laflara aklım basmıyor maalesef, çizgili Sümerbank pijamasıylan, rakı ve cigaraylan bu kadar oluyor demek ki.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Yani yasama yürütme ne ki, yargı ne olsun. Esas usül falan daha detay kalan konular. Şu an yasama yürütme yargı tek elde toplandı, böyle bir sorun varken, diğer alt sorunlar çözülemez zaten, onlar öyle olacak zaten mecbur. Zemin yamuldu, dikili sütunlar elbette yamuk olacak.

İyi kötü bir yasamamız vardı, kanunlar görüşülür tartışılır, oylanır, CB ye gider, o bi daha bakın buna der, Anayasa Mahkemesine gider o şuralarda sıkıntı var der, falan filan bir yürüyen sistem vardı. Devlette particilik eskiden de vardı ama bir şekilde herkese yer de vardı, şu an yürütme garabet bir hal aldı, geçenlerde yazmışlar eski sekreteri bilmem nerede Genel Müdür, yeni sekreter bir yere müdür, herkes en az 2-3 maaş, mülakat komisyonlarına önden gönderilen hazır listeler artı eksi yapılmış alımlarda Whatsapp'dan sızmış internete, ne oldu fıss hiç bir şey. Adam sabah akşam Atatürk'e küfrediyor twitter'da ne oluyor fıss hiç bir şey. Yani esas sıkıntı burada, devlet mekanizmasında. Kadroların içi boşaldı, önce biat, önce biat diye diye..

Dostoyevski ne yahu, yeni bir cipis markası mı, ben en iyisi rakıma döneyim, devreleri yakmadan.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Sayfa 111/1000 İlkİlk ... 1161101109110111112113121161211611 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •