Onemli Gunler Banner
Sayfa 224/262 İlkİlk ... 124174214222223224225226234 ... SonSon
Arama sonucu : 2092 madde; 1,785 - 1,792 arası.

Konu: ARSAN - Arsan Tekstil

2025 e kadar sermayeyi 400 milyona çıkarıyorlar.

Şirketimiz Yönetim Kurulu Üyeleri 24.05.2021 tarihli toplantısında' 1-Sermaye Piyasası Kurulu’nun
    II-18.1sayılı Kayıtlı Sermaye Sistemi Tebliği çerçevesinde 150.000.000.-TL (Yüzellimilyon TL) olan Kayıtlı Sermaye
    Tavanının250.000.000.-TL (İkiyüzellimilyon TL) artırılarak 400.000.000.-TL’sına (Dörtyüzmilyon TL) yükseltilmesine,2.
    Şirketimizinmevcut kayıtlı sermaye tavanın geçerlilik süresinin de bu kapsamda 2021-2025 yıllarını kapsayacak şekilde
    güncellenmesine,3- Şirket Esas Sözleşmemizin 6. maddesinin ekteki şekliyle tadiline, 4- Sermaye Piyasası Kurulu ve
    T.C.Ticaret Bakanlığı’ndan gerekli yasal izinler alındıktan sonra Esas Sözleşme değişikliğinin Genel Kurul’un onayına
    sunulmasına, Toplantıya katılanların oy birliği ile karar verilmiştir.Alınan karar doğrultusunda gerekli izinlerin
    alınmasıiçin Sermaye Piyasası Kuruluna 24.05.2021 tarihinde başvuruda bulunulmuştur.Şirketimizin mevcut kayıtlı
    sermayetavanının artırılması ve süre uzatımı için Sermaye Piyasası Kurulu'na yapılan başvurumuz, Sermaye Piyasası
    Kurulu'nun10.06.2021 tarihinde tarafımıza tebliğ edilen 04.06.2021 tarih ve E-29833736-110.04.04-6870 sayılı yazısı
    ileekteki şekilde onaylanmıştır.Esas sözleşme değişikliğine ilişkin olarak T.C. Ticaret Bakanlığı'ndan gerekli izinin
    alınmasınıtakiben söz konusu esas sözleşme tadil metni yapılacak ilk olağan Genel Kurul'un onayına sunulacaktır.

2. Kaç sene oldu başkan benim giriş 2017 sanırım. Hiç üzmedi ama istediğimiz patlama da gelmedi olsun memnunum arada alsat da yaptık maliyet geldi sıfıra bundan sonrası kendi bilir artık ama hakikaten iyi sirket neden değerlenmez çok üzülüyorum.
     Alıntı Originally Posted by kuluçka Yazıyı Oku
    şaşırttımı? tabiiki hayır,yapmasaydı şaşırırdık. kendi adıma,finansal tablolarda iyileşme devam ettiği sürece hiç sıkıntım yok. istediği kadar sıkabilirler. bir yerde muhakkak patlayacak.
    SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Kaç sene oldu başkan benim giriş 2017 sanırım. Hiç üzmedi ama istediğimiz patlama da gelmedi olsun memnunum arada alsat da yaptık maliyet geldi sıfıra bundan sonrası kendi bilir artık ama hakikaten iyi sirket neden değerlenmez çok üzülüyorum.

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ben 12 yıldır evlatlığım gibi bakıyorum. maliyetim zaten 3-4 trade ile sıfırında altında. bölünmeseydi 18TL lerde idi fiyatı. hedefime geldiğinde gözünün yaşına bakmam satarım. her bilançoda veriler güzelleşiyor,piyasa muhakkak görecektir. mesela BCG patners in bu kadar mal aldığını ilk defa görüyorum. hayırlısı diyelim.

bunlar iyi yatırımlar, akedaş elk ve akedaş dağıtımdaki paylarımız %21,15 den %27,5 a çıkarılmış. kasada TL olarak duran paranın faydası olmaz, pay artırımının her bilançoda etkisi görülecektir. kısacıları memnun etmeyebilir fakat OV yada UV de çok kazançlı bir yatırım olduğunu düşünüyorum. hayırlı olsun.

Şirketimiz Yönetim Kurulunun 14.06.2021 Tarihinde Aldığı Karar Gereğince' Şirketimizin %.21,15 oranında iştirak ettiği
    AkedaşElektrik Dağıtım A.Ş. ile yine %.21,15 oranında iştirak ettiği Akedaş Elektrik Perakende Satış A.Ş.
    şirketleriningüçlü yapısı, temettü ödeme verimliliğinin yüksek olması ve şirketimizin karlılığına olumlu etkileri
    değerlendirilmişve yine Farsan İnşaat Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ne ait Akedaş Elektrik Dağıtım A.Ş. (%.6,35
    oranındapay sahibi) ile Akedaş Elektrik Perakende Satış A.Ş. (%.6,35 oranında pay sahibi) iştirak hisselerinin satın
    alınmasınailişkin hukuki ve temel prensipler konuşulmuş ve tartışılmıştır. Neticesinde EPDK, Rekabet Kurumu ve diğer
    Kamukurum ve kuruluşlarından gerekli izin ve onayların alınarak şirketimiz ile Farsan İnşaat Tekstil San. ve Tic.
    A.Ş.’ninAkedaş Elektrik Dağıtım A.Ş. ile Akedaş Elektrik Perakende Satış A.Ş. şirketlerinde bulunan paylarının satın
    alınmasınınşirket menfaatlerine uygun olduğuna karar verilmiştir. Sonuç olarak Hisse Satış Sözleşmesi düzenlenerek
    imzalanmasınave her iki şirketin toplam hisse bedelinin DRT Kurumsal Finans Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. (DELOİTTE)
    tarafındanhazırlanan, 07.05.2021 Tarihli Değerleme Raporunda tespit edilen toplam 117.214.650 TL değerine kadar hisse
    alışbedeli olarak dikkate alınarak'-Farsan İnşaat Tekstil Sanayi Ve Ticaret A.Ş.’ne ait bulunan Akedaş Elektrik
    PerakendeSatış A.Ş. şirketinin 127.000 adet, 127.000 TL nominal değerli % 6,35 hissesinin 49.809.400.TL. bedelle satın
    alınmasına,(Satın alım işlemi neticesinde Arsan Tekstil San. Tic. A.Ş.’nin Akedaş Elektrik Perakende Satış A.Ş.’deki
    hisseoranının %27,50 oranına ulaşacağı bilgisinin verilmesine.)-Farsan İnşaat Tekstil Sanayi Ve Ticaret A.Ş.
    mülkiyetindebulunan Akedaş Elektrik Dağıtım A.Ş. şirketinin 63.500 adet, 1.587.500 TL nominal değerli % 6,35
    hissesinin67.405.250.TL. bedelle satın alınmasına, (Satın alım işlemi neticesinde Arsan Tekstil San. Tic. AŞ.’nin
    AkedaşElektrik Dağıtım AŞ.’deki hisse oranının %27,50 oranına ulaşacağı bilgisinin verilmesine.)-Ödemelerin,
    şirketimiztarafından finansal durum göz önüne alınarak 30.09.2021 Tarihine kadar taksitler halinde Farsan İnşaat
    TekstilSanayi Ve Ticaret A.Ş.’ne yapılmasına, -Söz konusu sözleşmenin imzalanmasını müteakip KAP’ta ve şirket kurumsal
    internetsitesinde kamuoyuna bilgi verilmesi ve diğer tüm bilgi verme, izin alma ve duyuru işlemlerinin tamamlanmasına
    kararverilmiştir.

5. resmen şirketin kasasını boşaltıyorlar.bende şirket ne düzgün diyordum.kasada para birikiyo saklamıyo diyordum.megerse amac başkaymış.farsan zaten kendi firmaları.kulucka başkasından satın almıyorlar.dikkat.kendi ceplerine göndermiş olcaklar şirket kasasındaki paraları..

kasada duran TL nin kimseye faydası olmaz. fakat akedaşlardan her 3 ayda gelecek bilanço artacaktır. dediğim gibi kısa dönemde iyi olmayabilir fakat bilançolar gelmeye başlayınca fark ortaya çıkacaktır. yadırgayacak bir durum göremiyorum bu işler böyledir, seneyede farsandaki para bi şekilde arsanın kasaya geçirilebir,bu yüzden birden fazla şirket kurarlar. patron şirketleri az vergi vermek için ellerinden gelen herşeyi yaparlar.

7. ayrıca elektrik şirketlerinin yuzde 6,35 için 117.214.650 tl gibi korkunc bir para çıkacak.Bu şirket zaten yılda 32.000.000 milyon yuzde 21,15 için temettü alıyordu.Oda son 2 yılda arttı.garantiside yok ilersi için.yani yılda yeni aldıkları yuzde 6,25 pay için yılda 9.607.000 temettu alır.Oda 12 yılda koydugu parayı anca geri toplar.zaten elektrik işi galiba 2035 te 13 yıl sonra bitecek.ihale bu kadardı. :))))))Ticari mantıkla 12fk normaldir ama zaten farsan onlarında.zamanda kalmadı.hazır bizimde hissedar oldugumıuz şirketin kasası boşaldı.

8. Bu yuzde 6,5 degerleme satınalma mantıgıyla arsanın sahip oldugu elektrik akedaş yuzde 27,5 oranı 495.000.000 milyon yapıyor.şirketin bu günkü4.97 kapanınışya 760.000.000 ederi var bu fiyatla.Ama sözleşmeler bittiği zamanda elektrik ve dogalgaz deger 0 düşecek.Elde var sıfır.
    Patronlara bravo valla.Parayı nasıl çektiler .Öyle bir tokat yedikki hiç aklıma gelmezdi.akedaşlar eski yıllar gibi 10 milyon temettulere düşerse asıl darbeyi o zaman yeriz.Bakmayın elektrik işi karlı degil.elektrikciler enerjiciler hep zararda.kendilerini kurtarmak için halka arz ediyorlar habire.
    akedadın 4 ortagı var ve hepsi güçlü.nakit problemi olmadıgına şirket düzgün ve karlı duruma gecmişti.

Sayfa 224/262 İlkİlk ... 124174214222223224225226234 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •