Sayfa 20/335 İlkİlk ... 1018192021223070120 ... SonSon
Arama sonucu : 2680 madde; 153 - 160 arası.

Konu: LOGO - Logo Yazılım

Yılbaşından 16 haziran cuma gününe kadar hisse performansları :

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Alıntı Originally Posted by borsaci34 Yazıyı Oku
    Logo'nun stratejik bir yatirimciya (Sage, Infor, SAP ya da benzeri ERP sirketlerine) satilmamasinin en buyuk sebebi Tugrul Tekbulut'un Logo'da kontrolu vermek istememesinden kaynaklaniyor. Cunku Sage, Infor ya da SAP, aldiklari sirkette cogunlugu ve dolasiyla kontrolu satin aliyor. Bu stratejikler almaya calisti, ama Tugrul Tekbuluk ikincil arz yapilip kontrolun kendinde kalmasini istedi. Yoksa Logo, stratejige kontrol primi ile beraber cok kolay 65-70TL fiyattan satilirdi.
    Arkadasim bilmiyorsun olaylari. SAGE'e satmaya calistigi meblag 40 milyon TL idi 2009 senesinde. 20 Milyon verdiler son anda ordan yatti. Adam bize burda 0.72'ye kadar milyon milyon lot basti sirketi satamadi diye. Cins adamin tahtasini bir biz tutuyorduk. Adami sirketinde patron parasini borsada hisselerinden kazanir diye bilirlerdi. Bize sagilacak inek gibi bastikca basiyordu. O basmayi gosterecem ona en son parti bittikten sonra.

Ayrica yok kontrolu elinden kacirmasinmis, yok bilmemne. Adam SAGE'e tamamini satiyordu sirketin.

Bir daha soracagim. Hisse 1-3-5'deyken gelmediniz de 60 olunca niye akliniza geldi de yere goge sigdiramamaya basladiniz?

Siz bunlarla ugrasirken benim asagidakilerden daha gecirecegim 10 bin lot var burada. 26 bir parti, 52 bir parti. En son da 78'den. Hicbir zaman sevmedim bu sirketi patronundan dolayi, sevmemeye de devam edecegim. Sevmemem benim para kazanmama engel degil.

Son partim bitsin kendisine de cok guzel bir yazi atacagim o 0.72'den bize milyon milyon gecirdigi lotlar icin. Acelem yok beklerim, ulkedeki enayi bitmez.

Son düzenleme : 666; 19-06-2017 saat: 00:53.

4.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Arkadasim bilmiyorsun olaylari. SAGE'e satmaya calistigi meblag 40 milyon TL idi 2009 senesinde. 20 Milyon verdiler son anda ordan yatti. Adam bize burda 0.72'ye kadar milyon milyon lot basti sirketi satamadi diye. Cins adamin tahtasini bir biz tutuyorduk. Adami sirketinde patron parasini borsada hisselerinden kazanir diye bilirlerdi. Bize sagilacak inek gibi bastikca basiyordu. O basmayi gosterecem ona en son parti bittikten sonra.

Ayrica yok kontrolu elinden kacirmasinmis, yok bilmemne. Adam SAGE'e tamamini satiyordu sirketin.

Bir daha soracagim. Hisse 1-3-5'deyken gelmediniz de 60 olunca niye akliniza geldi de yere goge sigdiramamaya basladiniz?

Siz bunlarla ugrasirken benim asagidakilerden daha gecirecegim 10 bin lot var burada. 26 bir parti, 52 bir parti. En son da 78'den. Hicbir zaman sevmedim bu sirketi patronundan dolayi, sevmemeye de devam edecegim. Sevmemem benim para kazanmama engel degil.

Son partim bitsin kendisine de cok guzel bir yazi atacagim o 0.72'den bize milyon milyon gecirdigi lotlar icin. Acelem yok beklerim, ulkedeki enayi bitmez.

Birincisi arkadasin degilim. Ikinci 2009 senesinin uzerinden 8 yil gecti. Logo, 8 yilda neler yapti ac bak finansallarina. O zaman tamami icin o paralar konusulmus olabilir, ama Logo'nun su anki degeri ortada. Sage gibi firmalar dedigim gibi kontrolu satin alir, 2009 senesinde sirketin yuzde yuzunu almak istedigi gibi. 2017 gerceginden konusmak gerekirse, Tugrul Tekbulut sirketin ucte birine sahip olmasina ragmen kontrol tamamiyle elinde, adami tebrik etmek lazim.

Sirketin 25milyon adet hissesi var. 10bin adet hisseciginle basarilar. Ben ilk 4lerden yatirim yaptim Logo'ya, sadece sen degilsin o seviyelerden alim yapan. Ben Logo'nun gelecegine o zaman da guveniyordum, simdi de.

5. Sn 666,bugune kadar para yatirdigi hisselerde deger kaybi yasayip sirketin patronuna veryansin edeni gordum de sizin gibi dusuk maliyetle bi ton mal alip kimi insanlara gore nerdeyse servet kazandiran bir sirketin patronuna demedigini birakmayan bi tür daha gormedim..yani daha ne bekliyordun tugrul tekbuluttan,sirketi uzerine mi yapsin istiyorsun??eger begenmiyorsan begenenler var,bak 59 tl den citi-deutche hisselerine talip,sat kurtul,patronunu sevdigin bi sirkete ortak ol,kendine de daha fazla bu izdirabi yasatma..

Sayfa 20/335 İlkİlk ... 1018192021223070120 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •