Sayfa 733/1000 İlkİlk ... 233633683723731732733734735743783833 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 5,857 - 5,864 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by mkdmkd Yazıyı Oku
    Yorumların doğru,kendi notlarımı ekliyorum;
    - CDS in düsük olduğu ve doların görece alım fırsatı verdiği donemlerde doları topla
    - CDS İN yüksek olduğu dolar maliyeti yüksekkende iyi orandan eurobond topla

- Eurobondlarında vade beklemeden alım satım yaparsan beyanname ve gelir vergisi vermen şart.Maliyet hesaplarında bunu unutma.

- Kupon faiz gelirlerin belli bir değeri geçerse beyanname ve vergi bermem gerek unutma.Eğer kupon faizine ilave gayrimenkul(kira) iratı elde ediyorsan kesin beyanname ve vergi çıkar bunu unutma.

- Eurobondlarda en büyük risk Ülkenin temerrüde dusmesidir.Bu zor bir olasılık ama olursa ülkece bedel oderiz bunu unutma.Bu nedenlede kenarda belli bir ayrı likitin bence olsun.

- Benim endişelerimden biride dolar mevduat faizleri bu derece düşükken ve dolar bu kadar gozdeyken insanların eurobondlara yoneliminin artması.İktidar buna duyarsız kalmayabilir ve ilave düzenlemelere gidebilir.Bunu korkarak yazıyorum .
    Başkaca bir şey de aklima gelirse paylaşırım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    EuroBond Bizim toplumun alışkanlıklarına ters mevzudur. Çoğu kesim bilmez. Bileninde işine gelmez. Alış/Satış farkı yüksek. Toplumda en iyi yatırım tercihi ev almak olduğu için, merak etme. Eurobond'u bin kişiye anlatsan 1 kişi ikna olur ve alır. Bizim toplumda kısa yoldan zengin olma hayalleri vardır. Kriptocu sayısının hızla artması buna en güzel örnektir.

2. eurobondta tahvil merdiveni sistemini duymayanlar varsa okusun.
    sürekli bir nakit dönüşü olan bir sistem.

en azından nakit ihtiyacı olduğunda vade bozma sorunu olmaz.

3. 530 cds puanı az şuan icin

4. gecen 7 ay önce dolar 80 kurus artti diye CDS 500 olmustu.. simdi %60 devulasyon oldu ulkede dolar hergun 1 lira aşagi 1 lira yukari CDS nin 800 olması lazım. 7 ay onceki durum 500 ise

5. İlave notlarım:

- Ben kendi adıma yatırım yaparken faizler kadar aylara da böldüm.Ocak/Haziran ayları hariç geri kalan tüm aylarda dolar bazlı faiz gelirim var.

- Eurobondları ben 3-4-5 yıl olarak seçiyorum ve vade bekliyorum.Elimde de acil ihtiyaç ve al sat için likit dolar tuyor onu da Fiba kirazda bekletiyor ve forexinden 5/24 al sat yapabiliyorum.

- Simdi 2022 vadeli kagitlarimin donusu geldi ve Cds Yukseldi.Elimdeki likitle 14/10/2025 kagidi aldim.Sagolsunlar yilda bir kac kez iyi orandan alim yapacak uygun kriz ortami yaratiyorlar.

-Eurobondda olmam benim eldeki dolarlarımı satmamıda engelliyor.Yoksa dolar 10 lirayi gördüğünde dayanamayip kar satisi yapip alttan almayi beklerdimki maalesef
    Giderdi dolarlar.

-Birde aldin eurobondu,cds daha da yukseldi,kagidinin degeri düşer.İşte o an paraya sıkışmıyacan.Hesabını ona göre yapabileceksin.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,052
     Alıntı Originally Posted by seref9 Yazıyı Oku
    EuroBond Bizim toplumun alışkanlıklarına ters mevzudur. Çoğu kesim bilmez. Bileninde işine gelmez. Alış/Satış farkı yüksek. Toplumda en iyi yatırım tercihi ev almak olduğu için, merak etme. Eurobond'u bin kişiye anlatsan 1 kişi ikna olur ve alır. Bizim toplumda kısa yoldan zengin olma hayalleri vardır. Kriptocu sayısının hızla artması buna en güzel örnektir.
    katılıyorum. O yüzden "profesyonel" bir yatırım ürünüdür.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

7. Konuyla alakasız olacak biliyorum ama banka mevduat faizleri topici kapandı mı, yenisi açılmamış görünüyor.

8. Cevaplar için tşk ederim.
    Şimdi de İş bankasında stok yok problemiyle uğraşıyorum. Bu stok problemi Eurobond'un doğasında olan, sık karşılaşılan bir durum mu, ya da bankalara has bir durum mu acaba, stoğu olanlar hep yakın vadeli ve az getirili olanlar.

Sayfa 733/1000 İlkİlk ... 233633683723731732733734735743783833 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •