Sayfa 486/1002 İlkİlk ... 386436476484485486487488496536586986 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,881 - 3,888 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1. TPF (tacirler borçlanma fonu) +4.59 diyor yanlışlık mı var acaba tefasta? bu kadar büyük getiri olma şansı var mı bu fonda?

2.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    üstadım yazdıklarınıza tamamen katılıyorum. bu adamı çok şişiriyor malûm media. canınızı sıkmanıza hiç gerek olmadığınızı sanırım cuma akşamı anladınız. ben bu adamın hükümete yakın olduğunu bildiğim ve aralık ayında da uyarmıştım sözüne istinaden bir şeyler duymuş ve ondan ben söylemiştim demek için satın dediğini düşünmüştüm ama yanıldım. özellikle çıkacak senetlerin faizinin biraz daha yüksek olup doları 16'ya doğru çekebileceği izlenimi vermişti konuşması. hesap edemediğim durum ise, yaptıkları işlere dini karıştırarak birilerine yaranma ve vatandaşın elindeki birikimleri zenginlere tıransfer etme politikasına hizmet için böyle davranabilme ihtimaliydi. anladığım şu: bu devirde akıllı olacaksın, yoksa insanın aklını alırlar. bu ucube paylaşımı dillendirdiğim için de bütün forumdaşlardan içtenlikle özür diler haklarını helal etmelerini rica ederim.
    estağfurullah sizi suçlayıcı bir manada yazmadım zaten. her bilgi kırıntısı herkesin işine yarayabilir birgün. okuyucu bilinçli olduktan sonra bilgi ne kadar saçma olursa olsun ondan bir fayda çıkarabilir.

3.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    bistyüz dışı fonlardan iş bankası ve garantinin de var. onların içerikleriyle karşılaştırma imkanınız oldu mu?
    Henüz olmadı

4.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    estağfurullah sizi suçlayıcı bir manada yazmadım zaten. her bilgi kırıntısı herkesin işine yarayabilir birgün. okuyucu bilinçli olduktan sonra bilgi ne kadar saçma olursa olsun ondan bir fayda çıkarabilir.
    beni suçlamadığınızı biliyorum da ben kendimi kötü hissettimm. halbuki başımıza ne geliyorsa dinimizi kendi amaçlarına alet edenlerden geliyor. yüce dinimizin istismarcılardan çektiğini Allah bilir ama başka hiç bir din çekmemiştir herhalde. bu durum, her alanda böyle. Konya'mızda en büyük pazar olan muhacır pazarını dualarla açarlar. sonra alışverişe çıkar güzel bir meyve görürsün tezgahın önünde. eve geldiğinde gördüğünle aldığının aynı olmadığını anlarsın falan. sevgi maalesef dilimizde. lafla da peynir gemisi yürümüyor. bu kafayla işimiz, harbiden zor

5.  Alıntı Originally Posted by Germiyan Yazıyı Oku
    Henüz olmadı
    yılbaşından bu yana getirilerde garantinin goh'u iyi gitmiş ama aylık ve üç aylıkta da zjl toparlamış görünüyor. bir de daha önce de bahsettiğim gibi bistyüz dışı, farklı bir alem. günlük olaylardan fazla etkilenmeden kendi dünuyasında takılıyor. 300'den fazla hisse içinden 30 civarı portföyle endeksi de kolay geçebiliyorlar. bence portföylerde bulundurulabilir. asla ytd

6.  Alıntı Originally Posted by tele vole Yazıyı Oku
    TPF (tacirler borçlanma fonu) +4.59 diyor yanlışlık mı var acaba tefasta? bu kadar büyük getiri olma şansı var mı bu fonda?
    Diger borclanma araclari fonlarida bu sekilde DZT %7,50 getirmis. Sebebini bilmiyorum.

7. Tefas fiyatı 3.43 gözüküyor ancak hesapta 3.30. sanırım hatalı yazılmışlar

8. Üstad yanılıyor olabilirim fakat vadem uzun, Allah bozdurmasın, ihtiyacım olmayan param sepet yaptığım fonlarımda duruyor.
    Kaba bir hesapla %80 yabancı içerikli fonlardayım.
    Trend e göre yeri geldiğince ufak ufak yemliyorum.
    Fon yöneticisi kapatmadığı muddetçe oğluma kalacak.
    Bu günlerin ileriye dönük fırsat olduğu görüşünü koruyorum.
    Lynch bir kitabında yatırım hayatınız boyunca en az 5 kez kriz göreceksiniz demişti galiba.

Sayfa 486/1002 İlkİlk ... 386436476484485486487488496536586986 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •