Sayfa 966/1000 İlkİlk ... 466866916956964965966967968976 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 7,721 - 7,728 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,342
     Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    O yüzden şimdi dışarıdan para gelsin diye bir taraflarını yırtıyorlar ama aklını peynir ekmekle yemişler hariç kimse bir kuruş götürmez artık oraya. Böyle olaylar bir kere olur sonra da geriye dönüşü olmaz.
    Arjantin'e goturuyorlar iste...

Iki defa moratorium ilan etti yakin tarihte..

Oturdu alacaklilarla anlasti..

Bir kismini odedi..

Geri kalanini erteledi...

Odememek baska odeyememek baska...

Bunu bi defa kenara koyalim.

Bu ikisi farkli konular...

Bizimkiler de dolar bitti TL odeyelim derler odemiyoruz demezler bence...

Veya geriye donuk vergi salarlar, ki yaptilar da, siz benden cok para kazandiniz bir kismini geri verin diyerek..

Herkes de seve seve verir...

Cunku bilir ki bu hayvan olurse, bundan faydalanamazlar, onemli olan hayvani oldurmeyecek kadar ondan faydalanmak, hem yiyecekler hem de hayatta kalmasi icin ellerinden geleni yapacaklar...

Diyelim ki TL ye cevirip odediler, hangi kurdan?? Veya siz o degersiz TL ile gidip dolar almaya calissaniz, muhtemelen dolari karaborsadan almak zorunda kalacaksiniz, hangi kurdan cevireceksiniz??

Yuksek ihtimal paranin yarisi gider dolar bazinda..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

2.  Alıntı Originally Posted by JonDowes Yazıyı Oku
    Özel sektör Eurobondları raporu:

https://news-files.foreks.com/attach...756_arapor.pdf
    daha önce sorup cevap alamamıştım. tekrar şansımı deneyeyim.. "secured" tipli tahviller "sr unsecured" a göre alıcısı açısından daha az riskli değil mi? öyle ise "limak" ve "zorlu yenilenebilir" şirketleri, kredi notları hemen hemen eşit diğer şirketlere göre neden çok daha ucuz ve yüksek getirili onu anlamıyorum. neyi atlıyorum acaba?

3. Coco Bond olabilir mi
     Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    daha önce sorup cevap alamamıştım. tekrar şansımı deneyeyim.. "secured" tipli tahviller "sr unsecured" a göre alıcısı açısından daha az riskli değil mi? öyle ise "limak" ve "zorlu yenilenebilir" şirketleri, kredi notları hemen hemen eşit diğer şirketlere göre neden çok daha ucuz ve yüksek getirili onu anlamıyorum. neyi atlıyorum acaba?

4.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Coco Bond olabilir mi
    contingent convertibles lardan olabilir diyosun yani. alem adamsın sn psycho. anlat da öğrenelim

5.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    contingent convertibles lardan olabilir diyosun yani. alem adamsın sn psycho. anlat da öğrenelim
    Isın kodları varsa bakalım içeriğine eğer hisse senedine çevirilebilir ise çok yüksek oluyor .

Bir ara kriz yokken Akfen 6.5 borçlanmıştı Coco da Euro bazlı diye hatırlıyorum o yüzden dedim .

O zaman CDS 250 lerde olduğu için ben şaşırmıştım 2017 yılı gibi birşeydi ihraç 3 yıllıktı

6.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Isın kodları varsa bakalım içeriğine eğer hisse senedine çevirilebilir ise çok yüksek oluyor .

Bir ara kriz yokken Akfen 6.5 borçlanmıştı Coco da Euro bazlı diye hatırlıyorum o yüzden dedim .

O zaman CDS 250 lerde olduğu için ben şaşırmıştım 2017 yılı gibi birşeydi ihraç 3 yıllıktı
    XS2346915890 zorlu getiri 18,81
    XS2339789732 limak getiri 11,24

"secured" tipli diyor bunlara bülten..

bizim aldıklarımız hazine eb lar "sr unsecured".. "secured" ile "sr unsecured" arası fark nedir bunu merak ettim.

7.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    XS2346915890 zorlu getiri 18,81
    XS2339789732 limak getiri 11,24

"secured" tipli diyor bunlara bülten..

bizim aldıklarımız hazine eb lar "sr unsecured".. "secured" ile "sr unsecured" arası fark nedir bunu merak ettim.
    Uzman olmamakla birlikte bildiğim kadarı ile cevaplayayım...
    Senior vs. Subordinated (Junior) Depth... Senior, borclunun battığı durumlarda liquidation'da ilk odenen borclardır kanunen.
    Secured vs. Unsecured... Secured'da teminatlar vardır, mesela tasınmaz mallar, binalar, arsalar, ekipmanlar gibi...
    Yani Sr Secured en risksiz, sonra Sr Unsecured, en son da Subordinated gelir.

8. https://images.app.goo.gl/oM5j1iXhRbEuMk797

Risk seviyesi alta gittikçe artıyor .

Tabi kazanç oranıda artıyor .

Sayfa 966/1000 İlkİlk ... 466866916956964965966967968976 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •