Sayfa 49/791 İlkİlk ... 3947484950515999149549 ... SonSon
Arama sonucu : 6324 madde; 385 - 392 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1.  Alıntı Originally Posted by Antikapitalistt Yazıyı Oku
    Bugün kendi kendime KKM den çıkınca şu %60 ı ben de alsam mı diye bir hesap işine giriştim.. Kasımda vadem geliyor.. 6 aylık yapsam Mayıs başı %3 stopaj ile parayı yatırsam %28.86 neti oluyor.. KKM yi devam ettirsem doların 38.5₺ civarı olması lazım(Vadem geldiğinde sadece faizimi aldığımı farz ederek)..

Yani arkadaşlar öyle ince hesap yapmışlar ki, KKM ye dev am etsem mayısta dolar 38,5 ₺ olur mu olur.. Düz mevduata %60 dan bağlasam yine aynı kapıya çıkıyor.. Yani diyor ki sana 1 kuruş kazandırmam, faiz de koklatmam enflasyona da ezdiririm..

Kendimi kötü hissettim.. Çaresiz.. Bir şekilde + ya geçirecek bir formül bulmal istiyorum.. Yeter artık kaç yıldır mevduatçıyı soydunuz.. Yerli ve milli paramızla.. Düşün yakamızdan.. Bu bizim alın terimiz.. Helal para..
    Hocam ben yıllardır, düzenli soyulan bir mevduatçı olarak, şunu öğrendim. Huzurlu sessiz sakin bir şekilde, atraksiyon yapmadan, borsaydı, ev-araba almaktı, altın almaktı, dolar almaktı, bunları takip edip doğru zamanda alıp satmaktı vs. olmadan paramı enflasyona karşı korumak istiyorum diyemiyorsun mevcut sistemde. Sisteme göre illa şahin, atmaca olacaksın. Zıpır zıpır bir sürü enstrümanı takip edeceksin, paranı tutmayıp mal alacaksın, döviz alacaksın, borsaya gireceksin, borsa düşse bile gece uykunu bölmeyeceksin bekleyeceksin. Sistem seni tarzan olmaya zorluyor yani. Oturup bunlarla uğraşmayacam, yıllardır yaptığım birikimi sakin sakin faize koyucam dersen de al sana %40, %50 eksi faiz sen bilirsin diyor.
    Dikkat edersen sağda solda akıl verenlerin, yok faize mi koyulur yok TL'de mi beklenir vs. diyenlerin hepsi de birer atmaca. Kültürlerinde ticaret, atraksiyon var. Mülayim adamlara yer yok bu sistemde, ya da fakirleşerek yer var.

2.  Alıntı Originally Posted by spektrum Yazıyı Oku
    Hocam ben yıllardır, düzenli soyulan bir mevduatçı olarak, şunu öğrendim. Huzurlu sessiz sakin bir şekilde, atraksiyon yapmadan, borsaydı, ev-araba almaktı, altın almaktı, dolar almaktı, bunları takip edip doğru zamanda alıp satmaktı vs. olmadan paramı enflasyona karşı korumak istiyorum diyemiyorsun mevcut sistemde. Sisteme göre illa şahin, atmaca olacaksın. Zıpır zıpır bir sürü enstrümanı takip edeceksin, paranı tutmayıp mal alacaksın, döviz alacaksın, borsaya gireceksin, borsa düşse bile gece uykunu bölmeyeceksin bekleyeceksin. Sistem seni tarzan olmaya zorluyor yani. Oturup bunlarla uğraşmayacam, yıllardır yaptığım birikimi sakin sakin faize koyucam dersen de al sana %40, %50 eksi faiz sen bilirsin diyor.
    Dikkat edersen sağda solda akıl verenlerin, yok faize mi koyulur yok TL'de mi beklenir vs. diyenlerin hepsi de birer atmaca. Kültürlerinde ticaret, atraksiyon var. Mülayim adamlara yer yok bu sistemde, ya da fakirleşerek yer var.
    Dediklerinize yüzde yüz katılıyorum.. Düm düz mevduat ile de kalmadım altın gümüşe de döviz mevduata da hatta kriptolara bile girdim çıktım ama şu KKM-Mevduat döngüsünden bir pozitiflik çıkar diye düşünmüştüm.. Hesap tutmuyor.. Pozitif bir şey yok.. Ama çare??

3. Tüm dünya halklarına savaş açmış resmen.. Diyorlar ki paranızla siz asla para kazandırmam.. Ya harcayacaksınız(ki bu da bir yok oluş) ya da yok olacaksınız..

Şu söylenenler doğru heralde gidiş hat onu gösteriyor.. Tüm dünyada para itibarsızlaşacak insanlar yeter artık sıçarım böyle işte diye bas bas bağırırken alın size yeni tüm dünyada geçerli tek birim para.. Herkes mutlu özellikle de tek paranın sahibi..

Yarın vadem doluyor mevduatta. En yüksek 40 akbank veriyor. Teb 42 diyor nette ama daha görüşmedim. En son oran alan birileri varsa yazabilirlerse sevinirim. 1 milyon üstü meblağlar için.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    " Bir Cüzdanı Doldurmak, Boş Olanına Katlanmaktan Daha Kolaydır "

5.  Alıntı Originally Posted by KNUCK Yazıyı Oku
    Yarın vadem doluyor mevduatta. En yüksek 40 akbank veriyor. Teb 42 diyor nette ama daha görüşmedim. En son oran alan birileri varsa yazabilirlerse sevinirim. 1 milyon üstü meblağlar için.

Ziraat

%40-42 arası tl

%2 dolar

6.  Alıntı Originally Posted by KNUCK Yazıyı Oku

%39'la günlük gidin. 3 puan için 32 gün değermi bilemem.

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    %39'la günlük gidin. 3 puan için 32 gün değermi bilemem.
    Hangi Banka %39 günlükte.....?

8. On plus %40, bir miktar boşta kalacak.
    Nkolay %39
    TEB marifetli %42, ama bunun şartı falan var.

Sayfa 49/791 İlkİlk ... 3947484950515999149549 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •