Onemli Gunler Banner
Sayfa 349/804 İlkİlk ... 249299339347348349350351359399449 ... SonSon
Arama sonucu : 6429 madde; 2,785 - 2,792 arası.

Konu: Viop LVII

Alıntı Originally Posted by nohut Yazıyı Oku
    Kime sorsan söyler,sanıyorum.
    Öğretmen evleri sokağı.

Yorumlar farklı.

https://www.google.com/search?sca_es...URqMWZYUURBEAE
    biliyorum buraları.. 2-3 kez geçtim ama gündüz idi... bom boştu

zamanı tutturamadın, başka dene diyon hemi

2.  Alıntı Originally Posted by Ozan Erol Yazıyı Oku
    gürcistanda üç sene evvel seçilen bi hükümet var, yüzde 60+ halk desteğiyle seçilmiş.. bi kanun çıkarmaya kalkıştı, foreign agent law abd ve avrupa ülkelerinin tamamında bulunuyor, gürcüler de copy-paste aynı kanunu geçirmek istiyor- özet olarak, sivil toplum örgütleri, "ngo"lar fonlama kaynaklarında yüzde 20 üstü yabancı fonlaması varsa bunu bildirmek zorunda

avrupa birliği ayağa kalktı, kesinlikle reddediyorlar böyle bi kanunun çıkarılmasını, AB üyelik havucu verdikleri gürcistanın bu kanunu çıkarmasına çok sert tepki gösteriyor, ab yanlısı muhalefeti sokağa döktüler, gösteriler protestolar.. AB hergün tehditler savuruyor, AB komisyonu gürcü başbakana en son mesajında -ülkede kutuplaşmanın artmaması sokakların daha fazla karışmaması için derhal kanun teklifinin geri çekilmesini istedi, yoksa slovakya başbakanı fico gibi suikaste uğrayabileceği uyarısında bulundu.. evet evet, suikaste uğrayan slovakya başbakanı örnek gösterildi.. resmen suikasti üstlenmek gibi bir mesaj

https://twitter.com/MyLordBebo/statu...30524277547418

amannn bize ne diyebilirsiniz.. ama türk hükümeti de benzer bir foreign agent kanunu çıkarmak için hazırlıklarını sürdürüyor
    Gürcistandaki etki ajanlığı yasası teyitçileri de hedef aldı

Gürcistan şu günlerde Yabancı Etkinin Şeffaflığı yasası ile gündemde.

3 Nisan 2024te iktidardaki Georgian Dream (Gürcü Hayali - GD) partisi 2023'te ilk taslağı sunulan ancak daha sonra protestolar ve uluslararası eleştirilerin ardından geri çekilen yabancı etki ajanı yasa tasarısını yeniden sunacağını duyurdu.

Gürcistan hükümeti, tasarının bağımsız medya ve sivil toplum kuruluşlarının (STK'lar) finansmanının şeffaflığını artırmak için gerekli olduğunu iddia ediyor. Ancak yasanın yeni versiyonu medya kuruluşları da dahil olmak üzere ülke dışından hibe alan her türlü kişi ve kurumun yabancı etki ajanı olarak etiketlenmesini öngörüyor ve hükümete bu tür kuruluşların çalışmalarına müdahale etme yetkisi veriyor.

Dezenformasyon yasasının yıldönümünde gazetecilere soruşturma silsilesi

Gürcistan merkezli 400ün üzerinde medya ve sivil toplum kuruluşu tasarıyı kınayan bir bildiri imzalarken çevrimiçi medya kuruluşları da yasanın Rusyada ifade özgürlüğünü baskı altına almak ve kamuoyu üzerinde tam kontrol sağlamak amacıyla çıkarılan yabancı ajan yasasına benzediğini vurgulayan bir açıklama yayınladı.

Yalnızca medya kuruluşları ve sivil toplum değil, Gürcistan vatandaşları da bu yasa tasarısına tepkili. Yasaya karşı çıkan binlerce vatandaş günlerdir Gürcistan ve Avrupa Birliği bayraklarıyla başkentte "Rus yasalarına hayır" sloganları atıyor.

https://teyit.org/teyitpedia/gurcist...-de-hedef-aldi
    aldım-verdim-ben seni-yendim. - alamazsın-veremezsin-sen beni-yenemezsin. + alırım-veririm-ben seni-yenerim-

3.  Alıntı Originally Posted by çıtak Yazıyı Oku
    biliyorum buraları.. 2-3 kez geçtim ama gündüz idi... bom boştu

zamanı tutturamadın, başka dene diyon hemi
    Gündüz herkes işinde gücünde ,okulda..akşam gitmek daha uygun.
    aldım-verdim-ben seni-yendim. - alamazsın-veremezsin-sen beni-yenemezsin. + alırım-veririm-ben seni-yenerim-

4.  Alıntı Originally Posted by nohut Yazıyı Oku
    Gündüz herkes işinde gücünde ,okulda..akşam gitmek daha uygun.
    ''yalnız olmak, yanlış yerde olmaktan iyidir.''

https://www.youtube.com/watch?v=GOXLgBmvJNo

5.  Alıntı Originally Posted by nohut Yazıyı Oku
    Gürcistan merkezli 400ün üzerinde medya ve sivil toplum kuruluşu..
    gürcistan 3 kusür milyon nüfuslu bi ülke- izmirden daha küçük, doğru dürüst bi ekonomisi yok, ama 400 kusür ngo faaliyet gösteriyor.. gürcü toplumu her konuda her cins dernek kurma azminde olsa gerek, çok gelişmiş bi sivil toplum yapsında olsa gerek.. tabii ki öyle değil, bu örgütlerin tamamı batı tarafından fonlanıyor, amaçları her konuda toplumun aklını çelmek- politikacıları ve bürokratları satın almak, baskı oluşturmak vs.. böyle bi yapıya demokrasi demek mümkün mü ? gürcistan sorosvari renkli devrimlerin ilk örneklerinden

gürcistan tek özelliği -rusyayla sınırı olması ve karadeniz kıyısında yer alması- batı rusyaya karşı kullanabilmek için gürcistanı ele geçirmek istiyor.. batı niçin rusyayı hedefe koyuyor ? birincisi, olağanüstü yeraltı kaynakları, petrol doğalgaz her tür metal, tarımsal emtialar vs yani elektrikli araba yada güneş enerjisi teknolojisi icat etmek yetmez, o arabaların bataryaları, o güneş panelleri, o chipleri üretmek için gerekli nikel, kobalt vesair hammaddeler gerekli, işte onlar en çok rusya topraklarında yer alıyor.. ikincisi ruslar askeri güce sahip, nükleer füzeleri var, bu nedenle batıya hayır diyebilme cüretine sahip, tabii ki batı nefret ediyor böyle bi ülkeden.. sovyet sistemi çökünce ruslar batı kampına dahil olmak istemişti, hatta natoya üye olmak istediler, ama amerikalılar reddetti çünkü hegemonyayı sürdürmek için düşmana ihtiyaç duyuyor batı kampı.. en ideal düşman rusya.. son zaman biti kanlanan çin de hedefe konuldu

sivil toplum örgütleri ilk bakışta -işte ne güzel, sivil toplum örgütleniyor, vatandaşın haklarını savunuyor devlet otoritesine karşı falan, ne güzel işler bunlar diyebileceğin şeyler, lakin biraz detaylı bakınca her konuda amerika-avrupa çıkarları neyse onu savunuyorlar, bunlara sivil toplum falan demek mümkün değil, kelimenin tam anlamıyla foreign agent

6. 2013 gezi ayaklanmasını hatırlıyoruz, kelimenin tam anlamıyla bir istihbarat operasyonu idi.. parktaki ağaçlar kesilmesin diye 3-5 çevrecinin başlattığı direniş, cia asset olarak faaliyet gösteren pensilvanya polislerinin aşırı şiddetiyle kitlenin provoke eidlmesi, henüz akşam saat 21.00 itibariyle olayların küresel medyada ilk sıraya yerleştirilmesi, cnn günler süren canlı yayın bağlantısı, çarşı grubunun polisi püskürterek meydanı ele geçirmesi vs 2 hafta sonra taksim platformu diye bi grup ortaya çıktı, devletle görüşerek talepleri iletti.. meydanda direnerek devrim yaptığını zanneden beyaz yakalıların ve özel üni öğrencilerinin yada 3.günden sonra olaya katılan parti-cephe gibi aşırıların ilk defa duyduğu taleplerdi

https://www.milliyet.com.tr/siyaset/...epleri-1718886

3.köprü yapılmasın, 3.havalimanı yapılmasın, kanal istanbul yapılmasın, hesler durdurulsun, kentsel dönüşüm durdurulsun, kadın hakları aleviler vesaire.. ben ilk gün nasıl gelişti izledim, sonra meydana gittim gezdim gördüm, arkadaşlar vardı konuştuk, ne meydanda ne sosyal medyada bu taleplerin tekini bile duymamıştım.. meğer bu talepleri dile getirmek içinmiş herşey.. yersen

7.  Alıntı Originally Posted by Ozan Erol Yazıyı Oku
    gürcistan 3 kusür milyon nüfuslu bi ülke- izmirden daha küçük, doğru dürüst bi ekonomisi yok, ama 400 kusür ngo faaliyet gösteriyor.. gürcü toplumu her konuda her cins dernek kurma azminde olsa gerek, çok gelişmiş bi sivil toplum yapsında olsa gerek.. tabii ki öyle değil, bu örgütlerin tamamı batı tarafından fonlanıyor, amaçları her konuda toplumun aklını çelmek- politikacıları ve bürokratları satın almak, baskı oluşturmak vs.. böyle bi yapıya demokrasi demek mümkün mü ? gürcistan sorosvari renkli devrimlerin ilk örneklerinden

gürcistan tek özelliği -rusyayla sınırı olması ve karadeniz kıyısında yer alması- batı rusyaya karşı kullanabilmek için gürcistanı ele geçirmek istiyor.. batı niçin rusyayı hedefe koyuyor ? birincisi, olağanüstü yeraltı kaynakları, petrol doğalgaz her tür metal, tarımsal emtialar vs yani elektrikli araba yada güneş enerjisi teknolojisi icat etmek yetmez, o arabaların bataryaları, o güneş panelleri, o chipleri üretmek için gerekli nikel, kobalt vesair hammaddeler gerekli, işte onlar en çok rusya topraklarında yer alıyor.. ikincisi ruslar askeri güce sahip, nükleer füzeleri var, bu nedenle batıya hayır diyebilme cüretine sahip, tabii ki batı nefret ediyor böyle bi ülkeden.. sovyet sistemi çökünce ruslar batı kampına dahil olmak istemişti, hatta natoya üye olmak istediler, ama amerikalılar reddetti çünkü hegemonyayı sürdürmek için düşmana ihtiyaç duyuyor batı kampı.. en ideal düşman rusya.. son zaman biti kanlanan çin de hedefe konuldu

sivil toplum örgütleri ilk bakışta -işte ne güzel, sivil toplum örgütleniyor, vatandaşın haklarını savunuyor devlet otoritesine karşı falan, ne güzel işler bunlar diyebileceğin şeyler, lakin biraz detaylı bakınca her konuda amerika-avrupa çıkarları neyse onu savunuyorlar, bunlara sivil toplum falan demek mümkün değil, kelimenin tam anlamıyla foreign agent
    Evet haklısınız.
    BOP projesi gerçekleşirse,Çin'de diğer faşist batı ülkeleri ile birlikte Rusya nın parçalanmasını ve yeraltı kaynaklarına çökmek isteyecektir.
    Yahudi sermayesi Çin de yatırımlarını neredeyse tamamladı ABD yi tüketim toplumu yaptılar.
    Yeni dünya düzeni çok şeye gebe.(bence)

8.  Alıntı Originally Posted by Ozan Erol Yazıyı Oku
    2013 gezi ayaklanmasını hatırlıyoruz, kelimenin tam anlamıyla bir istihbarat operasyonu idi.. parktaki ağaçlar kesilmesin diye 3-5 çevrecinin başlattığı direniş, cia asset olarak faaliyet gösteren pensilvanya polislerinin aşırı şiddetiyle kitlenin provoke eidlmesi, henüz akşam saat 21.00 itibariyle olayların küresel medyada ilk sıraya yerleştirilmesi, cnn günler süren canlı yayın bağlantısı, çarşı grubunun polisi püskürterek meydanı ele geçirmesi vs 2 hafta sonra taksim platformu diye bi grup ortaya çıktı, devletle görüşerek talepleri iletti.. meydanda direnerek devrim yaptığını zanneden beyaz yakalıların ve özel üni öğrencilerinin yada 3.günden sonra olaya katılan parti-cephe gibi aşırıların ilk defa duyduğu taleplerdi

https://www.milliyet.com.tr/siyaset/...epleri-1718886

3.köprü yapılmasın, 3.havalimanı yapılmasın, kanal istanbul yapılmasın, hesler durdurulsun, kentsel dönüşüm durdurulsun, kadın hakları aleviler vesaire.. ben ilk gün nasıl gelişti izledim, sonra meydana gittim gezdim gördüm, arkadaşlar vardı konuştuk, ne meydanda ne sosyal medyada bu taleplerin tekini bile duymamıştım.. meğer bu talepleri dile getirmek içinmiş herşey.. yersen
    Defalarca Türkiye yi yıkmayı denediler ve yine yine deneyecekler
    Türkiye yıkılırsa Rusya da yıkılır,Putin bunu biliyor.!(bence)
    Neden 25 milyar dolar destek veriyor sorusuna cevabım budur.
    İran'ın geleceği karanlık.

Sayfa 349/804 İlkİlk ... 249299339347348349350351359399449 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •