Sayfa 100/325 İlkİlk ... 50909899100101102110150200 ... SonSon
Arama sonucu : 2599 madde; 793 - 800 arası.

Konu: ISMEN - İş Yatırım Menkul Değerler

Alıntı Originally Posted by müzikal Yazıyı Oku
    Fazla heyecana gerek yok. İş grubu zaten bir holding gibiydi. Bu durum bankanın yapısını karmaşıklaştırıyordu. Şimdi holding ayrı, banka ayrı olacak. İlla ki bu doğrultuda bir değerleme çalışması yapılacaktır, bu işmene de (işmen de holding içinde bir holding gibi adeta) pozitif yansıyacaktır.

Değerleme sonucunda gerçek fiyatlama ortaya çıkacağı için bu fiyata yansıyacak elbette. 20 milyon lot alanların varmış bir bildikleri. Biz de bilmiyormuş gibi yapıyorduk bu kadar malın üzerinde beklerken.

Hayırlı olsun ortaklara, kazancınız daim olsun. Cumhuriyetin kurucusu yatırımcısını da her daim korur kollar. Var ol iş grubu
    Ben de bu yorumu okumaya gelmiştim. Teşekkürler.

2. İş Bankasinin bu operasyonu ekonomi köşelerinde sıradan bir işlem gibi yorumlanıyor.Bakalim yarın borsa yatırımcısı nasıl yorumlayacak.

CPH1931 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by ALPER Yazıyı Oku
    Ben de bu yorumu okumaya gelmiştim. Teşekkürler.
    Çok naziksin sevgili ALPER, çok teşekkür ederim

Bu başlıkta yatırımcı bilinçli. Elindeki değerin farkında. Dolayısıyla her daim elle tutulur yorumlar okumak mümkün. Bu mesajın vesilesiyle, ben de katkı yapan her arkadaşıma teşekkür edip, haklarını teslim edeyim

Sevgiler, saygılar.

4.  Alıntı Originally Posted by Arif Turgay Yazıyı Oku
    İş Bankasinin bu operasyonu ekonomi köşelerinde sıradan bir işlem gibi yorumlanıyor.Bakalim yarın borsa yatırımcısı nasıl yorumlayacak.

CPH1931 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yarın ne olacağından çok bundan sonraki süreçte ne olacak, önemli olan bu. Yarın tavan da olsa, taban da olsa bu bir şey ifade etmez. Holding kurulur, iştirakler aktarılır, ondan sonra görürüz ne olacağını.

Bu haberi önemsiz görenler, yıllardır bas bas bağırıyordu "iş bankası sadece banka olmalı" diye. Madem önemsiz, neden yıllarca atıp tuttunuz diye sormak lazım o algı operatörlerine. Sizin algınızı manipüle etmeye çalışanlardan uzak durunuz, onlar sizin paranızın peşinde, size faydalı olmak için peşinizde değil.

Sevgiler, saygılar.

5.  Alıntı Originally Posted by isoleyte Yazıyı Oku
    Şu enerji ortaklığına bakayım ben bi, böyle olmayacak
    https://twitter.com/alperkirdal/stat...06141060149398

Burada güzel bilgiler bulabilirsin. Araştırmaya buradan başla bence, devamında bulacaklarına da şaşırma Enerji dediğin iş grubu olmadan olmaz. Ahan da buraya yazıyorum (parmağımı yalayıp masaya çiziktirdim)...

6.  Alıntı Originally Posted by müzikal Yazıyı Oku
    https://twitter.com/alperkirdal/stat...06141060149398

Burada güzel bilgiler bulabilirsin. Araştırmaya buradan başla bence, devamında bulacaklarına da şaşırma Enerji dediğin iş grubu olmadan olmaz. Ahan da buraya yazıyorum (parmağımı yalayıp masaya çiziktirdim)...
    Okudum abi bunu dün akşam. Şişecamla özdeşleşmiş biri Aslında Koç ve İş grubu enerji işinde parmağı göze sokmadan yatırımlar yapmaya çoktan başlamış bile.

7.  Alıntı Originally Posted by isoleyte Yazıyı Oku
    Okudum abi bunu dün akşam. Şişecamla özdeşleşmiş biri Aslında Koç ve İş grubu enerji işinde parmağı göze sokmadan yatırımlar yapmaya çoktan başlamış bile.
    Bravo, benim karşıma bugün çıktı.

Evet yıllardır bu alanda çalışıyorlar. İş grubu şirketleri halka açık olmadığı için bu durum çok gündemimize gelmiyor bu ortamlarda, ama sektör karşılaşmalarında oldukça itibar gördükleri de yadsınamaz.

Koç grubu ise yıllardır Tüpraş özelinde bu sektörde varlığını artıracağını bas bas bağırıyor. Ama iki dakikada bir kap atmadığı için üç kuruşluk mühendislik firmaları ve fason üreticiler milyar dolarlık şirketler oluyor. A harfi ile başlayan şirketin yaptığı işi dünyada yapan en baba firmalardan olan siemens, alstom ve ge nin Türkiye'de varlıkları olduğunu ve milyar dolarlık işleri sadece Türkiye'de değil, buradaki ofise bağlı coğrafyalarda da yaptıklarını A firmasının yatırımcısı bilmez mesela.

Enerji altyapısı üreten ve montajlayan firmalarda çok ciddi bir balon var. İnşallah darbesi çok yıkıcı olmaz vatandaşa. Hala dahi orada burada, en ufak bir sektörel bilgi kırıntısına sahip olmayan manipülatörler tarafından pazarlandığını gördükçe, vay anam vay diyorum. Çok fena bir dalga bekliyor piyasayı o tarafta, inşallah genele sirayet etmez.
    Son düzenleme : müzikal; 27-08-2023 saat: 18:42.

Alıntı Originally Posted by müzikal Yazıyı Oku
    Çok naziksin sevgili ALPER, çok teşekkür ederim

Bu başlıkta yatırımcı bilinçli. Elindeki değerin farkında. Dolayısıyla her daim elle tutulur yorumlar okumak mümkün. Bu mesajın vesilesiyle, ben de katkı yapan her arkadaşıma teşekkür edip, haklarını teslim edeyim

Sevgiler, saygılar.
    Yanlış anlaşılmasın, tabii ki herkesin yorumu çok değerli. Kaptan sonra kafa karışıklığı olunca bakalım müzikal abi ne yazmış diye başlığı açtım onu belirtmek istemiştim. Tekrar hürmetler.

Sayfa 100/325 İlkİlk ... 50909899100101102110150200 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •