Sayfa 1072/2243 İlkİlk ... 72572972102210621070107110721073107410821122117215722072 ... SonSon
Arama sonucu : 17937 madde; 8,569 - 8,576 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

1.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Yerli eurobondlar için bence saklama yeri fark etmez ama bankada sıfır getiri ile tutmaktansa iyi yerlerden girilen eurobondlar daha cazip yatırım aracı.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Kaç gündür iş bankasından almaya çalışıyorum yok. sanırım organize işler. Kişilerin oraya yönlenmesini de istemiyorlar.

Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    BDDK Çarşamba gününün verilerini yayınladı:

http://www.bddk.org.tr/BultenGunluk

Çarşamba günü de döviz tevdiat hesaplarından kur korumalı TL hesaplarına geçmek bir yana,tersine döviz fiyatlarındaki düşüş ile yurt içi yerleşikler döviz almaya devam etmiş ,Çarşamba günü döviz tevdiat hesapları 610 milyon dolar artarak ,261.029 milyar dolardan 261.639 dolara yükselmiş.

TL mevduatlar ,ise kabaca 2.25 milyar TL artarak 1.831,046 trilyon TL den 1.833,299 trilyon TL'ye çıkmış.(Aslında TL kredi alanlara 3.617 milyar TL'lik mevduat hesabı açıldığı için gerçekte ..1.37 milyar TL'lik TL mevduatlardan çıkış olmuş.)
    BDDK Perşembe gününün verilerini yayınladı:

http://www.bddk.org.tr/BultenGunluk

Geçen hafta Pazartesi gününden sonra döviz tevdiat hesaplarında artış görmüştük.Perşembe günü ise, 369 milyon dolarlık hafif bir düşüş gözüküyor.Pazartesinden sonraki 3 gün içinde ise ,döviz tevdiat hesaplarında 1.609 milyar dolarlık artış gözüküyor..

TL mevduatlar ,ise kabaca 7.740 milyar TL artarak 1.841 trilyon TL'ye yükselmiş(Aslında TL kredi alanlara 6.4 milyar TL'lik mevduat hesabı açıldığı için gerçekte 1.34 milyar TL'lik TL mevduat artışı olmuş.)

3.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Akla,mantığa aykırı öfkeyle alınmış bir karar.Ama bu para döviz tevdiat hesaplarından değil,bankalardan alınacak.Bu karar ile bankaların müşterileri ikna etmesi arzu ediliyor ama bir sonuç elde edilmesi mümkün değil,sadece sistem içindeki dövizin azalması sonucunu getirir.
    Müşteri temsilcim beni arayıp böyle bir şeylere ikna etmeye çalışınca çok sinirleniyorum ve asla istediğini yapmıyorum. Bu şekilde sonuç alınmaz bence. Ne olur? Banka da komisyonu müşteriye yansıtır, döviz mevduatlarının faizi iyice düşer, sıfır olur, hatta kurtarmıyorsa eksi faiz uygulanır, bu da dövizini bankadan çek demek.

(sonradan ekleme: Deniz Bey'in değerlendirmesini sonradan gördüm, o da benzer yorumlamış)

4.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Hocam yerli eurobondlar da euroclear sisteminde oldukları için bir nebze daha güvenilir denilebilir mi?
    eurobondlara dokunulmaz da yatan kuponlara göz dikilebilir

5. Kılıçdaroğlu:20 Aralık gecesi, Vakıfbank 4,5 milyar dolar, Halkbank 3,6 milyar dolar, Ziraat bankası 6,5 milyar dolar, 21 Aralık sabahından 22 Aralık akşamına kadar Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının arka kapısından 4,5 milyar dolar, toplamda 19,1 milyar dolar satıldı. demiş.

6. Satılan bu dolarları kimler aldı peki? merkezin kendisi almış olabilir mi? 18 den verip 11 lerden.

7.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    eurobondlara dokunulmaz da yatan kuponlara göz dikilebilir
    kupon günü geldiğinde tl basıp piyasadan dolar alıp öder bence bir süre daha sıkıntı olmaz
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Müşteri temsilcim beni arayıp böyle bir şeylere ikna etmeye çalışınca çok sinirleniyorum ve asla istediğini yapmıyorum. Bu şekilde sonuç alınmaz bence. Ne olur? Banka da komisyonu müşteriye yansıtır, döviz mevduatlarının faizi iyice düşer, sıfır olur, hatta kurtarmıyorsa eksi faiz uygulanır, bu da dövizini bankadan çek demek.

(sonradan ekleme: Deniz Bey'in değerlendirmesini sonradan gördüm, o da benzer yorumlamış)
    Döviz tevdiat hesapları ben çekiyorum dövizleri dese para nereden bulunacak? Böyle bir para var mı bankalarda? Bana eksi faiz verir ya da hesap işletim ücreti uygularlarsa neden tutayım bankada parayı? Kasa kiralar oraya koyarım. Bankalar ne yapacak bu durumda? MB'ye giden %24 ne olacak. Zor bu işler.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

Sayfa 1072/2243 İlkİlk ... 72572972102210621070107110721073107410821122117215722072 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •