Sayfa 110/292 İlkİlk ... 1060100108109110111112120160210 ... SonSon
Arama sonucu : 2329 madde; 873 - 880 arası.

Konu: KATMR - Katmerciler Ekipman

Bugün milli savunma bakanı barış pınarı harekatındaki yerli teknoloji, savunma sanayiine vurgu yaptı ve aselsan bugün tedarikçi ve partnerlerine ilişkin bir açıklama yaptı. Silah satışına yönelik ambargolar, teknoloji transferine yönelik engeller yerli savunma sanayinin önünü açacaktır.

2.  Alıntı Originally Posted by HAK Yazıyı Oku
    Synmstfbztk80 bence de haber akışları bir zamanlama ile gelecek.
    Borç var lakin bu yıl ortasında 2 yıl sadece faiz ödemeli 8 yıla yayıldı.
    Şirketin ihaleleri , ihracatı dolar, euro cinsinden olduğu için bedelli sermaye artışı sonrası düzelen mali yapıyla daha rahat hedge edecektir.
    Hızır zırhlı aracın ilk ihalesi Afrika ülkesine ve 20 milyon usd. Teslimat 2019/2020.
    Yönetim kurulu başkanı bu ihale haberini verirken devamı gelecek dedi.
    Şimdi insansız savunma araçlarına baktım ukap 2 gerçekten iyi. Kaldı ki bmc olsun otokar olsun nurol olsun herkes bu alanda ilerlemeye çalışıyor. Artık cephede askerler yerine uzaktan, uydudan kumandalı araçlar, ihalar, droneler olacak.
    pazarlamayı çok iyi yapmaları lazım yurt içi yurt dışı heryere tanıtmaalrı lazım ürünlerini ki satış yapıp dönebilsinler bu yıl yapılan bedelliyle ilk sene faizini ödeyebildi ve biraz rahatladı 1 senede olsa ama şirketin yaptıgı işin karı düşük kalıyor borç çevirmede 8 yıl döviz faiz yerinde kalmalı en azından şu anki rakamalrda ben en çok dövizden korkuyorum 8 yıla nerede olur diye şirket ortalama %30 kar marjıyla iş yapsa 10 15 i fazie gitse kalan 15 lede giderleri karşılasa neredeyde fazie çalışmış olucak iş hacmini arttırması lazım her sene 150 milyonluk iş almalıki kendi maliyetini çıkarsın bu rakamın üstü ancak şirkete kar yazdırır diye düşünüyorum şirketin rakipleri çok çok çalışması gerekli ytd

3.  Alıntı Originally Posted by mstfbztk80 Yazıyı Oku
    pazarlamayı çok iyi yapmaları lazım yurt içi yurt dışı heryere tanıtmaalrı lazım ürünlerini ki satış yapıp dönebilsinler bu yıl yapılan bedelliyle ilk sene faizini ödeyebildi ve biraz rahatladı 1 senede olsa ama şirketin yaptıgı işin karı düşük kalıyor borç çevirmede 8 yıl döviz faiz yerinde kalmalı en azından şu anki rakamalrda ben en çok dövizden korkuyorum 8 yıla nerede olur diye şirket ortalama %30 kar marjıyla iş yapsa 10 15 i fazie gitse kalan 15 lede giderleri karşılasa neredeyde fazie çalışmış olucak iş hacmini arttırması lazım her sene 150 milyonluk iş almalıki kendi maliyetini çıkarsın bu rakamın üstü ancak şirkete kar yazdırır diye düşünüyorum şirketin rakipleri çok çok çalışması gerekli ytd
    bak polemik olsun diye yazmıyorum iyi niyetle yazdığını varsayarak bilgileri düzeltmeye çalışacağım.. yapılandırma yapan şirketin faizi yapılandırma süresince sabit olur. yani değişken faiz uygulanmaz. kur evet değişkendir bu yapılandırmayı yaparken bankalar senden benden daha fazla bu işin içinde ve daha büyük riskleri olduğu için onlar bile döviz yapılandırmasına tamam dediyse demekki yapılan projeksiyonlara güvenmiş ve mantıklı demişlerki bu şekilde yapılandırma sonuçlanmış. ytd

Katmercilerin ürün gamına ve üretim miktarlarına bakıldığında daha spesifik ve karlı ürünlere ve özellikle savunma sanayiine yönlendiğini söylemek yanlış olmaz. Savunma sanayii araçlarının protitipi, yetkili kurumlardan test sonucu onay alması ve devamında seri üretim büyük önem arz eder. Karosericilikten, montajcılıktan öte bir savunma aracı geliştirmeği yabana atma ak gerekir ki ar-ge ile bu ürünlerin devamı gelir. Emekleme döneminden çıkıp ayağa kalkan bir şirketin koşması zaman alacak olsa da know howun önemli olduğunu ve gelebilecek haberlerle fiyatlama kriterlerinin değişebileceğini düşünüyorum.
    Bir süre alıcı/satıcı ve fiyat hareketi ile ilgilenmeyeceğim.

Al/sat yatırım tavsiyesi değildir.

Bir anda saman alevi gibi parladı ve çok değişik kurumlardan alım geldi. Tahta tam kontrol altında gibi. Meksa bitti, yabancı satıyor, tek dert , toplam fark ve malum bir kurum herhalde.

Savunma sanayii şirketleri için bana göre en önemli husus bütçeden yeterli pay aktarımı, ödemelerin düzenli ve zamanında alınması ve projelerin ertelenmeden devamıdır.

Teb malı yerine koydu karlı bir şekilde. Yatırım, yabancı, credite suisse , meksa malı bittiyse artık bilançoyu fiyatlayabilir haftaya.

Bu makine işlemi yapan yabancılar mahvediyor girdikleri yeri.

Seans sonu vakıf ve meksanın satışları hisseyi aşağı baskıladı. Yazacak ve söylenecek hiçbir şey yok. Katmer yine yaptı katmerliğini.

Sayfa 110/292 İlkİlk ... 1060100108109110111112120160210 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •