Sayfa 111/332 İlkİlk ... 1161101109110111112113121161211 ... SonSon
Arama sonucu : 2652 madde; 881 - 888 arası.

Konu: SKTAS - Söktaş

1.  Alıntı Originally Posted by reisende Yazıyı Oku
    bu hissede uzun vadeli toplama var 8.9 yıldır uyutuyorlar kumas isi tarım hayvancılık isi yapıpta zarar eden sirket olmaz ..en basitinden hammadeyi cinden 5 kurusa alıyorsun icerde isleyip 10 kurusua maletsen 30 kurustan satıyorsun ben hic zarar eden sutcu gormedim sktastan baska zararların kagıt ustunde olduguna inaniyorum denetim sirketini kim denetleyecek peki ) zamanı gelince bak nasıl takır takır karları gonderecekler bilancolarda ama o zaman ne zaman gelir onu bilsek zaten koseydik simdiye
    5 kurusa alıyorsun icerde isleyip 10 kurusua maletsen 30 kurustan satıyorsun doğrudur. 20 kuruş kazanıp 25 kuruşta finansman gideri varsa nette 5 kuruş zarar yazmaz mısın?
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

2. Bilançoları incelerseniz 20 trilyon yönetim gideri yazıyorlar 32 trilyon sermaye ne yönetimiyse bu

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. Kagıt üzerinde hep zarar ????

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    5 kurusa alıyorsun icerde isleyip 10 kurusua maletsen 30 kurustan satıyorsun doğrudur. 20 kuruş kazanıp 25 kuruşta finansman gideri varsa nette 5 kuruş zarar yazmaz mısın?
    tamam iste diyorumya hisse toplamak icin bilanco makyajlaması yapılıyor yani giderler fazla gosteriliyor

5. bu arada 1.95 den 40 000 lot mal aldılar

6. iyi mal aldılar ama olmadı 1.94 20 gunluk ortolamaya takıldı aynı hızla gitseydi 2 lira ustunde olurdu haralde iyi bir haber lazım hisseye ki 2.50 lilere dogru gidebilsin

7.  Alıntı Originally Posted by errora Yazıyı Oku
    5 yıldır zarar açıkladığı doğru mu, böyle bir durumda kottan çıkartılma tehlikesi yok muydu?
    hayır....ama imtiyazlı hisselerinin imtiyazları sona erer...yani bunların elinde a grubu hisseler var...onların imtiyazı kalkar....patron için tabiiki kötü olur...

8. Bu şirketin finansman müdürü ne iş yapar anlamadım....kardeşim elinde 2 tane iştirak var ikiside karlı efeler ve hindistan ....efelerde 8 bin baş hayvan var 80 milyon 4 megavat santral var..15 milyon 1500 dönüm arazi var 50 milyon bir o kadar da makina techizat var yani şirket degeri 200-250 milyon gibi...aç %40 ı halka ...al 100 milyon...dön hindistana 2009 da 46 milyon dolar yatırım yapmışsın 20-25 milyon da geçen 8 yıl içinde yaptıysan 70 milyon dolar ne yapar hemen hemen 250 milyon da o aç onuda hindistanda al 100 milyon yok hindistanda açmam dersen bak doco var avurturyalı ama burada halka açık gel burda aç ..al sana 200 milyon yap avm yi hatta istersen o arsayı sat 100 e oldumu sana 300 milyon borcun ne 303 milyon kapat hepsini hem sen rahatla hem biz ....boşuna çaba ve enerji harcaması ...gereksiz şirketlerini halka açmakla paraları oraya buraya dagıtmıyorsun...yine hepsi senin ...haaa bu arada 50 bin daha aldık....oğlum sata sata bitirecen malı bak...fırça yiyecen yine....

Sayfa 111/332 İlkİlk ... 1161101109110111112113121161211 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •