Sayfa 112/501 İlkİlk ... 1262102110111112113114122162212 ... SonSon
Arama sonucu : 4005 madde; 889 - 896 arası.

Konu: CANTE - Çan2 Termik A.Ş.

Alıntı Originally Posted by asuGaGuGa Yazıyı Oku
    Tahsisli onaylanmis:

1. a) Çan2 Termik AŞâ€™nin (Şirket) 1.262.050.000 TL tutarındaki kayıtlı sermaye tavanı içerisinde 800.000.000 TL olan
    çıkarılmış sermayesinin, Borsa İstanbul AŞâ€™nin (Borsa) Toptan Alış Satış İşlemlerine İlişkin Prosedürü (Prosedür) çerçevesinde
    belirlenecek pay satış fiyatı ile beraber toplam satış hasılatı tutarı 3.005.423.800 TL’ye karşılık gelecek adet ve nominal tutarda
    artırılması nedeniyle ihraç edilecek ve mevcut ortakların yeni pay alma hakları kısıtlanarak tahsisli olarak Şirket ortağı Odaş
    Elektrik Üretim Sanayi Ticaret AŞâ€™ye (Odaş) Şirket’e koymuş olduğu sermaye avansından karşılanmak üzere satılacak paylara
    ilişkin ihraç belgesinin Kurulumuzca onaylanması talebinin; pay satış fiyatı nominal değerden, Odaş'ın Şirket paylarında 21-
    27.07.2023 tarihleri arasında yapmış olduğu satış işlemlerindeki en yüksek satış fiyatından düşük olmayacak şekilde ve Prosedür
    çerçevesinde baz fiyat veya söz konusu baz fiyattan yüksek olacak şekilde belirlenmesi suretiyle olumlu karşılanmasına,
    b) Tahsisli sermaye artırımına katılacak Odaşâ€™ın yönetim kurulu başkanı Burak ALTAY tarafından verilen, ihraç
    edilecek payların Odaş'ın Merkezi Kayıt Kuruluşu AŞ (MKK) nezdindeki hesaplarına geçtiği tarihten itibaren 2 yıl süreyle Borsa’da
    satılmayacağı, Borsa’da satılması sonucunu doğuracak işlemlerde bulunulmayacağı yönündeki taahhüdün Odaşâ€™ın yönetim
    kurulu kararına da bağlanarak gerekli işlemlerin tesis edilmesi hususunda MKK’ya bilgi verilmesine

karar verilmiştir.
    --21-27 tarihleri arasındaki emanet satışlar ne olacak??...gerçek bedelli tahtadan mı yapılacak???

2. Yanlış bakmadıysam 21/07/2023 tarihinde en yüksek satış fiyatı 21,60 olarak gördüm...

Eğer bu seviyeden Tahsisli yapılırsa

3.005.423.800 /21.60=139 milyon lot ediyor yaklaşık

sermaye de yaklaşık 800+139=939 milyon olacak tahsisli yapılırsa

Ortaklık oranı ise yaklaşık %58.5 olacak tahsisli bu seviyeden gerçekleşirse...

Hesaplamalar yanlış olabilir herkes kendi hesabını yapsın...

Hayırlısı bakalım....
    HERKES KENDİ HÜR İRADESİYLE YATIRIM YAPMALIDIR. KİMSEDEN ETKİLENMEMELİDİR. YAZDIKLARIM YATIRIM TAVSİYESİ OLARAK KESİNLİKLE KULLANILAMAZ.

3. KAP: [ ] SERMAYE PİYASASI KURULU SPK Bülteni

Orjinal Link:

https://www.kap.org.tr/Bildirim/1211143

Fiyat en yüksek 21.07.2023 günü 21,88. Patrona fiyatı daha yüksek belirleme hakkı da verilmiş. Belirlenebilecek en düşük fiyat 21,88

Spk kanunun elverdiğince yatırımcıyı korumuş. Benim çıkardığım sonuç bu.

Bekleyenlerine hayırlı olsun.

Patron eğer geri adım atmazsa yatırımcı için olumlu.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

4.  Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Hatta o gün (21.07.2023) en yüksek 21.88 görmüş. Yani ana ortak bu fiyattan satış yapmış. SPK dilekçesinde bunu da yazanlar var, bu rakamdan aşağı olamaz gibisine. Bazı diğer tahsisli kararları ile mukayese ediyorlar diğer platformlarda. Benim bildiğim kadarıyla benzeri bir eylem yok borsa tarihinde. Piyasadan sattığı hisseyi aynı hafta sonunda çok daha düşük fiyattan tahsisli ile geri alma saçmalığı yani. Şayet SPK böyle bir yol açarsa, sermaye piyasaları biter..
    Çocuklarımın gözlerinden öpüyorum. İyi iş çıkardılar...Sayın Kurul'u da bu adilane kararından dolayı tebrik ediyorum...
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir...

5.  Alıntı Originally Posted by HMİNALAY Yazıyı Oku
    Yanlış bakmadıysam 21/07/2023 tarihinde en yüksek satış fiyatı 21,60 olarak gördüm...

Eğer bu seviyeden Tahsisli yapılırsa

3.005.423.800 /21.60=139 milyon lot ediyor yaklaşık

sermaye de yaklaşık 800+139=939 milyon olacak tahsisli yapılırsa

Ortaklık oranı ise yaklaşık %58.5 olacak tahsisli bu seviyeden gerçekleşirse...

Hesaplamalar yanlış olabilir herkes kendi hesabını yapsın...

Hayırlısı bakalım....
    Katılıyorum.
    Bence hesabınız doğru.
    Ayrıca fiyatın 21.60'dan yüksek olacağını da sanmıyorum.
    Hayırlı olur umarım.
    Belirsizliğin ortadan kalkması hisse fiyatına olumlu yansıyacaktır diye düşünüyorum.

6. Hocam bu saatten sonra süreç nasıl olur sizden bir yorum dinlesek, zira uzun zamandır bana göre en isabetli yorumları diğer arkadaşlarda yapıyor ama sizinki başka,ayrica teşekkürler bu süreçte vermiş olduğunuz bilgiler içinde Hissedarxde

7.  Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Çocuklarımın gözlerinden öpüyorum. İyi iş çıkardılar...Sayın Kurul'u da bu adilane kararından dolayı tebrik ediyorum...
    Hocam bu saatten sonra süreç nasıl olur sizden bir yorum dinlesek, zira uzun zamandır bana göre en isabetli yorumları diğer arkadaşlarda yapıyor ama sizinki başka,ayrica teşekkürler bu süreçte vermiş olduğunuz bilgiler içinde ��

Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku

Sayfa 112/501 İlkİlk ... 1262102110111112113114122162212 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •