Sayfa 112/734 İlkİlk ... 1262102110111112113114122162212612 ... SonSon
Arama sonucu : 5867 madde; 889 - 896 arası.

Konu: VAKKO - Vakko Tekstil

1. 15 ocak civarı birşeyler olabilir diye düşünüyorum geçen sene artış olmuş

SM-N9200 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Yataya mı sardı? Tepkisiz bekliyor...

3. 15 gün daha sabredeceğim olursa olur olmazsa yapacak bir şey yok.

4. 15 ocağın espirisi nedir? Bekleyeni çok...

5.  Alıntı Originally Posted by Tanrısevsin Yazıyı Oku
    15 ocağın espirisi nedir? Bekleyeni çok...
    Hocam 19 aralıkta aldım birşey bildiğim yok, geçen sene 15 ocak civarı yükselmiş sezonsal veya bilanço beklentisi nedeniyle olabilir diye düşündüm, geçmiş yazıları okudum stratejik ortak hikayesi varmış ytd.

SM-N9200 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

7. Merhaba arkadaşlar. Dünya borsalarındaki rekor yükselişler ve ekonomilerindeki büyüme devam ediyor. Ülkemizde ise borsamız halen yeteri kadar yükseliş ivmesi görülmüyor. Şirket değerleri gerek özsermaye çarpanlarına göre gerekse defter değerlerine göre çok ucuz bulunuyor. Gelişmekte olan ülke borsalarında teknik analiz yapılırken büyük yanlışlar yapılıyor. Cari açığın olduğu bir ülkede vede enflasyonun bulunduğu ülkede kurun sabit kalması beklenenez! Yani teknik analiz yapılırken dolar bazlı grafikler kullanılmalıdır. Dolar bazlı bors endeksine ve şirket piyasa değerlerine baktığımızda yakşaşık olarak %60 oranında bir iskonto mevcut. Bu iskonto farkının kapanmasının bir sebebi avrupayla olan yakınlaşma olabilir. Bundan sonra hızla bu iskonto azalacaktır. Bizim ülkemizin ihracatının %40 ı ab ülkelerine yapılıyor. Bizim için onlar iyi pazar onlar için biz hem pazar hemde emniyet sibobuyuz. Endeksin kademeli bir şekilde sırasıyla 120.000-125.000-130.000-140.000 seviyelerine orta vadede ulaşacağını düşünüyorum. Bu yükselişte öne çıkacak sektörler; savunma, havacılık, demir çelik, gıda, parekende ve ambalaj sektörü olacaktır. Birde özel hikayesi olan şirketler . Örnek olarak ; gözde girişim ( şok ve penta halka arzı) , boyner( beymen halka arzı) , vakko ( şirketin yabancı ortak alması) ulus enerji ( enerji yatırımlarının sürmesi) dardanel ( olası satışı ) dolar kurunun aşağı yönlü gidişi sürecektir. Ocak ayı sonuna kadar 3,68 seviyeleri görülebilir. Söylemek istediğim diğer konu ise bazı aracı kurum raportörlerinin ve bazı teknikçi arkadaşlarımızın yorumlarının doksan derece değiştiğini görüyoruz. Onlara sözüm lütfen bu ülke piyasasında para kazandığınızı ve olaylara korkak gözle bakmamaya , teknik olarak dolar bazlı analiz yapmaya davet ediyorum....

8. Tavanı kesmesi lâzım artik çok bekletti. Ama pasta tersini gösteriyor...

Sayfa 112/734 İlkİlk ... 1262102110111112113114122162212612 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •