Sayfa 115/189 İlkİlk ... 1565105113114115116117125165 ... SonSon
Arama sonucu : 1510 madde; 913 - 920 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma

1. twetterda anlık yazdım ancak burda ancak imkanım oldu.
    Robotumun bugün ki sinyalleri şöyle:

2.  Alıntı Originally Posted by RTG Yazıyı Oku
    twetterda anlık yazdım ancak burda ancak imkanım oldu.
    Robotumun bugün ki sinyalleri şöyle:

son durum kısmında euro sat rakamı 4.1994 olucaktı. yanlış yazmışım.

3.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    diğer arkadaşların bakış açılarınıda merak etmekteyim.
    Sen bakış açını söyle erhan hoca, kimse yanaşmadı..

4.  Alıntı Originally Posted by NUTCRACKER Yazıyı Oku
    Detayli bakamadim ama telefondan gordugum kadariyla Curve fit gibi duruyor. Optimizasyon grafiginde bir suru dip tepe var. Saglikli parametre secimi yapilamaz gibi.

Bence duzgun bir optimizasyon grafiginde ideal olarak tek tepe olmasi lazim ve bu kadar dalgali olmamasi lazim tepenin sagina ve soluna uzaklastikca getirinin cok dalgali degilde yumusak sekilde azalarak gitmesi gerekir. Ilgili parametre anlamli ise eger.

Hizlica cevap yazmaya calistim. Detaylandirilabilir.
    Senin görüşünün tam tersi bir açıklama yapacağım bende. Aslında bu yüzden diğerlerininkinide merak ettim.
    acaba doğru olan ne sorusuna cevap bulmak için.

Şimdi benim görüşümce curve fit değil grafiğe uydurulmuş bir parametrede tek bir tepe olur diğer parametreler o tepeden cok uzakta kalır. Yani bir sistem yarattınız diyelim parmatreleri 50 60 40 bu parametre en yüksek getiriyi üretti diyelimki.

eğer parametreleri 49 60 40 yaptıgımda getiri aşırı düşüyorsa o parametre curve fitingdir.

yani parametreleri birer ikişer diş değiştirdiğinde aşırı bir fark oluşuyorsa curve fiting bir parametreyi belirlemişsin.

yani o parametreler grafiğe tam noktası noktasına veya ucuyla dokunmuş mumlara ve getiriyi arttırmış halbukı bıraz 1 er diş değiştirdiğinde biranda kötüleşiyor.

aslınada soruyuda yanlış sormuşum neresı curve fiting neresi değildir desem daha dogru olurmuş.

öncelikle parametrelerin neredeyse hiçbirisi zarar üretmiyor bu bence sağlıklı bir durum curve fiting ihmilanini en aza indiriyor.

sistemin sağlıklı bir sistem oldugunun işareti bence. hangi parametreyi seçersen seç neredeyse zarar etme ihtimalin yok gibi birşey bunu garanti altına alıyor.

hangi parametre seçilmesi curve fitingi düşütür sorusunun cevabıda grafikteki en dar bölgedeki parametreler curve fitingi en aza indirecektir.

2,3,4,5 inci tepelerde dağılımlarda en dar bölgeler ve aşağı salınımlar sınırlı kalmış hatta 5. tepenın oldugu bolgede aşağı salınım cok cok daha az

veya volatilletinin yani hareketliliğin en düşük ve dar oldugu bölgelerdeki parametrelerden biriside kullanılanilabilir.

ancak voltajın en yükske oldugu bölgelerdeki parametre seçimi curve fitingi arttıracaktır ve gelecekte bekleneni verme ihtimali oldukça düşük kalabilir.

birde yukarı yöndeki voltaj artışları önemli değil aşağı yönde voltaj artışı olmamalı yani yukarı yönde cubukların cıkması kötü değil ama aşağı yöndeki cubuk oluşumları sıkıntı.

bence böyle ama dogru mu bilmiyorum.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

5. keçi limitli emir gönderiyordu acaba lotların bır kısmı gelmezse ne yapıyor
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..

6.  Alıntı Originally Posted by NUTCRACKER Yazıyı Oku
    Detayli bakamadim ama telefondan gordugum kadariyla Curve fit gibi duruyor. Optimizasyon grafiginde bir suru dip tepe var. Saglikli parametre secimi yapilamaz gibi.

Bence duzgun bir optimizasyon grafiginde ideal olarak tek tepe olmasi lazim ve bu kadar dalgali olmamasi lazim tepenin sagina ve soluna uzaklastikca getirinin cok dalgali degilde yumusak sekilde azalarak gitmesi gerekir. Ilgili parametre anlamli ise eger.

Hizlica cevap yazmaya calistim. Detaylandirilabilir.
     Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Senin görüşünün tam tersi bir açıklama yapacağım bende. Aslında bu yüzden diğerlerininkinide merak ettim.
    acaba doğru olan ne sorusuna cevap bulmak için.

Şimdi benim görüşümce curve fit değil grafiğe uydurulmuş bir parametrede tek bir tepe olur diğer parametreler o tepeden cok uzakta kalır. Yani bir sistem yarattınız diyelim parmatreleri 50 60 40 bu parametre en yüksek getiriyi üretti diyelimki.

eğer parametreleri 49 60 40 yaptıgımda getiri aşırı düşüyorsa o parametre curve fitingdir.

yani parametreleri birer ikişer diş değiştirdiğinde aşırı bir fark oluşuyorsa curve fiting bir parametreyi belirlemişsin.

yani o parametreler grafiğe tam noktası noktasına veya ucuyla dokunmuş mumlara ve getiriyi arttırmış halbukı bıraz 1 er diş değiştirdiğinde biranda kötüleşiyor.
    Aslında benzer durumu ifade etmeye çalıştım parametreleri hafif oynattığında keskin değilde yumuşak değişimler olacak.

Tepe sayısı konusunda farklı düşünüyorum bence tek olmasada belirgin tepe olması gerekir.

Bunların yanında ben optimizasyona tamamen karşıyım.

7.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    keçi limitli emir gönderiyordu acaba lotların bır kısmı gelmezse ne yapıyor
    Keçi kademeye yazıyor ve gerçekleşme durumlarını vs takip ediyordu galiba.

Aslında bu konuda çalışmış arkadaşlar kademeye yazıp sonra bekleyen emir bilgilerini alma ve gerekirse iyileştirme ya da iptal konusunda yardımcı olabilecek şablon olabilecek kod paylaşımı yapabilir. Temel fonksiyonlar vs.

8.  Alıntı Originally Posted by NUTCRACKER Yazıyı Oku
    Keçi kademeye yazıyor ve gerçekleşme durumlarını vs takip ediyordu galiba.

Aslında bu konuda çalışmış arkadaşlar kademeye yazıp sonra bekleyen emir bilgilerini alma ve gerekirse iyileştirme ya da iptal konusunda yardımcı olabilecek şablon olabilecek kod paylaşımı yapabilir. Temel fonksiyonlar vs.
    ben cok düşündüm. Bir suru sorun var. kaçı gerçekleşti kaçı gerçekleşmedi gerçekleşmediğini ne zman kanaat getirecek sistem.

örnegın 100 lot var 50 si alındı fiyat bir diş yukarı gitti sistem burada kanaat getirirde 50 sını alabıldım kalan 50 lotu iyileştireyim değiştireyim derse hata yapmazmı ?

cunku daha 1 sanıye geçti sisteme bunu nasıl anlatmalıyız lotların işleme girdiğinde 5 saniye bekle 5 saniye sonra kontrol et ve ona göre emri iyileştir demen lazım.

birde gerçekleşenle geçekleşmeyen kısmı ayırt edebilmek o ref emrin numarası zartı zurtu gibi bir sürü değişken var. her seferınde emri iyileştirse ve bir türlü alamasa stop loss yapacagı seviyeyi veya bi sonrakı sinyali kaç lot olarak girecek ? yada bir sonrakı seviyeye mevcut lota göre belirlese bile bu sefer emirlerin referans numaraları karışacak.

Sayfa 115/189 İlkİlk ... 1565105113114115116117125165 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •