Sayfa 119/651 İlkİlk ... 1969109117118119120121129169219619 ... SonSon
Arama sonucu : 5208 madde; 945 - 952 arası.

Konu: GENTS - Gentaş Dekoratif Yüzeyler San. ve Tic. A.Ş.

1. 100 ve 200 günlük ortalamaları gönderebilecek arkadaşımız varmı?

2. Arkadaşlar son çıkıştaki alanların ellerindekileri mi alıyorlar iki üç gündür? Bize çektirilen işkence 9 aylık bilanço ile bitermi dersiniz?

KAP : Borsa İstanbul A.Ş. Duyurusu

VOLATİLİTE BAZLI TEDBİR SİSTEMİ (VBTS)

Sermaye Piyasası Kurulunun ilgili kararları uyarınca, Borsamız Pay Piyasasında işlem gören pay senetlerinde, işlemlerin adil ve dürüst bir şekilde gerçekleşmesinin sağlanması ve yatırımcıların aşırı volatilitenin getirdiği risklerden korunmaları amacıyla bir tedbir sistemi geliştirilmiştir.

25/09/2017 tarihinden itibaren uygulanacak tedbir sistemi kapsamında; gerekli koşulların oluşması halinde ilgili pay senedinde 15 gün süreyle birinci tedbir olan "Açığa Satış ve Kredili İşlem Yasağı" tedbiri, birinci tedbir uygulanan pay senetlerinde volatilitenin devam etmesi durumunda ise 15 gün süreyle ikinci tedbir olan "Brüt Takas" tedbiri uygulanacaktır.
    "Brüt Takas" tedbirinin getirilmesi durumunda, birinci tedbir olan "Açığa Satış ve Kredili İşlem Yasağı" tedbiri de "Brüt Takas" tedbirinin geçerli olduğu süre zarfında uygulanmaya devam edilecektir.

Tedbir alınmasını gerektiren koşulların oluşması durumunda; tedbir uygulanacak pay senedi ve tedbirin başlangıç tarihi ile tedbir süresi, ilgili tarihte piyasa kapandıktan sonra Borsamız tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden duyurulacaktır.

**ÖNEMLİ

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

4. Karaman sevinçten uçuyordur hisselerim düştü diye acaba bu adam devamlı short yapıyor olmasın

5. 2 gün üst üste %2 den yapamayan 500 hissede tektir herhalde

Sent from my iPhone using hisse.net

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Körfez/Kocaeli
    Gönderi
    1,385
    ne şanssız yatırımcılarız.. böylesine ağır hareket eden bir kağıt sidik zoruyla 1.6ları görüyor sonra barzani dallamasının kurbanı oluyoruz.

7.  Alıntı Originally Posted by bahmet Yazıyı Oku
    ne şanssız yatırımcılarız.. böylesine ağır hareket eden bir kağıt sidik zoruyla 1.6ları görüyor sonra barzani dallamasının kurbanı oluyoruz.
    Yukarı giderken böylesine ağır ama aşağı giderken bi okadar hızlı ve istekli!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Körfez/Kocaeli
    Gönderi
    1,385
     Alıntı Originally Posted by behzat Yazıyı Oku
    Öncelikle değerli kardeşim kemosabe'ye teşekkürlerimle başlayayım yorumuma.Sağolsun.Aklıselim ve akıllı bir kardeşim olduğu yorumundan belli.Allah yanıltmasın,şaşırtmasın...
    Elimdeki tüm Gentaş'ları sattıktan sonra burada tecrübeli bir kardeşim patronlar senedi çıkarmayınca küstü gitti gibi bir yorum yaptı.Üzüldüm.Burada hepimiz samimi düşüncelerimizi paylaşıyoruz.
    Ve yine aynı kardeşim;patronların bu haraketlerinin şikayet edilmesi ve gerçekten dikkate alınması durumunda canlarına okunacağı anlamında yorum yaptı.Normalde haklı.Haklı ama her zaman deriz ya; burası Türkiye...baklava çalan çocukları hapse atarlar ama yatırımcıyı soyanlar kahraman muamelesi görürler.Sonuçta bunların yaptıkları yasalara uygun ama ahlaksızca.
    Hani Kanuni Sultan Süleyman ölmeden önce vasiyetinde "ben ölünce kolumu tabuttan dışarı çıkarın ki kullarım öbür dünyaya benim de eli boş gittiğimi görsünler" demiş ya,işte bunların bundan zerrece ilham aldıkları yok.Yıllardır şirketi fahişeye çevirdiler.
    yatırımcıya kan kusturdular.Yapmaları gereken karı kendi kurdukları şirkete uslubuna uygun aktardılar.Teknikçi arkadaşlar burada habire teknik grafikler paylaşırken onlar sırıtarak paraları istiflediler.
    2011 yılından beri bu senede bağladığım para ile sadece bu senetten para kaybetmedim.Alamadığım ve kar edeceğim senetlerden de oldum.Örneğin;buna bağladığımpara yüzünen çok daha az almak zorunda kaldığım ve 1,68 den aldığım Cemtaş 4.45'i gördü.
    Yine 1,32'den aldığım Agyo 3,57'ye kadar çıktı.Bunun gibi nicelerinden oldum.
    Burada dile getirdiler zaten.Sen kalk ana şirketin mallarını satmak için Genpaz'ı kur ama çoğunluk hisseyi kendinde tut.Sen kalk Gentaş Kimya'yı kur çok cüz'i bir payı Gentaş'a ver ve aslan payını kendin al ve muazzam karı cebine at.
    Yaptıkları sayısız ahlaki olmayan uygulamalar sonunda geçen yılki ve sayın thugz2gether'in de özellikle belirttiği gibi öz sermayesi eksiye gitmiş şirketi Gentaş'a istediğin fiyattan sat,şirketi borçlandır ve finansal faiz öde.Yine kar yok.Ve yine İtalya'daki şirkete Gentaş kasasından milyonlarca lira sermaye aktarımı yap ve fabrikayı kapat,Gentaş'a yaz zararı.Burada kar yapacaklarını planlasalar eminim Liri'nin %100'ünü asla Gentaş'ın üzerine almazlar diğer kendi şirketlerine alırlardı Liri paylarını.
    2011 yılında 1,64'den aldığım senet o zamandan beri sadece %7 bölündü ve birkaç kuruş temettü verdi.Düşünün yaptığım zararı.
    Bu arada açgözlü,acımasız O.A da düştü tuzaklarına.Onun da vurdular mıçına.Onun da büyük zarar ettiğine inanıyorum.
    Şimdi sen kalk bunların tüm taşıma işlerini yapan Çelik Nakliyat geçenlerde yüklü miktarda 1,42'den al ve sonra senet 1,38'e gelsin.Ve dün borsanın muazzam yükselişinde güya 311 bin lot al senet tek kademe gitmesin...
    Arkadaşlar;bunlarda numara bitmez.Yıllar önce Genpaz'ın sermaye azaltımıyla başladıkları ve azaltımdan kaynaklanan Genpaz'ın Gentaş hisselerini borsada satmayla başladılar uzun vadeli planlarına.Sonra 2013 Eylülünde yatırımcı Tazmin merkezi elinde bulunan 2.326.000 lot Gentaş hissesini 1,06 kadar indirip satarlarken bunlar da fiyatı düşürmek için numaradan 1.08 den mal satmaya başladılar.
    Uzun lafın kısası;belki birgün bu senet de artacak ama o gün muhtemelen neredeyse tüm milletin elinden maksimum seviyede hisseyi bedava aldıkları gün olacak diye düşünüyorum
    Peki ama bunca strese değer mi? bunu düşünmek lazım.
    Tüm değerli kardeşlerime selam ve muhabbetimle hayırlı kazançlar diliyorum.
    sayın behzat'ın bu mesajını kopyalamaya değer görüyorum. ayrıca sayın ft-2 gibi işi bilenlerin temel analizini görmek isterim. en azından moral olur.

Sayfa 119/651 İlkİlk ... 1969109117118119120121129169219619 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •