Sayfa 119/1000 İlkİlk ... 1969109117118119120121129169219619 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 945 - 952 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by maranga Yazıyı Oku
    bu yeni piyasaya sürülen erurobondan biz nereden %kaçla alabiliriz.
    Hemen hemen tüm bankalardan alınabilir. Müşteri temsilcinizden fiyat isteyin. Kupon ödemesi sabit zaten. Alacağınız faiz oranı bono'yu alacağınız fiyata göre değişir.

2.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    anladığım..
    ilk link... alım satım farkından oluşacak karın hiçbir şekilde vergilendirilmeyeceğini söylüyor..
    diğer ikisine göre ise itfada alım satım arası fiyat farkı vergilendiriliyor. ancak kur farkından doğan kar vergilendirilmiyor.
    80k dolar 100k dolara cıktı ise..aradaki fark o günün güncel kuruna göre hesaplanıp vergilendiriliyor..

20k dolar * 2025 yılı mart ayındaki kur = Vergilendiricek Alım Satım Kazancı

Bu yukarda acıkladıgım itfa tarihinde oluşan vergilendirme...Itfa tarihinden önce elden cıkarırsanız o zaman karışık bi üfe tüfeli döviz kurunu alım tarihi satım tarihine göre farklı bi hesaplama yapılıyor..
    Son düzenleme : martind; 11-01-2019 saat: 15:29.

3. Dün konusu açıldı diye şöyle bir tablo hazırladım. Kimler hangi durumda TR'ye vergi verir diye. İhtiyaç var mı bilmiyorum ama buyurun.

Şimdiden emin misin sorusunu cevaplayayım. Değilim. Bilen varsa söylesin düzeltip tekrar yayınlarım.

Eurobond yurtdışında ihraç edildiği için gelir yurtdışı geliri oluyor.
    Saygılar.

4. ICBC TURKEY PORTFÖY SERBEST DÖVİZ (EUROBOND) FONU

http://www.icbcportfoy.com.tr/tr/yat...-Fon/121/345/0

Yatırım profili : Nitelikli yatırımcılardır. (Birikimleri 1 mio TL ve üzeri)

- Asgari giriş tutarı: 50.000 USD veya eşdeğer TL tutarıdır.

- Asgari artış veya satım tutarı: 1 USD veya eşdeğer TL tutarıdır.

- Pay alım-satım talepleri her ayın 15'i ve her ayın son iş günü (tatil günlerine denk gelen günlerde bir sonraki iş günlerinde) saat 13:30 dan önce girilebilecektir. Saat 13:30 sonrası girilen talepler bir sonraki alım-satım gününde yerine getirilecektir. Pay alım talepleri T+1 günü, pay satım talepleri T+3 günü yerine getirilir.

- Fona giriş-çıkış cezası uygulanmayacaktır.

- Tavsiye edilen asgari yatırım süresi 6 aydır.

- Fiyatı hem TL cinsinden (A grubu), hem USD cinsinden açıklanacaktır (B grubu)

- İsteyen yatırımcı USD cinsinden, isteyen yatırımcı TL cinsinden pay alım satımı yapabilecektir.

Fon Yönetim Ücreti: %1 (Yıllık)
    Forum kuralları 'nı okudunuz mu?

1. Siyaset, din ve futbol konularında fanatizm,
    2. İdeolojik tartışma ve kavgalar,
    3. Sonuna YTD yapıştırıp fiyat tahmini veya hedefi göstermek,
    4. Hisse başlıklarında hisse harici konular yazmak
    5. Silinecek bu tarz yazıları alıntılamak / cevaplamak...

Kurallara AYKIRIDIR.

5.  Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Öncelikle Eurobond (ya da, yurtdışında çıkarılmış olması kaydıyla Altın bonosu, farketmiyor) ile ilgili 2 tür vergi var:
    .....
    .....
    sn epicurist öncelikle detaylı açıklamalarınız için teşekkürler. dedim ya muhtemelen siz haklısınız. bu açıklamalardan da çıkan öyle gibi sanki büyük ihtimal:))

bu durumda şöyle mi oluyor?

case1) dolar 5 tl iken 100 usd fiyatlı eurobond aldım 200k dolarlık (=1milyon tl). vade sonuna kadar tuttum. yıl 2025 oldu, dolar oldu 25 tl. itfada benim 200k dolarlık eurobondların karşılığı oldu 5 milyon tl.. ama anaparada dolar bazında bir karım yok. itfada ödeyeceğim vergi sıfır. (kupon getirisi vergisi hariç)

case2) dolar 5 tl iken 90 tl fiyatla aldım 180k dolarlık eurobond (=900bin tl). vade sonunda dolar oldu 25 tl. itfada 200k dolar olarak döndü param. karşılığı 5 milyon tl. anaparada 200-180= 20k dolar karım var. itfada 20k x 25= 500 tl nin vergisini öderim (kupon getirisi vergisi hariç)

doğru mudur?

6.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    sn epicurist öncelikle detaylı açıklamalarınız için teşekkürler. dedim ya muhtemelen siz haklısınız. bu açıklamalardan da çıkan öyle gibi sanki büyük ihtimal)

bu durumda şöyle mi oluyor?

case1) dolar 5 tl iken 100 usd fiyatlı eurobond aldım 200k dolarlık (=1milyon tl). vade sonuna kadar tuttum. yıl 2025 oldu, dolar oldu 25 tl. itfada benim 200k dolarlık eurobondların karşılığı oldu 5 milyon tl.. ama anaparada dolar bazında bir karım yok. itfada ödeyeceğim vergi sıfır. (kupon getirisi vergisi hariç)

case2) dolar 5 tl iken 90 tl fiyatla aldım 180k dolarlık eurobond (=900bin tl). vade sonunda dolar oldu 25 tl. itfada 200k dolar olarak döndü param. karşılığı 5 milyon tl. anaparada 200-180= 20k dolar karım var. itfada 20k x 25= 500 tl nin vergisini öderim (kupon getirisi vergisi hariç)

doğru mudur?
    Doğrudur, işi çözdünüz.

Saygılar.
    Saygılar.

7. teşekkürler. siz anlamışsınız gerçi ama kafa karışıklığı yaratmasın. case2 de birim hatası düzeltme:

case2) dolar 5 tl iken 90 usd fiyatla aldım 180k dolarlık eurobond (=900bin tl). vade sonunda dolar oldu 25 tl. itfada 200k dolar olarak döndü param. karşılığı 5 milyon tl. anaparada 200-180= 20k dolar karım var. itfada 20k x 25= 500k tl nin vergisini öderim (kupon getirisi vergisi hariç)

8.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    teşekkürler. siz anlamışsınız gerçi ama kafa karışıklığı yaratmasın. case2 de birim hatası düzeltme:

case2) dolar 5 tl iken 90 usd fiyatla aldım 180k dolarlık eurobond (=900bin tl). vade sonunda dolar oldu 25 tl. itfada 200k dolar olarak döndü param. karşılığı 5 milyon tl. anaparada 200-180= 20k dolar karım var. itfada 20k x 25= 500k tl nin vergisini öderim (kupon getirisi vergisi hariç)
    Pekiyi, soru? Ağustos, Eylül, Ekim'de yüksek miktarda iskontolu Eurobond almış olsaydınız şu an önünüze gelen fırsat nedir? Buna cevap verdiğiniz an Eurobond vergisi ile ilgili öğreneceğiniz bir şey kalmamış demektir.

Öğretmen gibi görünmek istemem sadece uygun bulursanız.

Saygılar.
    Saygılar.

Sayfa 119/1000 İlkİlk ... 1969109117118119120121129169219619 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •