Onemli Gunler Banner
Sayfa 130/408 İlkİlk ... 3080120128129130131132140180230 ... SonSon
Arama sonucu : 3257 madde; 1,033 - 1,040 arası.

Konu: CANTE - Çan2 Termik A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --deveye diken...
    Valla şahsen ben nefret ediyorum beni kandiran pisliklerden veya zarar ettirenlerden. Güzel bir haber atıp elime verildikce geriliyorum. Hırsızlık bu diyorum. Sonra da sevmiyorsan sat deniyor daha da kızıyorum. Yahu zarar etmişim kap haberine itimat etmiş yatirim yapmışım diyorum...

2.  Alıntı Originally Posted by fenerbahceli Yazıyı Oku
    Ky olarak soruyorum , 31 ortalama ile ilk giriş yaptım. Kendimce uzun zaman da bekledim aldım sattım. Halka arz sonrası senede bu hisseyi alıp kar eden var mı ? Siz kar ettiniz mi ? Hedefiniz varsa nedir, sohbet havasında soruyorum ,kizmadan cevap verirseniz sevinirim. Win win hissesi de çok borsada ama kacirttik brsan Astor alfas kontr gibi. Yani cidden merak ediyorum her güzel haberle ele veriyor çok uzun zamandır. Bir anda kopup gidecdk hisse tarzı mi bu ? Nedir yani popülerliğinin sedebi. İş yerinde herkes 80 olacak alın diyor bu aralar ... Yani ky de atladı,nasıl olacsk bilmiyorum
    İş yerinde alın dediler diye aldıysan,epey yol katetmen gerekir kanaatindeyim.Herkese açık bir ortamda fiyat hedefi vermemi bekliyorsun.Bunu yapamam,spk mevzuatı gereği bu suçtur.

3. Zararda olunca tedirginliğin artması gayet doğal. Teknik ile hisseler bir yere kadar gider (Ör.: MRSHL) ancak fiyatlamayı destekleyecek gelişmeler olmazsa fiyatlar başladığı yere geri döner. Genel kuraldır bu...

Şirketin geçen yıl ile mukayeseli üretim verileri aşağıda. Son dönem popüler olan ve "şahsen" bilançosunu merakla beklediğim IZENR ile mukayesesi de var:

CANTE üretim :

01.10.2022 – 06.11.2022 : Toplam Üretim: 221.933,00 MWh
    01.10.2023 – 06.11.2023 : Toplam Üretim: 212.302,34 MWh

Aynı dönem IZENR üretim:

(2022) Toplam Üretim: 311.718,00 MWh
    (2023) Toplam Üretim: 294.701,44 MWh

Ekonomimiz ciddi bir tahribattan sonra yavaştan da olsa toparlanma işaretleri vermekte. Sonuçta üretilen şey enerji ve tamamen ekonomik gidişat ile alakalı bir sektördeyiz. Üretim rakamlarına baktığımızda şirketin sadece finansal yük değil, konvansiyonel anlamda (AUF'yi kastediyorum) sıkıntıları da ortadan kalkmış durumda. Burada belki onlarca kez "bunca yıllık borsa tecrübemde böyle devasa bir operasyonla ilk kez karşılaşıyorım" diye yazmıştım. Şahsım adına, bu oyunun sonu görmeden -hele ki şu ana kadarki tüm açıklamalar ve sonuçlar (realite anlamında) örtüşüyorken- gitmek yok. Gayet netim... Asla YTD
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir.

4.  Alıntı Originally Posted by Vesper Yazıyı Oku
    İş yerinde alın dediler diye aldıysan,epey yol katetmen gerekir kanaatindeyim.Herkese açık bir ortamda fiyat hedefi vermemi bekliyorsun.Bunu yapamam,spk mevzuatı gereği bu suçtur.
    Forumda zaten hep bir algı vardır, bir yerlerden etkileniyoruz zaten ki burayı okuyoruz. İşyerini örnek verme sebebim ky olarak şu anda dillendirilen bir hisse, millet alıyor anlamında. Neyse yine kaçamak cevaplar, demek ki bir şey bildiğin yok öyle bomboş zararda bekleyen bir tipsin bence benim gibi sen de Bol kazançlar diliyorum. Benden daha iyi bilen arkadaşları okuyorum aklıma gelenleri soruyorum diye akıl verme o zaman bir farkın yoksa bizden ;)

5.  Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Zararda olunca tedirginliğin artması gayet doğal. Teknik ile hisseler bir yere kadar gider (Ör.: MRSHL) ancak fiyatlamayı destekleyecek gelişmeler olmazsa fiyatlar başladığı yere geri döner. Genel kuraldır bu...

Şirketin geçen yıl ile mukayeseli üretim verileri aşağıda. Son dönem popüler olan ve "şahsen" bilançosunu merakla beklediğim IZENR ile mukayesesi de var:

CANTE üretim :

01.10.2022 – 06.11.2022 : Toplam Üretim: 221.933,00 MWh
    01.10.2023 – 06.11.2023 : Toplam Üretim: 212.302,34 MWh

Aynı dönem IZENR üretim:

(2022) Toplam Üretim: 311.718,00 MWh
    (2023) Toplam Üretim: 294.701,44 MWh

Ekonomimiz ciddi bir tahribattan sonra yavaştan da olsa toparlanma işaretleri vermekte. Sonuçta üretilen şey enerji ve tamamen ekonomik gidişat ile alakalı bir sektördeyiz. Üretim rakamlarına baktığımızda şirketin sadece finansal yük değil, konvansiyonel anlamda (AUF'yi kastediyorum) sıkıntıları da ortadan kalkmış durumda. Burada belki onlarca kez "bunca yıllık borsa tecrübemde böyle devasa bir operasyonla ilk kez karşılaşıyorım" diye yazmıştım. Şahsım adına, bu oyunun sonu görmeden -hele ki şu ana kadarki tüm açıklamalar ve sonuçlar (realite anlamında) örtüşüyorken- gitmek yok. Gayet netim... Asla YTD
    Okumaktan keyif aldığım bilgiler için teşekkür ediyorum size.

6.  Alıntı Originally Posted by fenerbahceli Yazıyı Oku
    Forumda zaten hep bir algı vardır, bir yerlerden etkileniyoruz zaten ki burayı okuyoruz. İşyerini örnek verme sebebim ky olarak şu anda dillendirilen bir hisse, millet alıyor anlamında. Neyse yine kaçamak cevaplar, demek ki bir şey bildiğin yok öyle bomboş zararda bekleyen bir tipsin bence benim gibi sen de Bol kazançlar diliyorum. Benden daha iyi bilen arkadaşları okuyorum aklıma gelenleri soruyorum diye akıl verme o zaman bir farkın yoksa bizden ;)
    Çok konuşuluyor, o yüzden biryere gitmiyor bunu neden anlamıyorsun..Kazanmanı temennş ederim.Ancak mümkünse
    bir eğitim al.Portföyün buna değer mi onu bilmiyorum.Eğer cevebın evet ise mutlaka bir eğitimi doğru kişiden almalısın.Çünkü bu mecrada ders ücretleri çok daha yüksektir.İnan bana onu bunu takip ederek bir yere varamazsın.Burada 100 lot alanda yazıyor o yüzden söyledim.

7.  Alıntı Originally Posted by Vesper Yazıyı Oku
    Çok konuşuluyor, o yüzden biryere gitmiyor bunu neden anlamıyorsun..Kazanmanı temennş ederim.Ancak mümkünse
    bir eğitim al.Portföyün buna değer mi onu bilmiyorum.Eğer cevebın evet ise mutlaka bir eğitimi doğru kişiden almalısın.Çünkü bu mecrada ders ücretleri çok daha yüksektir.İnan bana onu bunu takip ederek bir yere varamazsın.Burada 100 lot alanda yazıyor o yüzden söyledim.
    Ya hocam borsa özelinde anlarım da bir anda 32den 18e gelmiş bir hisseden bahsediyoruz, eğitim almış olsam bu dayağı yemeyecek mıydım yani )) Forumda hissenin gerçek değeri nedir ve patron bazlı mi gitmiyor eğer bir değeri varsa onu anlamaya çalışıyorum. Paylaşmayi sevmeyen bir patron mu var önümüzde yoksa saglam bir potansiyel mi yoksa yenilenebilir enerjilerin gölgesinde kalmaya devam edecek bir cante mi yoksa farkli vizyonları olan bir firma mi... Evet sağlam zarardyaim ve bu baskı unsuru ama öyle bir iki haftalık değil ki olay . Aylardır devam ediyor. Yani gerçekten baskı mi yoksa biz mi çok anlam yukluyoruzu cozumlemek meselem. Beklemeye degerss beklicem olayı

8.  Alıntı Originally Posted by fenerbahceli Yazıyı Oku
    Ya hocam borsa özelinde anlarım da bir anda 32den 18e gelmiş bir hisseden bahsediyoruz, eğitim almış olsam bu dayağı yemeyecek mıydım yani )) Forumda hissenin gerçek değeri nedir ve patron bazlı mi gitmiyor eğer bir değeri varsa onu anlamaya çalışıyorum. Paylaşmayi sevmeyen bir patron mu var önümüzde yoksa saglam bir potansiyel mi yoksa yenilenebilir enerjilerin gölgesinde kalmaya devam edecek bir cante mi yoksa farkli vizyonları olan bir firma mi... Evet sağlam zarardyaim ve bu baskı unsuru ama öyle bir iki haftalık değil ki olay . Aylardır devam ediyor. Yani gerçekten baskı mi yoksa biz mi çok anlam yukluyoruzu cozumlemek meselem. Beklemeye degerss beklicem olayı
    Bol güneşli günler,sağ yap sol yap bldiğin gibi yap..

Sayfa 130/408 İlkİlk ... 3080120128129130131132140180230 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •