Sayfa 130/1002 İlkİlk ... 3080120128129130131132140180230630 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 1,033 - 1,040 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1. İOS 12 kullanan telefon sahiplerinin Tefas mobil çilesi sürüyor.
    Millet İOS 10'u bile desteklerken, TEFAS son model telefonlara uygun yapmış uygulamanın en son sürümünü.

2.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    ''Herkes borsa konuşuyorsa , borsadan çıkma zamanıdır '' geyiği , 40 yıldır her önüne gelenden istisnasız duyduğum hiç bir finansal bilgiye dayanmayan, arz/talep temeli olmayan en klişe ve boş laf üzgünüm. Yeni bir şey de değil üstelik.
    Bir öğüt vermek isteyenin ilk öğüdü hep budur.
    En fazla 6 ay borsada işlem yapan, ''gardaş paçal yapicen, spek sallarsa dayanicen, satmadan beklicen, herkes konuşuyorsa borsadan kaçıcan'' der.
    Finansal okuryazarlık arttıkça bunun değişeceğini umuyorum. Ama bu topraklar astronomiden daha çok astrolojiye inananların toprakları. Bilim değersiz.
    Yeryüzündeki en önemli sırlardan, bilgilerden biri değil üstelik bu.
    Peki bu doğru olabilir mi ? Borsadaki her durum gibi %50 doğrudur, %50 değil. Ancak insanlar bu sözü kanıtlayan durumları algıda seçerler. Onu hatırlarlar.
    Gel gör ki, bir finansal enstrümana ilgi arttığında düşmesi değil, en temel mantıkla artması beklenir talep artınca. İlgi 4 ay önce de vardı, çıkıyordu, şimdi de var düşüyor.
    Bu bilgi bir yatırımcının işine yaramaz. Finansal piyasada nakde dönüştürülemeyen bilgi çöptür.
    Ben kendi adıma, yatırım fonlarından kaçmak/girmek üstüne kurmuyorum zaten yatırım perspektifimi. Bu topicte de kimsenin fonalr uçacak/kaçacak dediğini hatırlamıyorum. Portföyümü çeşitli finansal enstrümanlara bölüyorum.
    Bu endeks 40 yıldır 50 dolar ve 500 dolar arasında gider gelir. Ne bir eksik ne bir fazla. Bu arada da benim fonlarım endeksten bir tık fazla performans gösterse yeter de artar olacaktır.
    Benim yatırımım araba sürmek gibi uzun bir yolda, kar yağar, güneş açar, yağmur serpiştirir, kontağı kapatıp arabadan çıkmam.
    Yatırım, gözleri kısarak, geleceği öngörmeye çalışarak yapılmaz. Gelecek bilinmez. Olası her ihtimal için optimum derecede iyi olacak portföy kurgusu ile yapılır ancak.
    yatırım tavsiyesi olmamakla beraber hsyf toplama zamanıdır diyerek bir haftadır azar azar hsyf arttırıyoruz.

3. Gbc ne zamandır topluyorum tam olarak bilmiyorum , belki 4-5 ay. Uzun zamandır eksideydim. Düştükce aldım , çok uzun zamandır düşünce düzenli almayı bırakmıştım. Şu anda bu fona ayirdigim para 6 aylık mevduat faizinden fazla kazandırdı bana, düşüşlerde düzenli alsaydim belki daha fazla kazandiracaktı.
    Hemen umutsuz olmamak lazım geleceği bilemiyoruz ama iyi fonlardan kâr alma ihtimali de fazladir diye düşünüyorum

4.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Bu topicte ilk paylaşımım 2021 başındaydı ve o zaman PPZ ve diğer para piyasası fonlarını paylaştığımda bana bıyık altından gülen birçok hisse fonu yatırımcısı vardı ve benim %1-%2 getiri farkı peşinde çabalamam nedeniyle bu arkadaşların hafiften iğneleyici sözlerine maruz kalıyordum...

Bu arkadaşlar artık pek yazmaz olmuşlar...

Hımm tecrübe her şeydir... Açgözlülük hiçbirşey...

Youtube'da "Şampiyon fonlar... yürü be fonlar" gazlanıyordu... Artık gazlanmıyor mu yoksa...?

Zaman değişir, teknoloji değişir, insan asla...

Size benden ufak bir tüyo: Ne zaman ki etrafınızda temettü emekliliği, uzun vadeli borsa yatırımcılığı, warren buffet aforizmaları vb.. şeyleri çok fazla duymaya başladıysanız ufaktan borsayla vedalaşmaya başlayın.
    Halen o moddayiz, Tcd, tkf, mac, opb, gma, ipb, fid, oph, gmr.. ve hepsi KVBA ve PPZ lere gore cok iyi getirdi.

Enflasyon artarken , bu ekonomi yonetimiyle PpZ ve KVBA fonlar geride kalmaya mahkum

5.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    ''Herkes borsa konuşuyorsa , borsadan çıkma zamanıdır '' geyiği , 40 yıldır her önüne gelen herkesten istisnasız duyduğum hiç bir finansal bilgiye dayanmayan, arz/talep temeli olmayan en klişe ve boş laf üzgünüm. Yeni bir şey de değil üstelik.
    Bir öğüt vermek isteyenin; ilk öğüdü hep budur.
    En fazla 6 ay borsada işlem yapan, ''gardaş paçal yapicen, spek sallarsa dayanicen, satmadan beklicen, herkes konuşuyorsa borsadan kaçıcan'' der.
    Finansal okuryazarlık arttıkça bunun değişeceğini umuyorum. Ama bu topraklar astronomiden daha çok astrolojiye inananların toprakları. Bilim değersiz.
    Yeryüzündeki en önemli sırlardan, bilgilerden biri değil üstelik bu.
    Peki bu doğru olabilir mi ? Borsadaki her durum gibi %50 doğrudur, %50 değil. Ancak insanlar bu sözü kanıtlayan durumları algıda seçerler. Onu hatırlarlar.
    Gel gör ki, bir finansal enstrümana ilgi arttığında düşmesi değil, en temel mantıkla artması beklenir talep artınca. İlgi 4 ay önce de vardı, çıkıyordu, şimdi de var düşüyor.
    Bu bilgi bir yatırımcının işine yaramaz. Finansal piyasada nakde dönüştürülemeyen bilgi çöptür.
    Ben kendi adıma, yatırım fonlarından kaçmak/girmek üstüne kurmuyorum zaten yatırım perspektifimi. Bu topicte de kimsenin fonalr uçacak/kaçacak dediğini hatırlamıyorum. Portföyümü çeşitli finansal enstrümanlara bölüyorum.
    Bu endeks 40 yıldır 50 dolar ve 500 dolar arasında gider gelir. Ne bir eksik ne bir fazla. Bu arada da benim fonlarım endeksten bir tık fazla performans gösterse yeter de artar olacaktır.
    Benim yatırımım araba sürmek gibi uzun bir yolda, kar yağar, güneş açar, yağmur serpiştirir, kontağı kapatıp arabadan çıkmam.
    Bir fon yatırımcısı için düşüşlere kızmak, bir doğa yürüyüşçüsünün kar yağmasına kızması gibidir. Doğada kar yağması ne kadar doğalsa, piyasalarda da düşüşler normaldir. Hep oldu, oluyor ve olacak.
    Yatırım, gözleri kısarak, geleceği öngörmeye çalışarak yapılmaz. Gelecek bilinmez. Olası her ihtimal için optimum derecede iyi olacak portföy kurgusu ile yapılır ancak.
    Fon yatırımcısı olarak bence yapılması gereken en önemli şey, doğru fonlarla doğru oranlı bir portföy kurmaktan ibarettir.
    Traderlık ise bambaşka bir şey.
    Sn muratti77 vob24 de 2008 yılında yazdıklarınıza da çoğunlukla katılmıyordum şimdiki yazılarınıza da çoğunlukla katılamıyorum. Lafım size değildi bu arada çoğu görüşlerinizi beğenirim özellikle de risk yönetimi konularında. ama piyasa dinamikleri ve piyasa oyuncularını yorumlamanız konusunda totalde sizi haddinden fazla iyimser bulurum ..

Bu arada "Rasyonel olmayan bir toplumda rasyonel olmak hiç rasyonel değildir..."
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

6.  Alıntı Originally Posted by rasit Yazıyı Oku
    Sayın Hayrani,
    Yabancı hisse fonlarını niçin tercih etmiyorsunuz?
    bi ara yay almıştım. teknoloji tarafı çok oynak olup günlük yüzde dört beşler şeklinde dahi kayıplar olunca vazgeçtim. aslında bu da bir alternatif ama bir türlü oraya ağırlık veremedim. tam bir sebebi de yok aslında.

7.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Sn muratti77 vob24 de 2008 yılında yazdıklarınıza da çoğunlukla katılmıyordum şimdiki yazılarınıza da çoğunlukla katılamıyorum. Lafım size değildi bu arada çoğu görüşlerinizi beğenirim özellikle de risk yönetimi konularında. ama piyasa dinamikleri ve piyasa oyuncularını yorumlamanız konusunda totalde sizi haddinden fazla iyimser bulurum ..
    O dönemden hatırlamanıza sevindim. O nikin şifresi kaybolmuştu. Biliyorum lafın bana olmadığını, maksat fikir teatisi olsun.
    Saygılar Sn. Vivatrader.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

8. Fikirlerin çarpışmasından hakikatin ışığı doğar.
    Yeterki sizler gibi fikir tartışılsın.

Sayfa 130/1002 İlkİlk ... 3080120128129130131132140180230630 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •