Onemli Gunler Banner
Sayfa 137/899 İlkİlk ... 3787127135136137138139147187237637 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 1,089 - 1,096 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

Bu temettu kelimesini gorunce benim sinirlerim bozuluyor.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    3,488
     Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Bu temettu kelimesini gorunce benim sinirlerim bozuluyor.
    )

SM-N950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Eşeğe semer alınırken fikri değil ölçüsü alınırmış. Benim veya kimsenin demesiyle hisse alıp satmayınız.

Alıntı Originally Posted by bozoklu5 Yazıyı Oku
    sayın muratertuğrul burada iş yatırımın görüşleri mevcut. temettü veriminde bir değişiklik olmayacağını şirket beyan etmiyor.yani bu görüşün şirket tarafından teyidi yapılmamış.
    ayrıca ciner grubunun ortaklıktan çekilme durumuda olabilir.nerden bakarsan bak bu yatırım çok riskli bulundu. yoksa soda fiyatı 6 tl altına düşmezdi.
    ciner in çekilme ile ilgili açıklaması oldumu?
    yatırım riskli bulunduğu için mi düştü, kar düştüğü için mi!
    herhangi bir aracı kurum raporu değil, sodanın sahibinin aracı kurumu. üstelik grup tarafından soda hissesi toplanıyorken, temettü vermeyeceğini düşünmek çok gerçekçi değil.

Alıntı Originally Posted by BARBA Yazıyı Oku
    )

Saka yapmiyorum BARBA. Odedigim stopaj x lira aldigim temettuden. Ki o da temettu fazla gelmesin diye sattiktan sonra onceki gun. Hayatimda bir kere de temettu kelimesini kullanmadim (yatirim amacli birseye).
    Son düzenleme : 666; 07-11-2019 saat: 22:01.

O kadar yazdik cizdik. Satislarinin %93'u doviz olan sirketin hikayesi dolar. Gerisi teferruat.

Yatirimin kredileri yeni fabrika faaliyete gectikten sonra geri odenecek zaten.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    3,488
     Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Saka yapmiyorum BARBA. Odedigim stopaj x lira aldigim temettuden. Ki o da temettu fazla gelmesin diye sattiktan sonra onceki gun. Hayatimda bir kere de temettu kelimesini kullanmadim (yatirim amacli birseye).
    Şaka demiyorum, doğru söylüyorsun.

Eşeğe semer alınırken fikri değil ölçüsü alınırmış. Benim veya kimsenin demesiyle hisse alıp satmayınız.

7.  Alıntı Originally Posted by bozoklu5 Yazıyı Oku
    soda hissesinde olmak bir insanın başına gelebilecek en büyük felaketlerden biri.5yıl bu hisse yükselmez.iyiki çoğunu sattım elimde az kaldı ama hala canımı yakıyor bu hisse.aklı fikri olan bu şirkete bulaşmasın diyorum.
    şayet bu hisseyi alacaksanız lütfen 4.80 tl seviyelerini bekleyiniz kesinlikle oraya gelecektir.
    benim maliyetim 5.26 tl.elimdeki malın yüzde 75 ini çıktım.5,70 çıkar çıkmaz buradan kurtulacağım.
    yatırım tavsiyesi değildir
    Uzun zamandır takip edip dün aldığım SODA ile ilgili böyle bir yorum görünce açıkçası çok üzüldüm.Hissede aşırı baskılanmanın nedenini Sn. Nasuh Bey açıkladıktan sonra eninde sonunda yolunu bulur mantığındaydım ancak bugün BİSTin %2.5 luk yükselişine tepki vermemesi ile iyice işkillendim.Sn. Bozoklu'nun yorumunun çok mantıklı tarafları mevcut.Trade etmek için girdiğim SODA ile flörtümüz böyle giderse uzun soluklu olmayacak gibi.

8.  Alıntı Originally Posted by bozoklu5 Yazıyı Oku
    soda hissesinde olmak bir insanın başına gelebilecek en büyük felaketlerden biri.5yıl bu hisse yükselmez.iyiki çoğunu sattım elimde az kaldı ama hala canımı yakıyor bu hisse.aklı fikri olan bu şirkete bulaşmasın diyorum.
    şayet bu hisseyi alacaksanız lütfen 4.80 tl seviyelerini bekleyiniz kesinlikle oraya gelecektir.
    benim maliyetim 5.26 tl.elimdeki malın yüzde 75 ini çıktım.5,70 çıkar çıkmaz buradan kurtulacağım.
    yatırım tavsiyesi değildir
     Alıntı Originally Posted by yiğit06 Yazıyı Oku
    Uzun zamandır takip edip dün aldığım SODA ile ilgili böyle bir yorum görünce açıkçası çok üzüldüm.Hissede aşırı baskılanmanın nedenini Sn. Nasuh Bey açıkladıktan sonra eninde sonunda yolunu bulur mantığındaydım ancak bugün BİSTin %2.5 luk yükselişine tepki vermemesi ile iyice işkillendim.Sn. Bozoklu'nun yorumunun çok mantıklı tarafları mevcut.Trade etmek için girdiğim SODA ile flörtümüz böyle giderse uzun soluklu olmayacak gibi.
    Piiiiii....

Sayın @yiğit06 sayesinde, diğer yazarı da gördüm.
    Ben de engelli olduğuna göre muhtemelen ya "eski" keko tayfasından veya kafasındandır.
    Yani "hızlı gelip, hızlı giden..."

1- "soda hissesinde olmak bir insanın başına gelebilecek en büyük felaketlerden biri."
    Bunun tam tersini söyleyenlerle aylarca çatıştık burada. Ama bu cümle en az ötekiler kadar "şuursuz".

2-"5yıl bu hisse yükselmez.",
    -"Nereden olsa alınır!" ın tam tersi. İkisi de "sallamasyon".

3-"aklı fikri olan bu şirkete bulaşmasın diyorum. "
    Mehhhhhh!

4-"4.80 tl seviyelerini bekleyiniz kesinlikle oraya gelecektir."
    Piiiii! Hele yiğidime. Kendi parasını koruyamıyor ama...

Hele 5 ve 6 ?
    5-"Uzun zamandır takip edip dün aldığım SODA..."
    6- "Trade etmek için girdiğim SODA"
    Sen sadece yanlış gelmemişsin yiğidim. Direkt gelişin yanlış!
    https://www.kisavade.com/
    Al,sat,tut,yakala,sık,bırak vb. tavsiye için aracı kurumunuzla görüşün.

Sayfa 137/899 İlkİlk ... 3787127135136137138139147187237637 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •