Sayfa 14/844 İlkİlk ... 412131415162464114514 ... SonSon
Arama sonucu : 6751 madde; 105 - 112 arası.

Konu: GESAN - Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Ömür Yazıyı Oku
    Herkese merhaba. Ben de amatör bir yatırımcıyım ve inanın sizlerin yorum ve görüşleriniz benim için çok faydalı oluyor. Yer yer çekişmeler de ortaya koyduğunuz tüm argümanlar benim için adeta bir "okul" değerinde. Dolayısıyla artık ben de sadece sizleri okumakla kalmayıp ara sıra bir şeyler sormak,söylemek isterim. Keko'nun güven veren,Gueno'nun yararlı kuşkuculuğunu,Mehmetyun'un işi yumuşatan rahatlığını ve şimdi adını sayamadığım çok değerli dostların diğer katkılarını takdir ediyorum Tekrar hepinize teşekkür ediyorum.
    Ne demek dostum.. sen bizim atışmalarımıza bakma 🙂 bunlar bizim günlük entelektüel ihtiyaçlarımız. Mecburen bir şeyler bulup konuşup yazıyoruz. Sadece şunu söyleyeyim. Bu fiyatlardan bile bu şirkete sahip olan insanlar seneye mucizevi bir enerji üretim yöntemi çıkmadığı takdirde ihya olacak 🙂 biz de ağlarız sızlarız ama ne olursa olsun tutarız İnşallah elimizde.

Alıntı Originally Posted by Ömür Yazıyı Oku
    Herkese merhaba. Ben de amatör bir yatırımcıyım ve inanın sizlerin yorum ve görüşleriniz benim için çok faydalı oluyor. Yer yer çekişmeler de ortaya koyduğunuz tüm argümanlar benim için adeta bir "okul" değerinde. Dolayısıyla artık ben de sadece sizleri okumakla kalmayıp ara sıra bir şeyler sormak,söylemek isterim. Keko'nun güven veren,Gueno'nun yararlı kuşkuculuğunu,Mehmetyun'un işi yumuşatan rahatlığını ve şimdi adını sayamadığım çok değerli dostların diğer katkılarını takdir ediyorum Tekrar hepinize teşekkür ediyorum.
    biz teşekkür ederiz hoşgeldin birbirimizden ne kaparsak artık hala öğreniyoruz
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

3. O halde müsaade edersen bunu özellikle sana sorayım Dün Yeotk yaklaşık 120 milyonluk iş anlasmasini KAP'a atmasina rağmen dün gün icindeki cılız yükselişini ve bugünkü felaket kapanışını gördük. E bizim uyuz eşek Gesan'dan uzun zamandir bu çapta bir bildirim görmeyi bırak son bir ayda KAP'a attığı toplam anlaşmaları bile neredeyse Yeo'nun tek seferlik anlaşmasina erişemiyor. Yeo'nunkinin akıbeti de ortada üstelik. O halde sırf "Şunu yapacağım,böyle planım var.." açıklamaları hani bir şirketi değerli kılan klişe "hikaye" yazmaya yeter mi? Sadece -cak -cek ile ve de üstelik milyarlık bir şirket için komik kaçan iş bildirimleriyle gittikçe ümit kıran bir görüntü vermeye başlar oldu. Smart'in 43 milyon dolarlıgıni geçtim Yeo'nunkinin bile yanina yaklasamayan bildirimler bana ufaktan ufaktan yoksa bu şirket miadını doldurdu anca hayal satıyor dedirtmeye başladı ki inanin bu durumda ciddi bir zararım olacak. Kısacası şu ünlü KAP gelse nidalarimızın da aslinda pek bi şeye merhem olmayacağını sanki gizliden gizliye bilmekle beraber gerçeği görmek istemiyor olabilir miyiz?

4.  Alıntı Originally Posted by Ömür Yazıyı Oku
    O halde müsaade edersen bunu özellikle sana sorayım Dün Yeotk yaklaşık 120 milyonluk iş anlasmasini KAP'a atmasina rağmen dün gün icindeki cılız yükselişini ve bugünkü felaket kapanışını gördük. E bizim uyuz eşek Gesan'dan uzun zamandir bu çapta bir bildirim görmeyi bırak son bir ayda KAP'a attığı toplam anlaşmaları bile neredeyse Yeo'nun tek seferlik anlaşmasina erişemiyor. Yeo'nunkinin akıbeti de ortada üstelik. O halde sırf "Şunu yapacağım,böyle planım var.." açıklamaları hani bir şirketi değerli kılan klişe "hikaye" yazmaya yeter mi? Sadece -cak -cek ile ve de üstelik milyarlık bir şirket için komik kaçan iş bildirimleriyle gittikçe ümit kıran bir görüntü vermeye başlar oldu. Smart'in 43 milyon dolarlıgıni geçtim Yeo'nunkinin bile yanina yaklasamayan bildirimler bana ufaktan ufaktan yoksa bu şirket miadını doldurdu anca hayal satıyor dedirtmeye başladı ki inanin bu durumda ciddi bir zararım olacak. Kısacası şu ünlü KAP gelse nidalarimızın da aslinda pek bi şeye merhem olmayacağını sanki gizliden gizliye bilmekle beraber gerçeği görmek istemiyor olabilir miyiz?
    Dostum soruyu kime sorduğunu bilmiyorum ama naçizane cevap vereyim, beni girişim elektrikli rahatsız eden tek şey, patronların bazı tutumları... Özellikle yatırımları iştiraki iştiraki üzerinden yapıp girişime fazla pay bırakmamaları.

Onun dışında bir daha benzeri görülmeyecek bir sektör hareketliliği var. Girişim pazar payını kaybetse bile mevcut cirosunu yüksek çarpanla katlayacak. Bunun olmaması mümkün değil. Şöyle izah edeyim, girişimi engelleyecek tek şey iş yapabilme kapasitesi olur. Yani o kadar iş yağacak ki üzerine artık yetiştiremeyecek.

Sadece patronlar şark kurnazlığı yapmasın yeter. Bunu da biz yatırımcılar sosyal medyada ya da yatırımcı ilişkileri arayarak bir şekilde baskı yapacağız.

Özellikle 2023'te akıllanmaz karlar cirolar bizi bekliyor olacak.

Ben şahsen elimden geldiğince psikolojim yettiğince tutmak istiyorum .

Alıntı Originally Posted by Ömür Yazıyı Oku
    O halde müsaade edersen bunu özellikle sana sorayım Dün Yeotk yaklaşık 120 milyonluk iş anlasmasini KAP'a atmasina rağmen dün gün icindeki cılız yükselişini ve bugünkü felaket kapanışını gördük. E bizim uyuz eşek Gesan'dan uzun zamandir bu çapta bir bildirim görmeyi bırak son bir ayda KAP'a attığı toplam anlaşmaları bile neredeyse Yeo'nun tek seferlik anlaşmasina erişemiyor. Yeo'nunkinin akıbeti de ortada üstelik. O halde sırf "Şunu yapacağım,böyle planım var.." açıklamaları hani bir şirketi değerli kılan klişe "hikaye" yazmaya yeter mi? Sadece -cak -cek ile ve de üstelik milyarlık bir şirket için komik kaçan iş bildirimleriyle gittikçe ümit kıran bir görüntü vermeye başlar oldu. Smart'in 43 milyon dolarlıgıni geçtim Yeo'nunkinin bile yanina yaklasamayan bildirimler bana ufaktan ufaktan yoksa bu şirket miadını doldurdu anca hayal satıyor dedirtmeye başladı ki inanin bu durumda ciddi bir zararım olacak. Kısacası şu ünlü KAP gelse nidalarimızın da aslinda pek bi şeye merhem olmayacağını sanki gizliden gizliye bilmekle beraber gerçeği görmek istemiyor olabilir miyiz?
    aslında kendimizi çok yıpratıyoruz... günlerdir diyorum büyük piyasa yapıcıları var onlar nasıl derse o yönde ilerleyeceğiz.

yani kap olayları değişik tahtacılar tahtayı yönetirken kapları bile yönetebilme durumları olabiliyor ve aylardır hisse de ne zaman bir ceza yesek ardı ardına gelen kaplar kesiliyor.

aslında gelen kaplarda özellikle gesan da insider olayı pek yok gibi neredeyse yok gibi iyi yönetiyorlar..

yeo ya çok iyi kap geldi smrtg güzel kap geldi kontr sağlam yatırım haberi verdi. ve bugün kontr e tahsisli sermaye artışı ile ortaklık geldi..

bugün bio da mesala ben bir gün önce nitelikli yatırımcı fon saglamak için bir kurumlar anlaştılar. bugün de büyük ortağı dogan holding 49milyon lot borsaya kote etmek için kap attı bende elimdekileri verdim. ama şimdi tekrar bakınca yanlış yapmışım gibi bir durumum oldu

şuan gerçekten piyasadaki tüm diğer hisselerde büyük piyasa yapıcıları ayar çekiyor gibi bir durum var. gelen sasa gelen hektas gelen smrtg ye girince dengesizleşti aynı bankalarda olduğu gibi.

bu son olayları Gesan yönetimine patronuna bağlamamak lazım.. ortalık durulunca yeni iş anlaşmaları gelecektir.

benim son zamanlarda üzgün olduğum konu tüm yatırımlar euro peaky uzerinden gitmesi

Alıntı Originally Posted by Gueno_33 Yazıyı Oku
    Dostum soruyu kime sorduğunu bilmiyorum ama naçizane cevap vereyim, beni girişim elektrikli rahatsız eden tek şey, patronların bazı tutumları... Özellikle yatırımları iştiraki iştiraki üzerinden yapıp girişime fazla pay bırakmamaları.

Onun dışında bir daha benzeri görülmeyecek bir sektör hareketliliği var. Girişim pazar payını kaybetse bile mevcut cirosunu yüksek çarpanla katlayacak. Bunun olmaması mümkün değil. Şöyle izah edeyim, girişimi engelleyecek tek şey iş yapabilme kapasitesi olur. Yani o kadar iş yağacak ki üzerine artık yetiştiremeyecek.

Sadece patronlar şark kurnazlığı yapmasın yeter. Bunu da biz yatırımcılar sosyal medyada ya da yatırımcı ilişkileri arayarak bir şekilde baskı yapacağız.

yukarıdaki kırmızı ile işaretlediğim konuda hemfikiriz beni de üzüyor 2. plana atılmak istemiyorum açıkçası..

onun haricinde şuan tahtacı ya ve patrona söyleyecek bir laf yok bence şuan piyasadaki tüm şirketlerde aynı durum var yani konu onların dışında.. suların durulmasını bekleyeceğiz biraz.

7.  Alıntı Originally Posted by Gueno_33 Yazıyı Oku

Sana katılıyorum. Europower iştirakini parlatmaları ve ortaklık yapılarındaki Ali Cengiz oyunlarını andıran bildirimlerinden duyulan rahatsızlık ortada. Zaten bence piyasada da aynı tedirginlik hasıl olunca bedelsiz KAP'ı bile yeterince ilgi uyandıramadı. Patronun pay satışları v.s işindeki tuhaf işleri de görünce benim gibi sonradan dahil olanlar ayrı güzel maliyetlerden hisseyi tutanlar da ayrı memnuniyetsiz lik duymaya başladılar. Hadi bunlar aşılır,ortaklık öyle ya da böyle çatı firmaya ekstra değer katar falan diyerek durumu sindirmeye çalışalım. Peki zaten ilgili pazarda çok ciddi bir atılım olacak ve pek çok rakip şimidden ciddi montanlı iş bildirimleri de atmışken senin heybende hiçbir şey olmadığını hissettirir pozisyonuna ne demeli? Hele bir de kendi milyarlık çapına yakışmayan kıytırık siparişlerden başka ortaya bir şey koyamazsan sırf enerji pazarında ortaya çıkacak muazzam potansiyel seni nereye kadar götürebilir ki? Vallahi billahi ben en az sizin kadar ümitvar olmak istiyorum ama tüm bu sis bulutlarını dağıtacak "görkemli" bir KAP olmadıkça malesef hisse kan kaybedecek ya da en azindan cazibesini,ışıltısını zayıflatacak gibi görünüyor.

8.  Alıntı Originally Posted by Ömür Yazıyı Oku
    Sana katılıyorum. Europower iştirakini parlatmaları ve ortaklık yapılarındaki Ali Cengiz oyunlarını andıran bildirimlerinden duyulan rahatsızlık ortada. Zaten bence piyasada da aynı tedirginlik hasıl olunca bedelsiz KAP'ı bile yeterince ilgi uyandıramadı. Patronun pay satışları v.s işindeki tuhaf işleri de görünce benim gibi sonradan dahil olanlar ayrı güzel maliyetlerden hisseyi tutanlar da ayrı memnuniyetsiz lik duymaya başladılar. Hadi bunlar aşılır,ortaklık öyle ya da böyle çatı firmaya ekstra değer katar falan diyerek durumu sindirmeye çalışalım. Peki zaten ilgili pazarda çok ciddi bir atılım olacak ve pek çok rakip şimidden ciddi montanlı iş bildirimleri de atmışken senin heybende hiçbir şey olmadığını hissettirir pozisyonuna ne demeli? Hele bir de kendi milyarlık çapına yakışmayan kıytırık siparişlerden başka ortaya bir şey koyamazsan sırf enerji pazarında ortaya çıkacak muazzam potansiyel seni nereye kadar götürebilir ki? Vallahi billahi ben en az sizin kadar ümitvar olmak istiyorum ama tüm bu sis bulutlarını dağıtacak "görkemli" bir KAP olmadıkça malesef hisse kan kaybedecek ya da en azindan cazibesini,ışıltısını zayıflatacak gibi görünüyor.
    Bağlantılar yapılıyor şirketin iş konusunda sorunu olacağını kesinlikle düşünmüyorum. Son çeyrek bile büyük bir sürprizle karşılaşabiliriz. Adamlar kapları ziyan etmesinler şimdi 😂 sular durulsun teker teker gelirler.

Sayfa 14/844 İlkİlk ... 412131415162464114514 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •