Sayfa 143/932 İlkİlk ... 4393133141142143144145153193243643 ... SonSon
Arama sonucu : 7451 madde; 1,137 - 1,144 arası.

Konu: #OltayaTakılanlar

1.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    YouTube'da 2 No'lu dosyada hata var sanırım, isteyenler videonun tamamını buradan izleyebilirler...

https://s7.dosya.tc/server18/ol20gg/...anlar.mp4.html

Tolga Hocam elinize sağlık. Hocam bir şey sormak istiyorum genelde RSI 50 seviyesi teknik analizde teyit noktası olarak kabul görür yani bu noktanın üzerine aşağıdan ataklarda al yukarıdan düşüşlerde sat olarak yorumlanır. Ben daha önceden de takip ettiğim için biliyorum sizin sisteminde RSI 80 üzeri senetler süzgece alınır. Ama bu noktalar genelde senette aşırı fiyatlama olarak yorumlanır. Sizin sisteminizde 80 RSI üzerinde kalıcılık için birkaç kapanış beklenmeli midir, RSI 80 altında stop mu olmak gerekir. Biraz açıklarsanız çok sevinirim.İyi akşamlar.

Alıntı Originally Posted by goktug Yazıyı Oku
    Tolga Hocam elinize sağlık. Hocam bir şey sormak istiyorum genelde RSI 50 seviyesi teknik analizde teyit noktası olarak kabul görür yani bu noktanın üzerine aşağıdan ataklarda al yukarıdan düşüşlerde sat olarak yorumlanır. Ben daha önceden de takip ettiğim için biliyorum sizin sisteminde RSI 80 üzeri senetler süzgece alınır. Ama bu noktalar genelde senette aşırı fiyatlama olarak yorumlanır. Sizin sisteminizde 80 RSI üzerinde kalıcılık için birkaç kapanış beklenmeli midir, RSI 80 altında stop mu olmak gerekir. Biraz açıklarsanız çok sevinirim.İyi akşamlar.
    Öncelikle RSI değil de StochRSI kullandığımı belitrmek isterim. Günlükten ziyade haftalıklarda, haftalık bant genişliğinin de 1.05 altında olduğu senetlerde çakışma sağladığı durumlarda kullanıyorum. Zaten StochRSI'nin 0.80 eksenini aştığı zaman kullanırken tepkisizlik gösterip göstermediğine de bakabilirsiniz. Tepkisizlik gösteriyorsa (0.20 ekseni ile 0.80 eksenini geçiş fiyatları yüzdesel olarak birbirine yakınsa) kullanmak faydalıdır. Özetle StochRSI'nin iki şekilde kullanımı mevcut.

Stop konusunda çok da başarılı olmadığımı söyleyebilirim. Bu konuyu Sayın mebes ile defalarca konuştuk. Haftalık StochRSI'nin 0.80 eksenini aşağı kesmesi durumunda elde edilen karların büyük bölümü eriyor o yüzden haftalık takip ettiğiniz bir senedin günlük stop kriterini uygulayabilirsiniz.

Akıllarda kalması için ve kendiimi daha iyi ifade edebilmem için geçmişten sadece bir örnek vereceğim. CMBTN.

Grafiği dikkatlice incelerseniz haftalık StochRSI 0.80 ekseninin üstünde ve bizi tedirgin ediyor değil mi? Yani 0.80'i aşağı kırabilir. Bizi burda koruyan etken bant genişliğidir. Yukarıda % 5'lik bir bant genişliğinden bahsetmiştim. Bu bırakın yüzde beşi binde 6'lık bir sıkışma yaşıyor. CMBTN'dan bahsediyorum. Bant genişliğini yanında sabit değer 0'dan büyük, MACD 0 ekseni üzerinde ve AL konumunda. İşte bu senet ideal senet, kurtuluşu yok gibi idi ve öyle de oldu. Sayın mebes'le o tarihlerde çok kritiğini yaptık bu senedin...

Sonuçta StochRSI 0.83 gibi yüksek bir değerde olmasına karşın senedin bu tarihren (25/10/2019) sonra güzel bir prim yaşadığına şahit olduk. Umarım kafanızdaki soru işaretleri birazcık olsun gitmiştir...

6.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Aynı liste devam mı hocam.

Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku
    Aynı liste devam mı hocam.
    Malesef yeni sinyal alamıyoruz, endeks izin vermiyor...

8.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku

Akıllarda kalması için ve kendiimi daha iyi ifade edebilmem için geçmişten sadece bir örnek vereceğim. CMBTN.

Grafiği dikkatlice incelerseniz haftalık StochRSI 0.80 ekseninin üstünde ve bizi tedirgin ediyor değil mi? Yani 0.80'i aşağı kırabilir. Bizi burda koruyan etken bant genişliğidir. Yukarıda % 5'lik bir bant genişliğinden bahsetmiştim. Bu bırakın yüzde beşi binde 6'lık bir sıkışma yaşıyor. CMBTN'dan bahsediyorum. Bant genişliğini yanında sabit değer 0'dan büyük, MACD 0 ekseni üzerinde ve AL konumunda. İşte bu senet ideal senet, kurtuluşu yok gibi idi ve öyle de oldu. Sayın mebes'le o tarihlerde çok kritiğini yaptık bu senedin...

Sonuçta StochRSI 0.83 gibi yüksek bir değerde olmasına karşın senedin bu tarihren (25/10/2019) sonra güzel bir prim yaşadığına şahit olduk. Umarım kafanızdaki soru işaretleri birazcık olsun gitmiştir...
    Çok teşekkür ederim Tolga Hocam gayet aydınlatıcı oldu benim için.

Sayfa 143/932 İlkİlk ... 4393133141142143144145153193243643 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •