Sayfa 144/1006 İlkİlk ... 4494134142143144145146154194244644 ... SonSon
Arama sonucu : 8043 madde; 1,145 - 1,152 arası.

Konu: Vob 24

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    13,443
     Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    -Sıralamada okul başarısını kullanmak doğru değil,çünkü bir çok okul kendisini başarılı göstermek için notları şişiriyor,bazı küçük yerleşim merkezlerinde de öğretmenler veli baskısı altında kalıyor,üniversite giriş sınavlarının ilk başlarında da okul başarı puanı diye bir şey yoktu,doğrusu da bu.Er meydanında herkes aynı soruları cevaplamalı ve buna göre başarı sıralaması olmalı.
    -İlkokuldan sonra sadece fen liseleri,özel okullar ve en yüksek %5 dilime göre puanla öğrenci alan anadolu liseleri için sınav olmalı,diğer anadolu liseleri 1 günde isminin önüne anadolu lisesi konan düz liseler,onlar yine düz liseye döndürülmeli.
    -Sınavlara girmeyenler ya da başarılı olmayanlar,bulunduğu ilçede ya da yoksa bulunduğu şehirde,düz lise,imam hatip lisesi,meslek lisesi hangisini tercih ediyorsa bir sayı sınırı olmadan kabul edilmeli(Eskiden de öyleydi)

Bir de örnek:Japonya'da öğrenciler nasıl ter döküyor.

http://www.gazetevatan.com/sadik-gul...urmeyin-beni-/
    olay bu...tamamen dediğiniz gibi..eskiden de öyleydi....belli başarı düzeyinde öğrenciler için SINAV OLURDU...DİĞERLERİ düz lise,meslek lisesine giderdi....isteyene sınav istemeyene diğer okullar....kanımca yapılacak olan dediğiniz gibi olacak...bir nevi bizim zamanımızdaki gibi....

2.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    yanlış topicde soruyorsun.

burası yerimi.

teaoog imamhatip bilmem ne sorsan anında cvp gelir.

Zigzag, Suriyelilerden şikayetçi olan arkadaşına o zaman neden oy veriyorsun diyerek vücudu kafasından ayrılmış, beyin kalmamış yazarken de aynı tepkiyi vermeni beklerdim.

O zamanda borsa forumuydu burası.
    Son düzenleme : DR.; 02-10-2017 saat: 21:40.

3.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Benim eğitim sistemi ile ilgili düşüncem ortaokul ve lisenin orta eğitim kurumu olarak birleştirilmesi ve öğrencileri yönlendirmenin ilkokuldan sonra yapılması,çünkü:

-Lisan öğrenimi,dünyanın her tarafındaki bilgiye ulaşmak için önemli,erken yaşta bu eğitimi almak da daha yüksek başarıyı sağlıyor.Ortaokulların birinci sınıfı yabancı kolejlerde olduğu gibi hazırlık sınıfı olmalı ve 1 yıl sadece ingilizce eğitimi verilmeli,bu 1 yıldan sonra fen liselerinde fen dersleri de ingilizce okutulmalı,diğer okullarda dersleri ingilizce verebilecek yeterli sayıda öğretmen olmadığından daha uzun vadede bu eğitim verilmesi planlanabilir 1 senesi hazırlık 8 senede yabancı dil iyi bir şekilde öğrenilebilir.

-Mesleki eğitim için de sadece lise eğitimi yeterli değil,mesleki eğitimin yeterli olabilmesi için de daha erken ilkokuldan sonra ortaokuldan itibaren başlanması gerekiyor.

-Üniversiteye giriş sınavlarının bilgiyi ölçen sınavlar olması şart,çünkü örneğin yeterli matematik,fizik kimya bilgisi temeli olmayan bir öğrencinin üniversite temel bilimler ya da mühendislik öğrenimi görmesi mümkün değil ama ilkokul sonrası yapılacak sınavlarda ölçülebilecek bilgi sınırlı olduğu için sadece matematik ve türkçe'nin yanında zeka testleri de sınavın bir parçası olabilir.1970'li yıllarda bir ara üniversite giriş sınavlarının bir bölümü de zeka testlerinden oluşuyordu.
    -Sıralamada okul başarısını kullanmak doğru değil,çünkü bir çok okul kendisini başarılı göstermek için notları şişiriyor,bazı küçük yerleşim merkezlerinde de öğretmenler veli baskısı altında kalıyor,üniversite giriş sınavlarının ilk başlarında da okul başarı puanı diye bir şey yoktu,doğrusu da bu.Er meydanında herkes aynı soruları cevaplamalı ve buna göre başarı sıralaması olmalı.
    -İlkokuldan sonra sadece fen liseleri,özel okullar ve en yüksek %5 dilime göre puanla öğrenci alan anadolu liseleri için sınav olmalı,diğer anadolu liseleri 1 günde isminin önüne anadolu lisesi konan düz liseler,onlar yine düz liseye döndürülmeli.
    -Sınavlara girmeyenler ya da başarılı olmayanlar,bulunduğu ilçede ya da yoksa bulunduğu şehirde,düz lise,imam hatip lisesi,meslek lisesi hangisini tercih ediyorsa bir sayı sınırı olmadan kabul edilmeli(Eskiden de öyleydi)

Bir de örnek:Japonya'da öğrenciler nasıl ter döküyor.

http://www.gazetevatan.com/sadik-gul...urmeyin-beni-/
    Hocam bence bütün liseler Meslek Lisesi olmalı. Aslında Fen Lisesi de bir meslek Lisesidir. Meslek Liselerine iyi öğrenciler alınmalı.
    Üniversite sınavlarında Meslek Lisesinde gördüğü mesleki konulardan da soru sorulmalı. Elektrik bölümünde okuyan öğrenciye elektrik sorusu sorulmalı ki adam ciddiye alsın. Yani mesleki sınavda yapılmalı. Öyle hayatında direnç görmemiş çocuğa şu anki sistemde direnci seri paralel bağlayarak (ki neden seri yada paralel bağlandığını bile bilmez) soru sorulmamalı...

Lisede Elektrik, Elektronik okuyan biri Elektrik yada Elektronik Mühendisliğini kazanır ve orada proje bazlı öğrenir.Yoksa kağıt üzerinde değil. Ve öğrenci üzerine bir şeyler koyarak gider.
    Ara teknik elemanda yetişir.

SINAV (DUY BUNU ÖSYM-Bu benim projemdi)
    1.Temel Sınav (Türkçe+Matematik vb.)
    2.Bilim Sınavı (Meslekle ilgili)
    3.Mantık sınavı ( Ales sınavındaki bazı sorular gibi, önemli olan hız ve düşünme gücü)
    4.Okul başarısı (Ama denetlenen sistemle)

Bana mantıklı geliyor
    Son düzenleme : DR.; 02-10-2017 saat: 21:42.

4. Eskiden eleme öğrenim içinde yapılıyordu. Örneğin belli not ortalamasının tutturamayanlar fen lisesi ve askeri okul sınavlarına giremiyorDu.

Liseler ikiye ayrılmalı akademik liseler ve meslek liseleri olmak üzere. Kendi alanlarında tercih yapan meslek liselilerde avantaj sağlanmalı.
    Akademik liseler de ise fen türkçe ve sosyal mat. Gibi sınavlardan başarıya göre fakültelere yönlendirme yapılmalı.
    Ha bir de salt para borsa vb konuların dışında hayatı olmayanlara saman bulma, ot yeme adabı vb gibi eğitimlerin verileceği ayrı bir lise de olabilir fazladan..

5. Abka dostum selam poz Ne ?

6. Açık pozisyon 343000 den 352000 çıkmış

SM-G900FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sağolasın

ben de ekranda gördüm geç açıklandı

APS bugünlerde kıpır kıpr

Alıntı Originally Posted by Temel reis Yazıyı Oku
    Açık pozisyon 343000 den 352000 çıkmış

SM-G900FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Büyük bir cisim yaklaşıyor

İdlib mi desem K.Irak mı desem, Türk Telekom mu desem

Cisim çok büyük, o kesin

Sayfa 144/1006 İlkİlk ... 4494134142143144145146154194244644 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •