Sayfa 144/242 İlkİlk ... 4494134142143144145146154194 ... SonSon
Arama sonucu : 1932 madde; 1,145 - 1,152 arası.

Konu: SNPAM - Sönmez Pamuklu

1.  Alıntı Originally Posted by fatih2501 Yazıyı Oku
    Benim yazdıklarımı iyi okursanız, ortalamamın aşağı yukarı 2,5 civarında olduğunu, bu hisseyi yaklaşık 5-6 yıldır aldığımı, 5-6 yıldan beri beklediğim hissede hissenin ikiye katlaması kar ettiğim anlamına mı gelir bu tartışılır, benim belirtmek istediğim ben sabırlıyım yalnızca. Ayrıca dert yanmak gibi bir durumum söz konusu değil, hissedeki üç kağıdı göstermek dert yanmaksa bunu sizin takdirinize bırakıyorum. Bu hisseyi ilk aldığım dönemlerde doların 1,40larda olduğunu hatırlıyorum. Onun için bu hissede önemli olan sabırlı olmak..
    Mal çok olunca riskde olunca dertte olur diyorsun yani?Bak o olabilir. Bunu düşünemedim. Kusura bakma. Yalnız doların 1.40 olması daha eski tarihteydi galiba.
    Ben zararımı çıkaramam. Ancak kendime yetecek kadar bir limite ulaşınca borsadan çıkıp artık daha reel işlerle uğraşmak. Nerdeyse 20 yıldır borsaya esir hayat yaşıyorum. Kimide bırakamazsın diyor, daha tecrübeli insanlar. Benim iş Hollywood da Borsa filmi vardı adı aklıma gelmedi ünlü bir aktörün aynı ona döndü.
    Bu yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by ezelbayraktar Yazıyı Oku
    Bakın bu işler nasıl oluyor. Spekler öyle üşüşüyorki kağıda patron bile şikayetci oluyor. Gerçek ve güzel bir örnek. http://mbigpara.hurriyet.com.tr/habe...svurdu/1443919
    Forumda kimse kimseyi kırmasın incitmesin birşey ima etmesin burda kimse kimsenin zarar etmesini istemez yanlış düşünüyorsam artık size tek kelime etmem burda herkes kendince az yada çok birikimini yapmıştır 1000 tl de 1.000.000 tl de değerlidir lütfen dikkatli olalım

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by ezelbayraktar Yazıyı Oku
    Mal çok olunca riskde olunca dertte olur diyorsun yani?Bak o olabilir. Bunu düşünemedim. Kusura bakma. Yalnız doların 1.40 olması daha eski tarihteydi galiba.
    Ben zararımı çıkaramam. Ancak kendime yetecek kadar bir limite ulaşınca borsadan çıkıp artık daha reel işlerle uğraşmak. Nerdeyse 20 yıldır borsaya esir hayat yaşıyorum. Kimide bırakamazsın diyor, daha tecrübeli insanlar. Benim iş Hollywood da Borsa filmi vardı adı aklıma gelmedi ünlü bir aktörün aynı ona döndü.
    Burada herkesin yatırımı çok kıymetli, eğer sen kendi malını küçük görüyorsan diyeceğim bir şey yok. Zira biz burda alınterimizi yatırım olarak koymuşuz. Yeri gelirse tabiki de eleştireceğiz, dertleneceğiz, kimse burda bu adamın yaptığı gibi senin benim elimdeki hisseleri ölü fiyata alıp da kazanmıyor, üç günde beş günde kazanırım deniyorsa zaten bu yatırım değildir, yazmış olduğum maliyet ve hisse miktarı gösteri mahiyetinde olmayıp, tamamen hisseye girmeyi amaçlayan arkadaşlara yol göstermektir. Bu forumun amacı e kuralları bellidir, kimseye ne al tavsiyesi yaptık, ne de sat tavsiyesi yaptık, Sizin, benim ya da bir başka arkadaşın hisse konusunda birbirine üstünlüğü yoktur. Ytd..

4. Bu hissede 2 - 3yatırım şirketi düşüşe oynuyor gibi... Diğerleride Ky hesapları tutanlar.Yabancılar ara ara alım yapıyorlar. Bugünkü alış emirleri biraz değişikti. 3181000 lot alış ve 178 emir....Bu emir tahtada iken hisse 45 dakika hareket etmedi. Aşağı gitmesi zaten mümkün değildi. Yukarıyada gitmedi. Ben o yüzden gözdağı vermek isteyen bir grup olabilir diyorum. Tabi ki inşallah.....Bugün birkaç farklı yabancı şirketten işlem görünüyor. Umarım iyi haberler gelir.ytd

5.  Alıntı Originally Posted by fatih2501 Yazıyı Oku
    Burada herkesin yatırımı çok kıymetli, eğer sen kendi malını küçük görüyorsan diyeceğim bir şey yok. Zira biz burda alınterimizi yatırım olarak koymuşuz. Yeri gelirse tabiki de eleştireceğiz, dertleneceğiz, kimse burda bu adamın yaptığı gibi senin benim elimdeki hisseleri ölü fiyata alıp da kazanmıyor, üç günde beş günde kazanırım deniyorsa zaten bu yatırım değildir, yazmış olduğum maliyet ve hisse miktarı gösteri mahiyetinde olmayıp, tamamen hisseye girmeyi amaçlayan arkadaşlara yol göstermektir. Bu forumun amacı e kuralları bellidir, kimseye ne al tavsiyesi yaptık, ne de sat tavsiyesi yaptık, Sizin, benim ya da bir başka arkadaşın hisse konusunda birbirine üstünlüğü yoktur. Ytd..
    ben seni anladım. kusura bakma. en olası şeyi en son senden duydum. çünkü deediğim gibi ta belki 20 yıl önce milyonlarla oynayan biri vardı o zaman en popüler ve nadir olarak süper online yatırımcı köşesi vardı. onun forumunda yazıyorduk. eş zamanlı veri vardı. ve o milyoner adam çok nadir yazardı ve yazdığıda açık tüyolar falandı ve hiç uzun uzadıya yorum yapmazdı ve hiç duygulu kelime kullanmazdı. ve adamı dinlese idim belki şimdi bende milyonerdim. adamın tüyosu %100 çıktı ve prkme %3000 prim yaptı 8 ayda.

şimdi önem konusuna gelince herkesin özeli var. tabiki herkesin parası kendine göre değerlidir de önemseyen olur çok önemsemeyen olur. bende ikiside vardı. dedim ya bazı özel durumların vardır para senin için bazı şeylerden daha az önemlidir. mesela az bir para için bazı şirketlerle nerdeyse mahkemelik oluyorsun. ama o parayı bir kaç seansta veriyorsun. *****n ak sütü gibi bir parayı.. işte onlar beni üzüyor. kendine kızıyorsun kendine saygın sarsılıyor.

bak benim portföyüm 2 ay önce %50 azalmıştı. yani ondan ona ondan ona kurtarıcam zararı derken çok kötü duruma düştüm. aslında an lar önemli. kaybettiğindee anlıyorsun. ortada iken bül bül gibi şakıyıp duruyorum kendi adıma.. ama öyle büyük kaybettimmi burda yazacak halim bile kalmıyor. bir özelimi söyleyeyim hadi; ben kredili işlem yaptım ve parayı sıfırladığım gibi eksiyede geçtim ve yine kredi çektim yine onu borsaya yatırdım. tam üç yıl o şekilde ekside yaşadım. bu nasıl bir baskı ve depresyondur tahmin edebilirmisiniz bilmem. ve kimseninde haberide olmayacak.. dediğim gibi bu nedenlerle ekendime yetecek kadar para yapsam borsadan çıkıcam ve artık reel işlerle uğraşıcam. ki bunda yapmıştım o parayı 7 nerde 4.60 nerde. neyse inşallah yine 7 hatta 17 leri görürüz.

ben bu kağıdın 110 lira olduğunu biliyorum. o zamanda büyük para kazanmıştım. sevdiğim kağıttır yani snmpa.99 yılındamıydı. o zaman iyice manyak zamanları idi borsanın. bunun 5 dk da iki kez tavan taban olduğunu hatırlıyorum. hatta bazı kağıtlar aylarca tavan gidiyordu. serbest fiyat veriyordum yılmadan günlerce yinede alamıyordum. hiç işte bir sürü delilik.. hiç bilmseymişim girmeseymişim daha iyimişti. aslını bilmiyordumki. gaztede bir gün arkadaşlarla kağıtların haftalık getirilerine bakıyorduk. %40 %50 çoğu. onları hep kazanıp kısa sürede köşeyi dönücez sandık gençlikte. meğerse onlar sadece speklerin kazandığı ky kaybettiğiymiş ..
    Bu yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.

6. ezelbayraktar hemen hemen aynı zamanda borsaya girmişiz . bende ilk önce zarar ettim fakat daha sonra teknik ve tecrübelerimi katarak zararları kurtardım. bu hissede yeniyim lakin 1999 dan beri takip ettiğim hisse. düşüp te çıkmadığı olmamıştır. sadece yatay a sarınca can sıkıyor. bu defa her zamanki gibi tepki verecek mi yoksa biraz daha yatay gidermi. düşünceni merak ediyorum.

7. Aynı hareketlere devam ediyor.Ama bugün hacim daha düşük...Bu iyiye işaret olabilir.Aracı kurumlar kendileri alıp kendileri satıyorlar.Bu kağıdı güzel ekmek kapısı yapmışlar.Bence şirketin önü açık diye düşünüyorum.Çimentodaki hisselerin satışı ve ayrıca arsalar içinde bir haber gelir diye düşünüyorum.ytd

Paramızda kalmadı ki her kademeden alalım kağıdı Düşüşe devam Beklenen bir haber de yok böyle devam kemire kemire bitiriyorlar YTD

Sayfa 144/242 İlkİlk ... 4494134142143144145146154194 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •