Sayfa 146/1032 İlkİlk ... 4696136144145146147148156196246646 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 1,161 - 1,168 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Dört gün önce böyle bir senaryo uydurmuştum, bugünkü kallavi düşüşle bahsettiğim "can yakan son bir dip dalışı" beklentim gerçekleşmiş oldu. Toplam düşüş ise %22'yi buldu!
    Buradan hemen ya da en fazla birkaç gün duraklayıp geldiği hızla yukarı gitmesi beklentim var.
    Hadi oğlum üzme beni, yap şu güzelliği de namım yürüsün forumda
    İyi bu tahmin işi.. Tutmazsa zaten kimse hatırlamıyor ama tutarsa meşhur oluyorsun bir anda
    Hocam senin namın her halükarda yürür bu forumda sen merak etme. Her zaman içi dopdolu paylaşımların var, kendim adıma sana kucak dolusu teşekkürü borç bilirim.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

2. Th hulk temettü verecek mi vermeyecekmi ? Vazgecildi diye bir yazi okumustum nedir isin özeti ?

3.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    08 Mayıs 2018, 20:22

BİST 100 hisselerinde açığa satış işlemlerinde, 2 ay süreyle "Yukarı Adım Kuralı" uygulanacak

Borsa İstanbul, BİST 100 paylarında gerçekleştirilen açığa satış işlemlerinde, 9 Mayıs 2018 tarihi itibarinden itibaren iki ay süreyle "Yukarı Adım Kuralı" uygulanacağını açıkladı...................Ancak, açığa satışa konu olan sermaye piyasası aracının en son gerçekleşen fiyatının bir önceki fiyattan daha yüksek olması hâlinde açığa satış işlemi en son gerçekleşen fiyat düzeyinden de yapılabilecektir.
    Bu uptick kuralı yabancı borsalarda her zaman uygulanan bir kural ama BİST yeni uyanmış. Adamlar yeteri kadar profesyonel değil derken işte bunu kastediyorum. Ama bu uptick kuralı yetmez, çıplak açıkçıların da yasaklanması lazım yani hesabında olmayan hisseleri gün sonu (veya T+2) mahsuplaşma yöntemiyle açığa basanların.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

Duhul
    Mar 2018
    İkamet
    Kaçak Akinonya Şatosu
    Gönderi
    1,478
    yarın halkbanka:
    a. kayarlar
    b. çok kayarlar
    c. kaymayabilirler...dersem yatırım tavsiyesi değildir.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by Proton Yazıyı Oku
    yarın halkbanka:
    a. kayarlar
    b. çok kayarlar
    c. kaymayabilirler...dersem yatırım tavsiyesi değildir.
    Kaymayı bırak kaykayla kayan kayyum bile atanabilir.

6.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    2018 1Ç bilançosunun son açıklama tarihi 21 Mayıs, herhalde son gün açıklarlar.
    1.çeyrek kâr beklentiniz ne kadar Sayın TH?

Alıntı Originally Posted by hakanfirst Yazıyı Oku
    Ekonomi bakani Zeybekci TV de canli yayinda. Spiker : Iranla ticaretten korkmuyor musunuz onunuzde Halkbank ornegi var dava var dedi. Cevabi : Ne çikti sonunda, biz butun verilerimizi ABD ile paylastik, ambargo delen ticaretimiz zaten olmamisti, dedi. Bir ceza beklemiyor kendisi.
    Bu ilginc.

Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Bu uptick kuralı yabancı borsalarda her zaman uygulanan bir kural ama BİST yeni uyanmış..
    Olumlu bir gelisme olarak goruyorum. Demek ki birseyler yapiliyor ve umarim su Londra Cetesinin de icabina bakarlar odunc alimla satisi kaldirarak.

Sayfa 146/1032 İlkİlk ... 4696136144145146147148156196246646 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •